FMP je po podaljšku zmagal v Stožicah, kjer je bilo tisoč gledalcev.
FMP je po podaljšku zmagal v Stožicah, kjer je bilo tisoč gledalcev. "Če smo do zdaj mislili, da smo dobri, nas je ta tekma spustila na realna tla," je komentiral trener Jurica Golemac Foto: www.alesfevzer.com

Ključen je bil prehod na consko obrambo, s katero je FMP izničil 13 točk zaostanka. V podaljšku je bil FMP ves čas v prednosti, Jackieju Carmichaelu pa v izdihljajih ni uspelo zadeti trojke za nov podaljšek. Pri Cedeviti Olimpiji je bil najboljši strelec Marcus Keene s 25 točkami (trojke 4/7), Jaka Blažič jih je dodal 17. Zachu Augustu je uspel dvojni dvojček (12 točk, 13 skokov). Olimpija je imela slabši met iz igre, zgrešila je tudi deset prostih metov (22/32). Pri FMP-ju je bil ključen učinek Marka Radonjića (16 točk, trojke 4/8).

Odločilni trenutki podaljška

Ob polčasu Olimpija vodila za sedem točk
Po izenačeni prvi četrtini (18:18) je Olimpija (na začetku je imela nekaj težav z agresivno obrambo gostov) po prodoru Jacoba Pullna ušla na 38:29, kar je bila 10. točka 31-letnega ameriškega branilca (ki pa je do konca zbral le še dve točki). Olimpija se je takrat ponašala še z več kot 50-odstotnim metom iz igre (14/27, ob polčasu 15/31). Gostje so se približali na 38:34, Marcus Keene (9 do odmora) pa je s trojko v zadnji minuti prvega polčasa spet poskrbel za večjo zalogo prednosti. Jackie Carmichael se je v prvih 20 minutah izkazal z 8 točkami in 4 skoki.

Jaka Blažič je dosegel 17 točk, Zach Auguste pa 12 točk (prosti meti le 4/8) in 13 skokov. Foto: www.alesfevzer.com

Radonjić zadel trojko za podaljšek
V tretji četrtini je prednost slovenskih prvakov narasla na 13 točk, vendar to ni zadoščalo. Gostje so s consko obrambo vzpostavili ravnotežje, sredi zadnje četrtine je Marko Radonjić zadel trojko za vodstvo s 67:68 in Jurico Golemca prisilil v minuto odmora, pred vstopom v zadnjo minuto pa je bil znova natančen izza črte (77:77). Zadnji napad v rednem delu je Olimpija zapravila (poskusil je Keene).

Po nešportni osebni napaki +5 za FMP
Podaljšek se ni začel po željah tisoč gledalcev, Garrett Nevens je dosegel prve štiri točke. Pri 85:87 je Bryce Jones zapravil napad FMP-ja, a Olimpija tega ni kaznovala, saj je Pullen 27 sekund pred koncem z neracionalnim metom s polrazdalje prehitro končal napad. Po Olimpijini nešportni osebni napaki je FMP povedel s 85:90, toda po dveh zgrešenih prostih metih Danila Tasića se je vseeno pokazala priložnost za preobrat. V taktiki osebnih napak se ni izšlo, na koncu je Carmichael zgrešil met za tri točke iz zelo težkega položaja.

FMP s consko obrambo v drugem polčasu presenetil Olimpijo

Padli na realna tla
"V drugem delu tekme so gostje spremenili obrambo, kar je pomenilo težave na naši strani. Zapravili smo lahke priložnosti, zgrešili smo odprte mete in deset prostih metov. Sezona je še dolga, s to ekipo pa se imamo še ogromno za naučiti. Če smo do zdaj mislili, da smo dobri, nas je ta tekma spustila na realna tla," je komentiral trener Jurica Golemac.

Sorodna novica Krka po strelskem mrku v podaljšku (znova) klonila na gostovanju pri Megi