Cedevita Olimpija je na šesti tekmi Lige ABA v tej sezoni dosegla četrto zmago. Foto: Igokea/Nikola Vuruna

Tudi premor ni rešil zdravstvenih težav, ki že vso sezono pestijo zmaje. Jurica Golemac še ni dočakal vrnitve nobenega z bolniškega seznama, se je pa na njem znašel še Jan Kosi. Tako je v Laktaših lahko računal le na devet igralcev, zaigrala pa je osmerica. Med njimi tudi Matic Rebec, ki je za še en mesec podaljšal pogodbo s slovenskimi prvaki.

Ljubljančani so odigrali zelo slab prvi polčas. Pred premorom so na zadnjih sedmih tekmah izgubili šestkrat in glede na predstavo v prvih 20 minutah se je zdelo, da bodo nemočni tudi v Republiki Srbski. Toda v drugem delu so bili bistveno boljši. Prebudil se je Yogi Ferrell, ki je 18 od svojih 20 točk dal v drugi polovici srečanje. Razigral se je tudi Josh Adams (17 točk), sicer velik dolžnik letošnje sezone, in Cedevita Olimpija je petič zapored premagala Igokeo.

V prvem polčasu so zmaji izgubili 12 žog, v drugem pa le še tri. Foto: Igokea/Nikola Vuruna

Čestitke fantom za zelo pomembno zmago po seriji porazov. Krpamo ekipo na treningih, ne moremo se sestaviti, da bi igrali pet na pet, a se je videlo, da tisti, ki so trenirali, so trenirali dobro. Ta energija ni padala v drugem polčasu kot pred premorom. V drugem polčasu je bila reakcija odlična. V prvem smo začeli v krču. Grešili smo "zicerje", izgubljali žoge, pred drugim polčasom pa smo se dogovorili, da pokažemo svojo kakovost. Žoga je lepo krožila in smo bili nagrajeni z zmago.

Jurica Golemac

V prvi četrtini so s serijo 10:0 nadoknadili uvodni zaostanek, toda v drugi četrtini, ko so gostitelji prevzeli pobudo, so zaostajali že z dvomestno razliko. V prvih 20 minutah so zapravili kar 12 žog, skromen pa je bil tudi met iz igre, ki je bil le nekaj več kot 30-odstoten. Toda že na uvodu v drugi polčas so gostje pokazali drug obraz. Adams je s svojo tretjo trojko v prvih štirih minutah tretje četrtine priigral vodstvo.

Ferrell je bil izza črte uspešen za +10, toda v zadnjih treh minutah tretje četrtine zmaji niso več dosegli koša, Igokea pa je s serijo 10:0 izenačila. Golemčeva vrsta je srečanje prelomila še pred končnico. Ferrell je s trojko in dodatnim prostim metom priigral šest točk naskoka, takoj zatem sta bila izza črte natančna še Edo Murić in Rebec, ki je zadel z zelo težkega položaja, tako da je slabe štiri minute pred koncem razlika narasla na 12.

Alen Omić je bil statistično najboljši posameznik tekme, saj je zbral indeks 28, potem ko je ob 16 točkah ujel še deset odbitih žog, od teh pet v napadu. 12 točk je pristavil Amar Alibegović, devet pa Murić. V torek bo Cedevita Olimpija, ko bo v Stožicah gostila ukrajinski Prometej, lovila prvo zmago v Evropskem pokalu, v naslednjem krogu Lige ABA pa v Ljubljano prihaja najprijetnejše presenečenje jadranske sezone do zdaj Zadar.