Košarkarji Kopra Primorske so bili Megi, ki je z dvema porazoma med vodilnimi ekipami lige, povsem enakovreden tekmec in bi lahko ob kančku sreče iztržili veliko zmago. Foto: Koper Primorska/Aleksander Golob

Koprčani so odlično začeli tekmo, vodili so za osem točk (26:19), do polčasa pa se je gostom uspelo približati na pet točk zaostanka (42:37).

V tretji četrtini je sledil mrk na obeh straneh, medtem ko so varovanci Andreja Žaklja dosegli vsega pet točk, pa so jih gostje devet, tako da so pred vstopom v zadnjo četrtino zaostajali le še za točko (47:46).

Minuto in 24 sekund pred koncem rednega dela je zadel Urban Durnik za + 4 Koprčanov (61:57), a so gostje 38 sekund pred koncem tega dela igre po trojki Milenka Tepića izenačili (63:63). Tepić je zgrešil trojko za zmago, kar je pomenilo, da bo zmagovalec znan po podaljšku.

V tem so gostje vzeli pobudo, po trojki Tepića so vodili za pet (65:70). Na koprski strani je z uspešnim metom za tri točke odgovoril Vončina (68:70).

Potem so Koprčani zapravili dva napada, a so 24 sekund pred koncem dobili novo priložnost, ko so gostje nad Jurijem Macuro storili osebno napako pri metu za tri točke. Macura je imel na voljo tri proste mete, a je nadaljeval slabo izvajanje prostih metov, zadel je le enega (69:70). Koprčani so takoj storili osebno nad Tepićem, ki je bil polovično uspešen (69:71). Koper Primorska je tako imel zadnji napad za zmago, a skozi koš ni šel poskus Vončine za tri točke.

Prvi strelec Koprčanov, Vončina, je na koncu dosegel 22 točk.