Yogi Ferrell se je izkazal z dvojnim dvojčkom. 13 točkam je dodal deset podaj. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji so slavili šestič zapored, s tekmo manj pa so zadržali korak z vodilnima beograjskima velikanoma. V jadranskem tekmovanju so ob devetih zmagah namreč klonili le dvakrat. Toliko porazov ima tudi Partizan, Crvena zvezda pa ima enega manj. Prvo tekmo v letu 2023 bodo Ljubljančani odigrali v ponedeljek, ko bodo gostovali v Beogradu pri Megi. Tri dni pozneje jih čaka še ena preizkušnja v Srbiji, ko se bodo v Čačku pomerili z Borcem.

Tudi proti Mornarju so slovenski prvaki igrali oslabljeni. Dalj časa bo namreč zaradi bakterijskega vnetja levega komolca manjkal eden glavnih nosilcev Zoran Dragić, Jurica Golemac pa tokrat ni mogel računati niti na srbskega ostrostrelca Marka Jeremića. Vseeno je imel predvsem v napadu dovolj razigranih posameznikov, ki so pobudo prevzeli ob koncu prve četrtine, na začetku tretje pa s serijo, ko so gledalce v hramu slovenske košarke navdušili s številnimi zabijanji, poskrbeli za prednost, po kateri zmaga ni bila več ogrožena.

Vseh deset se je vpisalo med strelce, pet pa jih je doseglo dvomestno število točk. Z 18 je bil najboljši Alen Omić, 17 jih je dodal Amar Alibegović, po 15 Josh Adams in Karlo Matković, po 13 pa Yogi Ferrell, ki je prispeval tudi deset podaj. Pri gostih iz Bara sta bila najuspešnejša Daron Russell, ki je sicer prvi strelec regionalnega tekmovanja, in Marko Pecarski s po 18. Slovenski košarkar in nekdanji član Olimpije Petar Vujačić jih je vpisal 12.

Košarkarje Cedevite Olimpije zdaj čakajo tri zaporedna gostovanja, dve v Ligi ABA in nato še eno v Evropskem pokalu, ko se bodo 10. januarja pomerili z Bursasporjem. Foto: www.alesfevzer.com

Nevarna tekma. Nekateri igralci so zapustili Mornar, ki ima tudi nekaj težav s poškodbami. Opozarjali smo, da se ne smemo sprostiti, saj imajo vseeno dovolj napadalne moči. Delo smo opravili profesionalno. Lahko smo tudi razdelili minutažo. Čestitke fantom in zahvala gledalcem, ki so, mislim, gledali atraktivno košarko.

Jurica Golemac

Do sedme minute je bila uvodna četrtina izenačena, nato pa so Ljubljančani naredili delni izid 11:1 in 44 sekund pred koncem je Lovro Gnjidić zadel za prvo dvomestno prednost na srečanju. V zadnjem napadu je bil Adams hitrejši od sirene in s trojko postavil izid uvodnih desetih minut (28:17). Svojo prednost so gostitelji na začetku druge četrtine povišali na 13, nato pa je Mornar izkoristil nepovezano ljubljansko igro v napadu in padec koncentracije v obrambi ter napravil serijo 8:0. Po minuti odmora Golemca je sledil domači odziv in v 19. minuti, ko ga je Ferrell z lepo podajo zaposlil v protinapadu, je Alibegović zabil za novo dvomestno prednost Cedevite Olimpije. Na Vujačićevo trojko je odgovoril Ferrell, nato pa je Russell po osebni napaki Matkovića ob metu za tri zadel dva prosta meta za rezultat polčasa 47:38.

Ljubljančani so prve štiri napade v drugem delu zaključili z uspešnimi prodori, Rok Radović pa je v drugi minuti nadaljevanja poskrbel za do tedaj najvišjo prednost na tekmi (55:40). Dve minuti pozneje je s silovitim zabijanjem navdušil Omić, v naslednji akciji pa je po ukradeni žogi Radovića Alibegović v protinapadu povišal na +21. Mornar je na krilih Russlla znižal na -13, Matković pa je atraktivno zabil ob koncu tretje četrtine za 77:62. Pecarski, ki je povzročal kar nekaj težav pod košem, je šest minut pred koncem sicer približal na -12, bližje pa zasedba iz Bara ni več prišla. V zadnji akciji na tekmi je Alibegović zadel za ljubljansko stotico.