Pri Cedeviti Olimpiji so največ točk dosegli Rion Cortez Brown (17 točk), Jarrod Jones (16 točk) in Jaka Blažič (15 točk). Foto: www.alesfevzer.com

Ravno košarkarji FMP-ja so Cedeviti Olimpiji zadali zadnji poraz v koledarskem letu 2020 (91:88), na današnjem srečanju pa so se zmaji zanj oddolžili. S 14. zmago v Ligi ABA so se Ljubljančani povzpeli na drugo mesto.

Gostje so povedli (3:8), po petih minutah igre pa so zmaji izenačili (11:11). Dobro igro so varovanci Jurice Golemca nadaljevali in povedli za +8 (20:12). FMP je z miniserijo izenačil (20:20). Strelski mrk Ljubljančanov je s trojko prekinil Brown (23:20), Olimpija je prvo četrtino končala s +5 (27:22).

V drugi četrtini so Ljubljančani vodili že za devet točk (35:26), a so se vztrajni gostje približali (35:32). Po podaji Browna je Hopkins atraktivno zabil in Olimpija je vodila za 8 (42:34), kar je gostujočega trenerja prisililo v minuto odmora. Brown je s svojo tretjo trojko Olimpijo popeljal na +9 (47:38). Tudi v nadaljevanju so imeli zmaji večkrat devet točk naskoka, na odmor pa so odšli s +7 (58:51).

Zmaji so po vrnitvi na parket prvič povedli z dvomestno prednostjo (66:55). Vodstvo so nato povišali na +14 (69:55). Cedevita Olimpija je tudi v nadaljevanju povišala vodstvo na +14 (71:58). FMP se ni predal, po dolgem času je zaostajal za manj kot deset točk (71:62), Golemac je pozval svoje varovance na posvet. Ko je Nenadić zadel trojko, dodal je še koš, je FMP zaostajal le še za štiri točke (71:67). Ljubljančani so po kritičnih minutah brez koša iz igre ob koncu tretje četrtine spet lažje zadihali, saj so vodstvo povišali na +8 (76:68).

Cedevita Olimpija je zadnjo četrtino začela z delnim izidom 8:2 – dve trojki je dosegel Hodžić – in znova je vodila za 14 točk (84:70). V nadaljevanju pa je povedla z najvišjo prednostjo 16 točk (88:72). Ob vstopu v zadnjo minuto so zmaji vodili za deset točk. FMP je 15 sekund pred koncem zaostanek znižal na 6 (90:84), a je vse njihove upe o preobratu že v naslednjem napadu pokopal Hopkins, ki je z zabijanjem potrdil zmago zmajev (90:84). Na koncu je semafor kazal +8 za Cedevito Olimpijo.