Dvomov o zmagovalcu tako rekoč ni bilo od samega začetka tekme. Novomeščani so namreč obračun zelo slabo odprli, prvi koš pa so prek Nejca Bariča dosegli šele po dobrih petih minutah. Takrat so Črnogorci vodili s 13:2. V oči je v prvem polčasu bodlo predvsem slabo zaključevanje napadov krkašev pod košem, saj so zgrešili nekaj preprostih polaganj.

Prednost Mornarja ves čas dvomestna
Košarkarji Mornarja so ves čas držali dvomestno razliko, Krka pa se je najbolj približala ob koncu druge minute druge četrtine na minus šest. Polčas so domačini dobili s 45:35.

Tretjo četrtino so Novomeščani odprli podobno slabo kot prvo. Prvi koš so v drugem polčasu dosegli po štirih minutah in 50 sekundah, prednost domačih pa je do konca četrtine narasla na 21 točk.

Krka zadela le 22 od 72 metov
Učinkovitost slovenskih košarkarjev v napadu je bila slaba. Varovanci Vladimirja Anzulovića so iz igre zadeli le 22 od 72 metov, kar je bilo precej premalo proti eni najboljših ekip v ligi Aba.

Pri gostih sta 11 točk dosegla Adin Vrabac in Jure Škifić, pri domačih pa je bil s 16 najboljši strelec tekme Sead Sehović.