Po gladki zmagi na drugi tekmi finala v Kranju je Cinkarna Celje izkoristilo že prvo zaključno žogo za nov naslov. Z izjemo lanske sezone, ko finale ni bil odigran zaradi pandemije covida-19, so Celjanke zadnjih devet naslovov osvojile z zmago 3:0 v finalih.

Košarkarice Cinkarne Celja ubranile naslov

Tokrat so bile sicer blizu, da bi prekinile to tradicijo, saj so v zadnji četrtini dosegle zgolj tri točke in gostjam v zadnjem napadu prepustile met za podaljšek oziroma zmago.

Kranjčanke so v drugem polčasu pokazale karakter in z manjšanjem zaostanka vnesle nemir v domačo zasedbo. Triglav je do priložnosti za podaljšanje serije prišel z delnim rezultatom 11:0, a jim je v zadnjem napadu zmanjkalo zbranosti in poguma, tako da so se Celjanke veselile nove zvezdice.

Pri domači ekipi je na zadnji tekmi odgovornost nase prevzela kapetanka Snežana Bogićević, ki je dosegla 29 točk. Najboljši strelki pri Triglavu sta bili Rebeka Abramovič in Manca Vrečer, ki sta dosegli po 15 točk.