Krka bo v polfinalu igrala s Heliosom. Foto: ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović)

Novomeščani so na tretji tekmi premagali Terme Olimo s 97:82, Šenčur pa je bil s 87:72 boljši od Ilirije.

Krka je v tej sezoni dobila pet od šestih tekem proti Termam Olimia. Če izvzamemo poraz na drugi tekmi četrtfinala v Podčetrtku, je preostale dvoboje dobila s povprečno 20 točkami razlike.

Čeprav je imel trener Gašper Okorn danes na voljo le osem košarkarjev, je bila Krka v drugem polčasu bolj sveža, zbrana ter natančna. Tekmeca je v tretji četrtini nadigrala s 25:14, najvišjo prednost pa je imela sredi zadnjega dela – 85:62.

Pri Krki se je med strelce vpisalo osem igralcev, šest pa jih je doseglo deset ali več točk. Leon Stergar je zbral 21 točk (indeks 24), Robert Jurkovič jih je dodal 18, Rok Stipčević 17, najvišji statistični indeks 26 pa je imel Jan Špan za 13 točk in 11 podaj. Pri Podčetrtku je izstopal Simo Atanacković s 23 točkami in metom 5:5 za tri točke (indeks 32). Novomeščani bodo v polfinalu igrali s Heliosom. Prva tekma bo v soboto.

Šenčur je uveljavil svoje izkušnje ter četrtič v šestih dvobojih v tej sezoni premagal mlado zasedbo iz Ljubljane. Glavni vlogi sta imela Gaber Ožegovič in Dino Murić, ki sta skupaj dosegla 48 točk.

Ilirija je po minuti in pol zadnje četrtine izenačila rezultat na 56:56, nato pa po izključitvi prvega organizatorja igre zaradi dveh tehničnih napak Adnana Arslanagića (19 točk, trojke 4:6) več kot pet minut in pol ni dosegla koša (74:56). Gostitelji so zadnji del igre dobili z 31:21.

Ožegovič je dosegel 25 točk ob metu 9:15, Murić pa je imel dve točki manj (met 11:18) in 12 skokov (indeks 29). Šenčur se bo v polfinalu pomeril s Cedevito Olimpijo. Prva tekma bo v petek.