Gostitelji so tekmo odprli z vodstvom 11:0 in s tako razliko končali tudi prvo četrtino. V drugi četrtini so povišali na 38:25, nato pa so Novomeščani počasi začeli nižati zaostanek. Že v drugem delu so se nekajkrat približali na dve točki.

V 24. minuti so Dolenjci prvič povedli (49:48), po izenačenih minutah pa se je v končnici tretje četrtine tehtnica začela nagibati v korist favoriziranih gostov. Da bosta točki odšli v Novo mesto, pa je bilo jasno v 36. minuti, ko so Novomeščani povedli za 10 (69:79).

Kaj hitro je razlika nato narasla na 15 točk. Odločal je predvsem skok pod obročema, ki so ga gostje dobili s 34:20.

Pri domačih sta izstopala Casey Bryan Benson z 20 točkami in Žiga Strnad s točko manj, pri Krki je Rok Stipčević dosegel kar 26 košev.