Lanska finalista sta se drugič v tej sezoni pomerila v državnem prvenstvu in na obeh tekmah je visoko slavila Krka. Vrsta Simona Petrova je v Ligi Nova KBM zmagala tretjič zapored in je na drugem mestu prehitela zmaje, ki so klonili drugič v nizu. Olimpijo, ki je bila v četrtek tudi kadrovsko aktivna, saj jo je okrepil Domen Lorbek, zapustil pa Blaž Mesiček, je v nedeljo vodil glavni trener Saša Nikitović, tokrat pa je na klopi sedel Žiga Mravljak, ki je zdaj trener v državnem prvenstvu. Hkrati so Ljubljančani namenili počitek številnim nosilcem igre, pri Krki pa je zaradi bolezni manjkal Paolo Marinelli.

V zadnji četrtini prednost celo +18
Po uvodnem vodstvu Olimpije je v prvi četrtini Krka naredila serijo 8:0 in prevzela pobudo. Razigran je bil Miha Škedelj, ki je v tem delu dosegel kar 11 točk. Najvišja gostujoča prednost je znašala osem točk, prvo četrtino pa so dobili z 18:22. Po treh minutah nadaljevanja so zmaji povedli. Jusuf Sanon je nekajkrat prodrl pod obroč, izza črte pa je za vodstvo zadel Jan Rebec. Toda po minuti odmora Petrova so Novomeščani zaigrali bolje in dobili zaključek polčasa. Prav razlika ob odmoru je bila do tedaj najvišja, ko je razpoloženi Dino Cinac prodrl pod obroč, nato pa podal Juretu Balažiću za 36:46.

Ko se je Olimpija dobre tri minute pred koncem tretje četrtine povsem približala – za 53:54 je dva prosta meta zadel Bojan Radulović –, so gostje takoj našli odgovor. Znova je zaključek četrtine pripadel Novomeščanom in po štirih zaporednih točkah Balažića je bila razlika spet dvomestna. V zadnjih desetih minutah so gostitelji suvereno zadržali vodstvo in prednost še oplemenitili. Ko je bil Domen Bratož natančen izza črte, je sedem minut pred koncem narasla na +17, dve minuti pozneje, ko je trojko zadel Balažić, pa celo na 18.

Z 22 točkami je bil prvi strelec tekme Olimpijin Roko Badžim, pri Krki jih je 16 dosegel Cinac, 15 pa dodal Škedelj. Ljubljančane v Ligi ABA v nedeljo čaka gostovanje v Baru pri Mornarju, Krka pa v ponedeljek gosti Budućnost.