Novomeščani so gostom hitro pobegnili na varno razdaljo, po dobrih treh minutah so vodili z 12:4, s tem pa nakazali trend celotnega srečanja. Napad Krke je bil v uvodnem delu izjemno razpoložen, v ospredju je bil Vasilije Vučetić.

V drugi četrtini so gostitelji sicer doživeli manjši mrk, zgrešili številne ugodne priložnosti pod košem, kar je gostom vlilo nekaj upanja. Čeprav sami tudi niso bili kaj prida natančni, jih je reševal predvsem skok v napadu, tako da jim je prednost domačinov ob polčasu uspelo zmanjšati na sedem točk (38:45).

A bližje od tega niso prišli. V drugem polčasu so varovanci Vladimirja Anzulovića znova hitro pobegnili na varnejšo razdaljo, po polovici četrtine je bilo 13 točk razlike (56:43), in v nadaljevanju tudi nadzirali potek srečanja.

Rok Stipčević je bil z 18 točkami s klopi prvi strelec Krke. Vučetić, Adin Vrabac in Nejc Barič so jih dodali po 13. 20 jih je v gostujoči vrsti dosegel nekdanji igralec Krke Sandi Čebular.