Krka je bila po porazu proti Crveni zvezdi nemočna tudi proti Partizanu in ostaja pri le štirih zmagah v tej sezoni Lige Aba. Slovenski reprezentant Aleksej Nikolić je bil drugi strelec Partizana, v dobrih 20 minutah je dosegel 15 točk. Foto: Partizan NIS

Partizan, ena od le štirih ekip, ki so jo Dolenjci (takrat v svoji dvorani) premagali v tej sezoni regionalnega tekmovanja, je ob polčasu vodil z 39:30, po štirih minutah drugega polčasa pa je bilo že 50:30.

Partizan je iz igre zadel polovico metov, kar 13-krat je bil uspešen pri metu za tri točke. Izkazal se je Aleksej Nikolić, ki je v dobrih 20 minutah ob metu iz igre 5/7 dosegel 15 točk.

Krka (brez obolelih Paola Marinellija in Dina Cinaca) je bila v napadu nerazpoložena in zmedena, izgubila je 23 žog in komaj presegla 50 točk. S 13 točkami je bil najučinkovitejši Luka Lapornik.

Slovenska predstavnika v Ligi Aba sta na dnu lestvice in v boju za obstanek bo do konca pomembna sleherna tekma. Petrol Olimpija bo v nedeljo na domačem parketu igrala z Mego Bemaxom.