Luka Lapornik je bil s 26 točkami (3/4 za dve, 6/8 za tri) prvi strelec Krke. Foto: www.alesfevzer.com

Domžalski košarkarji so ne glede na zadnje mesto v zgornji polovici prvenstvene razpredelnice dokazali, da so k abaligašu prišli po obe točki.

Gostitelji so v uvodu sicer povedli z 10:5, 13:8 in 19:4, a se gostje niso predali, vztrajno nižali zaostanek in sredi druge četrtine celo povedli (21:23). V nadaljevanju so Domžalčani potrdili, da so lahko nevarni in obdržali visok ritem, s katerim so razliko dvignili na +6, ob menjavi strani pa imeli točko naskoka.

V nadaljevanju pa so krkaši stvari vendarle postavili stvari na svoje mesto. Igre mačke z mišjo je bilo konec v zadnji četrtini. Na začetku te so Novomeščani vodili za osem točk (61:53), nato pa so zaigrali na polno in na koncu so prišli na +30 (86:56). Pri gostiteljih je bil s 26 koši najbolj razpoložen Luka Lapornik, za Helios jih je 20 dosegel Nikola Gajić.

V drugi tekmi srednih tekem je Rogaška morala priznati premoč Hopsom (69:85).

Košarkarji Rogaške so bili v dvoboju z gosti s Polzele zbrani le v uvodnih minutah, ko so še vodili z 8:6, nato pa gostom dovolili, da pobegnejo na varno razdaljo. V prvi četrtini je bila razlika še manjša od desetih točk, v drugi pa je dosegla dvomestno število (19:33) in ob polčasu so gostitelji lovili 11 točk zaostanka. Zmagovalec je bil dokončno znan po tretjem delu, ko so gostje na zadnji premor odšli z 21 točkami naskoka.

Pri Rogaški je bil z 20 točkami najbolj razpoložen Rashun Davis, dodal je še sedem podaj, 19 točk je dosegel Marko Pajić. Pri zmagovalcih je bil najboljši strelec s 17 točkami Simo Atanacković.

Jutri bo na sporedu tekma Petrol Olimpija – Sixt Primorska.