Čeprav je bila to za Novomeščane sedma tekma v zadnjih štirinajstih dneh, so bili dovolj zbrani in motivirani, da dveh točk niso postavili pod vprašaj. Večji del naloge so opravili že v prvem polčasu, ko so povedli z 52:36.

Krka je na koncu dosegla najvišjo zmago v 1. SKL v tej sezoni in kot prva ekipa presegla mejo 100 točk. Zlatorog je v zadnji četrtini deloval kot razbita vojska, dosegel je le 7 točk.

Pri Krki se je z dvojnim dvojčkom izkazal Jure Škifič (19 točk, 12 skokov, indeks 30), največ točk je sicer dosegel Rok Stipčević (21 točk, 7/10), pri gostih pa je iz sivega povprečja izstopal le Matic Grušovnik (22 točk in 9 skokov).

Čebularju en skok zmanjkal do trojnega dvojčka
Igralci Term Olimia so na preloženi tekmi premagali Hopse s 95:76. To je bila njihova četrta zmaga na peti tekmi.

Gostitelji so v 12. minuti povedli z 32:24, nato pa so izbranci gostujočega trenerja Davorja Brečka prevzeli pobudo. Le tri minute so potrebovali, da so izenačili izid (34:34), dobro in učinkovito predstavo pa nadaljevali vse do konca polčasa (50:42).

Tudi v drugi polovici tekme so bili korak pred gostitelji, predvsem zaradi Sima Atanackovića, s 27 doseženimi točkami najučinkovitejšega igralca tekme. Blestel je tudi Sandi Čebular, ki je bil zelo blizu trojnemu dvojčku (17 točk, 11 podaj in 9 skokov). Pri Polzeljanih je bil strelsko najučinkovitejši Aaron Wesley Carver s 17 točkami in 12 skoki, Žiga Jurček je prispeval 15 točk in osem skokov.