Vse manjše so možnosti, da bi LeBron James devetič zapored igral v finalu Lige NBA. Foto: Reuters

Lakersi so na božični dan v gosteh presenetili Golden State. Takrat so na zahodni konferenci zasedali četrto mesto, za vodilnimi Bojevniki pa so zaostajali za vsega tri zmage in pol. Ob koncu te tekme se je James poškodoval in je manjkal mesec dni. Lakersi so od naslednjih 23 tekem zmagali le še osemkrat, na zahodu so padli na 10. mesto, za osmim že zaostajajo za dve zmagi in pol, za vodilnim Golden Statom pa že za 13 in pol.

Trae Young: Živim za pomembne trenutke
V noči na sredo so Jezerniki klonili pri sicer skromni Atlanti s 117:113. Novinec Trae Young je za zmagovalce dosegel 22 točk, podelil pa je še 14 podaj. "Živim za pomembne trenutke. Imam občutek, da sodim na ta teren. James je eden najboljših igralcev na svetu, a ko igram proti njemu, želim tekmovati in zmagovati," je bil zadovoljen Young.

LeBron James novinarjem: Ne skrbite
Pri gostih je bil s trojnim dvojčkom najbolj opazen prav LeBron James (28, 11 skokov in 16 podaj), ki ni bil navdušen: "Morda nam uspe priti v končnico, morda ne, ne skrbite. Nekateri soigralci niso nikoli igrali v končnici. Zavedati se moramo, da je vsaka tekma pomembna."

Gordon Hayward je v igro prišel s klopi, v 28 minutah je dosegel 26 točk, za tri točke je metal 6/7. Foto: Reuters

Hayward zadel ključno trojko
Boston je v derbiju vzhoda v gosteh premagal Philadelphio s 112:109. Kelti so igrali brez poškodovanega Kyria Irvinga (desno koleno), mož odločitve je bil Gordon Hayward, ki je zbral 26 točk, med drugim je 1:50 pred koncem zadel odločilno trojko. Ekipi sta na lestvici poravnani (36 zmag in 21 porazov), a Boston je dobil vse tri letošnje medsebojne obračune.

"Igrali smo brez Irvinga, v gosteh, v neugodni dvorani, a smo zmagali. To je res pomembno," je bil kratek Hayward.

Liga NBA, tekme 12. februarja:
PHILADELPHIA BOSTON 109:112
Embiid 23 in 14 skokov, Butler 22, Simmons in Redcik po 16; Hayward 26 (6/7 za tri), Horford 23 in 8 skokov, Tatum 20 in 10 skokov, Morris 17.

ATLANTA LA LAKERS 117:113
Collins in Young (14 podaj) po 22, Prince 17 (4/9 za tri); James 28 (8/20 iz igre, 3/10 za tri), 16 podaj in 11 skokov v 43 minutah, Ingram, Kuzma 19.

MEMPHIS SAN ANTONIO 107:108
Bradley 33 (15/21 iz igre), Valančiunas 23 (9/11 iz igre) in 10 skokov; Mills (6/8 za tri) in Aldridge po 22, Bertans 17 (4/4 za tri), Gay 15 in 12 skokov.

NEW ORLEANS ORLANDO 88:118
Moore 19 (3/5 za tri), Holiday 16, Randle 15; Vučević 25 (10/18 iz igre) in 17 skokov, Fournier 22 (3/4 za tri), Gordon in Isaac po 20.

GOLDEN STATE UTAH 115:108
Durant 28, Curry 25, Thompson 22; Mitchell 25, Rubio 16.