Luka Dončić je v Orlandu statistično še učinkovitejši kot pred prekinitvijo lige zaradi koronavirusa. Foto: Reuters

Dončić je tekmo končal s 34 točkami (to je tudi njegovo povprečje v Orlandu), karierno rekordnimi 20 skoki in 12 podajami. Nazadnje je take številke dosegel znameniti Kareem Abdul Jabbar daljnega leta 1976. 30-20-10 je pred njim doseglo le enajst igralcev pred njim, Dončić je od vseh najmlajši. To je bil njegov 16. trojni dvojček v sezoni, s čimer je vodilni v Ligi NBA.

Dončić: Ena najslabših tekem v sezoni
Mavericksi so v Orlandu pred tem tesno izgubili proti Houstonu (podaljšek) in Phoenixu. "Tole zmago smo res potrebovali," je bil po tekmi vidno olajšan slovenski junak. "Priznati moram, da smo odigrali eno najslabših tekem v sezoni, a vseeno zmagali. Res nismo igrali dobro, a ves čas smo bili nekako zraven, si pomagali in se nismovdali. Na to zmago sem res ponosen," je še dodal igralec s številko 77.

Kralji prevladovali večji del tekme
Kazalo je na tretji zaporedni poraz Dallasa, kar se v tej sezoni še ni zgodilo. Mavsi so vodili s 4:3, nato pa ves čas lovili Sacramento in ga ujeli dve minuti pred koncem, ko so izenačili na 95. Kralji v zaključku rednega dela niso zadeli zadnjih dobrih pet minut.

Vodili le v drugi minuti in podaljšku
Prvo vodstvo po drugi minuti so navijači Dallasa dočakali v podaljšku, ko je trojko zadel Tim Hardaway. Pred tem so izza črte metali le 7/38. Svoje je v zaključku dodal še Dončić, ki je bil neprekosljiv tako v napadu kot obrambi. Če bi bili njegovi soigralci natančnejši, bi kaj lahko tudi pri podajah dosegel številko 20.

Dončić je za 2 točki metal 10/18. Foto: AP

Odločilo osem zaporednih točk
Tudi v podaljšku so Kingsi vodili s 102 : 99, a je nato Dallas dosegel osem točk zaporedoma. Tri proste mete je zadel Hardaway, nato je iz prodor zaključil Dončić, ki je nato še podal za trojko Maxija Kleberja in tekma je bila odločena.

Devet trojk Kraljev v prvi četrtini
Prvo četrtino je dobil Sacramento s 37:27. Kingsi so vodili praktično ves čas, največ za 11 točk. Zadeli so kar devet trojk v 16 poskusih, na drugi strani Dallas le eno iz šestih. Dončić je v prvi četrtini prispeval 9 točk (met 3/6), 4 skoke in dve podaji.

Praktično ves čas druge četrtine je Dallas lovil Sacramento in ga dobri dve minuti pred koncem tudi ujel (52:52). V sami končnici so Mavsi zapravili nekaj napadov in na odmor odšli s štirimi točkami zaostanka. Dončić je v prvem delu na parketu preživel 17 minut. Dosegel je 18 točk (met 6/12, od tega 1/3 za tri točke, 5/5 prosti meti) ter dodal še 6 skokov in 4 podaje. Kristaps Porzingis mu je sledil s 14 točkami (met 3/11) in 6 skoki. Dallas je v prvem polčasu iz igre metal 37,5-odstotno (15/40), 25-odstotno (4/16) za tri točke.

Nemirne roke v samem zaključku tekme
Tretja četrtina ni prinesla spremembe. Kingsi so vseskozi vodili, največ za devet. Maverickse je v igri držal Dončić, ki je samo v tem delu dosegel 11 točk. Skupno je bil pred zadnjo četrtino pri 29 točkah (met 10/18), 11 skokih in 7 podajah. Dallas – trojke 5/28 – je po treh četrtinah zaostajal za sedem.

Ko je na začetku zadnje četrtine s trojko Nemanje Bjelice Sacramento povedel za 10, je zazvonil alarm. Dallas je po minuti odmora odgovoril s petimi točkami zapored in natanko dve minuti zatem zaostajal le še za točko. Pet minut pred koncem je Dončić s podajo do Kristapsa Porzingisa kompletiral svoj trojni dvojček, a Mavsi so še vedno zaostajali za štiri. Za nameček je moral Porzingis iz igre zaradi šestih osebnih napak.

Izenačili so manj kot dve minuti pred koncem na 95. Obe ekipi sta v zaključku rednega dela zapravili kopico priložnosti za zmago, zadnjo branilec D'Aron Fox, ki je zgrešil ob zvoku sirene. Sacramento ni dosegel niti točke v zadnjih 5:17, Dallas jih je šest.

Miami zmagal brez Butlerja
Zelo pomembne zmage se je veselil Miami, ki je premagal Boston s 112:106 in s tem ohranja možnosti, da istega tekmeca prehiti na tretjem mestu vzhoda. Vročica je igrala brez prvega zvezdnika Jimmyja Butlerja, ki ima težave z gležnjem. Vseeno so kar trije člani Miamija dosegli vsaj 20 točk, Bam Adebayo in Duncan Robinson sta jih zbrala po 21, le točko manj pa je dal zlati rezervist Goran Dragić. Povsem ob koncu tekme si je nesrečno poškodoval gleženj in odšepal z igrišča. Prvi izvidi so bili na srečo negativni.

Tekme 4. avgusta:
SACRAMENTO – DALLAS
* 110:114 (37:27, 23:29, 22:19, 13:20)
Fox 28, Hield 21, Bazemore 16, Bjelica 12 in 13 skokov, Joseph 9, Holmes 8 in 12 skokov, Barnes 6, Giles 4, Len 3, Bogdanović 3 (1/15 iz igre); Dončić 34 (12/24 igre, 2/6 za tri, prosti meti 8/11), 20 skokov in 12 podaj v 44 minutah, Porzingis in Hardaway po 22, Finney Smith 16 in 16 skokov, Kleber 8, Burke 7, Jackson 3, Barea in Marjanović po 1.
* - po podaljšku

MIAMI – BOSTON
112:106 (33:28, 30:23, 28:32, 21:23)
Adebayo (12 skokov) in Robinson (5/11 za tri) po 21, Dragić 20 (6/12 iz igre, 1/5 za tri, prosti meti 7/7), 3 skoki in 3 podaje v 28 minutah, Olynyk 15 in 8 podaj, Herro 11, Crowder 8, Jones Jr. in Iguodala po 6, Nunn 4; Tatum 23, Brown 18 in 10 skokov, Hayward in Walker po 15, Theis 11, Kanter 10, Wanamaker 8, Ojeleye in Smart po 3.

MILWAUKEE – BROOKLYN 116:119
Antetokounmpo 16 (7/8 iz igre), Korver 13; T. Luwawu-Cabarrot 26, Temple 19.

LA CLIPPERS – PHOENIX 115:117
Leonard 27 (10/21 iz igre), George 23 (6/17 iz igre, 1/7 za tri, prosti meti 10/10), Zubac 18 in 12 skokov, Morris 16; Booker 35 (6/9 za tri), Ayton 19 (9/18 iz igre), Rubio 18, Šarić 13, Payne 12.

INDIANA – ORLANDO 120:109
Warren 32 (13/17 iz igre, 4/5 za tri), Turner 21 (4/5 za tri), Oladipo 13, Brogdon, A. Holiday in McConnell po 12; Vučević 24 in 10 skokov, Ross in Gordon po 20.

PORTLAND – HOUSTON 110:102
Lillard 21 (6/19 iz igre), 9 skokov in 8 podaj, McCollum 20, Nurkić 18 in 19 skokov, Trent Jr. 16, Anthony 15 (5/14 iz igre) in 11 skokov; Harden 23 (7/17 iz igre) in 9 podaj, Green 22 (5/9 za tri), House 17, Westbrook 15 in 9 podaj.