Vlatko Čančar je bil na parketu kar 22 minut, a s soigralci ni uspel zaustaviti Dončića. Foto: Reuters

Tekmo v American Airlines Centru si je ogledal tudi oče Saša Dončić, ki je sedel poleg predsednika Košarkarske zveze Slovenije Mateja Erjavca. Lahko sta uživala v imenitnih potezah najboljšega strelca tekme, ki je postal šele drugi 23-letnik s 50 trojnimi dvojčki. Oscar Robertson je to zmogel na 111. tekmi in je bil tedaj 221 dni mlajši od Ljubljančana. Dončić je za eno tekmo prehitel legendarnega Magica Johnsona (279).

Le Oscar Robertson hitreje do 50. trojnega dvojčka
"Vedeli smo, da lahko hitro izgubimo tekmo ob prepričanju, da nam bo lahko, ker je tekmec brez glavnih zvezdnikov, a smo se znali dobro pripraviti," je bil zadovoljen Dončić. Zgolj Oscar Robertson ("the Big O" je igral med letoma 1960 in 1974) je v zgodovini Lige NBA še hitreje dosegel 50 trojnih dvojčkov. Podatek je osupnil tudi trenerja Dallasa Jasona Kidda: "Zelo impresivno, kako Luka na novo piše zgodovino,. Vse to le kaže na njegovo izjemno kakovost."

Razigral se je sredi druge četrtine
Dončić ni ujel pravega ritma v prvi četrtini, ko je dosegel pet točk, nato pa se je razigral ob vrnitvi na parket sredi druge četrtine. Do odmora je zbral 18 točk, Mavericksi pa so povedli s 73:55.

Dončić je na 278. tekmi v Ligi NBA dosegel 50. trojni dvojček. Legendarni Magic Johnson je za ta mejnik potreboval tekmo več. Foto: Reuters

V tretji četrtini je prednost še narasla, Dončić pa je igral tudi na začetku zadnje četrtine, ko je zbral še deseti skok. Jason Kidd ga je na klop poklical šele sedem minut in pol pred koncem pri izidu 117:88.

Izkazal se je tudi Christian Wood z 28 točkami, Spencer Dinwiddie je zadel vse tri mete izza črte.

Nuggetsi nemočni brez Jokića, Murrayja in Gordona
MVP rednega dela v zadnjih dveh sezonah Nikola Jokić in Jamal Murray sta v karanteni. Manjkal je tudi Aaron Gordon, ki pa ni okužen s koronavirusom. Nuggetsi brez treh najboljših igralcev niso bili konkurenčni. Bruce Brown in Kentavious Caldwell-Pope sta zbrala po 18 točk. Vlatko Čančar je bil na parketu kar 22 minut, prispeval je 8 točk, 2 podaji in en skok.

Čančar prehitel sireno ob koncu prve četrtine
V prvi četrtini so Nuggetsi vseskozi držali priključek. Čančar je vstopil po desetih minutah igre in končal uvodno četrtino s trojko z devetih metrov z leve strani ob pisku sirene. Soigralci so bili navdušeni, Dallas pa je imel le dve točki naskoka (29:27).

Saša Dončić si je ogledal tekmo v družbi predsednika KZS-ja Mateja Erjavca. Foto: Reuters

Dončić neustavljiv v zadnjih minutah pred odmorom
Na začetku druge četrtine je Dončić počival. Ko se je vrnil v igro, so Mavericksi vodili z 49:43. Takoj je prevzel dirigentsko palico, s prodori in polaganji je povzročal velike težave gostom, nanizal je šest točk in gostitelji so z delnim izidom 12:2 povedli z 61:45. V zadnji minuti pred odmorom je dosegel koš ob osebni napaki Jeffa Greena in dodal še prosti met. Reggie Bullock je s trojko postavil izid prvega polčasa 73:55.

V drugem polčasu Denver brez pravega odgovora
Nuggetsi se v tretji četrtini niso več nevarno približali. Čančar je skušal pokriti Dončića, a je zvezdnik Mavericksov zadel trojko po koraku nazaj z leve strani. Po 36 minutah je prednost narasla na 105:83.

Dončić je ostal v igri na začetku zadnje četrtine. Potreboval je še skok do trojnega dvojčka in ga zaokrožil, ko je ujel žogo po zgrešeni trojki Čančarja. Tim Hardaway je zadel dve trojki in prednost je znašala že 29 točk (117:88), ko je Kidd poklical Dončića na klop.

Ekipi se bosta pomerili tudi v nedeljo v American Airlines Centru.

Suggs s trojko pet sekund pred koncem odločil v Chicagu
Precej bolj napeto je bilo v United Centru, kjer je Chicago izgubil proti Orlandu s 107:108. Jalen Suggs je zadel trojko z desne strani po koraku nazaj pet sekund pred koncem. Biki niso imeli več minute odmora in DeMar DeRozan je s polovice igrišča zgrešil ob pisku sirene.

Jalen Suggs je odločil v United Centru. Foto: Reuters

Sredi tretje četrtine so gostje vodili z 19 točkami naskoka (61:80), a je izjemni DeRozan (41 točk, 16/30 iz igre) v zadnji četrtini poskrbel za preobrat. Chicago je pol minut pred koncem povedel s 107:103. Nikola Vučević je zgrešil oba prosta meta 12 sekund pred koncem in to je Suggs znal kaznovati.

Goran Dragić je dosegel le eno točko v 16 minutah. To je bil četrti zaporedni poraz Bikov in prva zmaga Orlanda na gostovanju v letošnji sezoni.

Markkanen z rekordom kariere zagotovil zmago Utahu
Lauri Markkanen je bil z rekordom kariere (38 točk) junak večera v Salt Lake Cityju, Utah je bil s 134:133 boljši od Phoenixa. Devin Booker je 45 od 49 točk prispeval v prvih treh četrtinah, v zadnji pa so ga gostitelji zelo dobro zaustavili.

Sunsi so imeli kar nekaj priložnosti v zadnji minuti. Cameron Payne je naredil korake, v zadnji akciji srečanja pa je Damion Lee zgrešil trojko za podaljšek, žogo je ujel Booker, a je zadel le za dve točki, kar pa ni bilo dovolj. Poškodovani Chris Paul je izpustil peto zaporedno tekmo.

Al Horford in soigralci so junija izgubili v finalu proti Golden Statu z 2:4 v zmagah. V letošnji sezoni želijo narediti še korak naprej. Foto: Reuters

Deveta zaporedna zmaga Bostona
Tudi New Orleans ni uspel zaustaviti Bostona. Najboljša ekipa lige se je veselila že devete zaporedne zmage v Smoothie King Centru (109:117). Celticsi so temelje postavili v uvodni četrtini, ki so jo dobili s 40:25.

Zelo slab strelski večer Jaysona Tatuma ni bil usoden (19 točk, 6/18 iz igre, 2/10 za tri), Jaylen Brown je dosegel 27 točk, Derrick White pa je zadel šest trojk. Pri Pelikanih je tretjo tekmo zapored izpustil Zion Williamson, ki ima poškodovano desno stopalo.

Bojevniki vse zmage dosegli na domačem parketu
Golden State je premagal New York s 111:101. Prvaki so dobili sedem od osmih tekem v Chasu Centru, na gostovanju pa so po osmih tekmah še brez zmage. Stephen Curry je zadel pet trojk, Klay Thompson pa štiri. Knicksi, ki so ta teden presenetili v Salt Lake Cityju in Denverju, so zelo slabo začeli tekmo (35:19). Jalen Brunson je bil popolnoma razglašen (13 točk, 2/13 iz igre, 1/5 za tri).

Tekme 18. novembra:
DALLAS – DENVER
127:99 (29:27, 44:28, 32:28, 22:16)
Dončić 33 (11/22 iz igre, 2/7 za tri, prosti meti 9/11), 12 skokov in 11 podaj v 35 minutah, Wood 28 (11/16 iz igre), Dinwiddie 15 (3/3 za tri), Hardaway 13 (3/6 za tri), Bullock in McGee po 10, Finney Smith 6, Jo. Green in Powell po 5, Ntilikina 2; Brown in Caldwell Pope (3/5 za tri) po 18, Hyland 17, Je. Green 12, Porter 10, Čančar 8 (3/7 iz igre, 1/3 za tri, prosti meti 1/1), 2 podaji in 1 skok v 22 minutah, Jordan 6, Nnaji 4, Reed in Braun po 3.

CHICAGO – ORLANDO 107:108
DeRozan 41 (16/30 iz igre), Vučević 14 (5/13 iz igre), 16 skokov in 7 podaj, Dosunmu 13, Williams 12 ... Dragić 1 (0/2 iz igre, 0/1 za tri, prosti meti 1/2), 4 podaje in 2 skoka v 16 minutah; Carter 21 (9/16 iz igre) in 8 skokov, F. Wagner in Suggs (2/6 za tri) po 20, Bol 15 in 10 skokov.

WASHINGTON – MIAMI * 107:106
Beal 27 (5/9 za tri), Kuzma 21, Porzingis 20 (7/20 iz igre) in 17 skokov; Lowry 24 (8/23 iz igre), 15 podaj in 10 skokov, Strus 22 (3/14 za tri), Jović 18, Butler in Adebayo nista igrala.