Košarkarji Bostona so prvi v letošnji sezoni dosegli 25 zmag in so trdno zasidrani na vrhu Vzhoda. Foto: Reuters

Celticsi so dobili zadnjih pet tekem, nazadnje so grenkobo poraza okusili v gosteh pri Golden Statu. Čeprav so trenutno najboljša ekipa lige in so bili tudi proti Torontu velik favorit, to ni vselej zagotovilo za uspeh, kar so dokazali s tekmo proti odpisanemu Detroitu, proti kateremu so se pošteno namučili in jim ga je uspelo ugnati šele po podaljšku.

Jaylen Brown, ki je pred sezono podaljšal sodelovanje s Celticsi in podpisal novo bogato pogodbo, je bil z 31 točkami v 41 minutah najboljši strelec tekme. Statistiko je oplemenitil še z 10 skoki in šestimi podajami, res pa je, da je izgubil tudi sedem žog. Foto: Reuters

Tudi tokrat je bil boj na parketu TD Gardna zelo tesen. Resda so gostitelji vodili že za 20 točk in tudi v zadnjo četrtino vstopili s 13 točkami prednosti (99:86), a ta je v zadnjem delu obračuna hitro skopnela. Gostje so na krilih Jalna McDanielsa z delnim izidom 10:0 zaostanek stopili na koš (99:96), s trojko Dennisa Schröderja pa osem minut pred koncem celo povedli (102:104).

A to kljub vsemu ni bilo dovolj. Ko je Scottie Barnes s trojko še zadnjič izid na tekmi izenačil 47 sekund pred koncem (116:116), je z alley-oopom po podaji Jaylena Browna žogo na drugi strani parketa skozi obroč zabil Luke Kornet. Ob izidu 120:117 je imel Pascal Siakam 1,4 sekunde pred koncem na voljo dva prosta meta. Ideja je bila, da prvega zadene, drugega zgreši, s soigralci dobi skok v napadu in nato poskuša doseči izenačenje oziroma celo zmago.

A to se ni zgodilo, gostitelji pa so nato srečanje mirno pripeljali do konca za 25. zmago v sezoni. Domači trener Joe Mazzulla je bil še posebej zadovoljen z igro Korneta, ki je na parket stopil prvič po 4. decembru, prvič letos je tekmo tudi začel v začetni peterki. "Popolnoma zaupam značaju naše ekipe. Mislim, da lahko dobimo prav vsako tekmo. Luke se lahko kadar koli pojavi in odigra svojo vlogo. Čudovito ga je bilo gledati, kako igra na takšni ravni," je povedal 35-letnik z Rhode Islanda.

Ob odsotnosti Jaysona Tatuma, ki je manjkal zaradi poškodbe gležnja, je breme padlo na ramena Browna, ta je bil z 31 točkami tudi najboljši strelec tekme, dodal je še 10 skokov in šest podaj. K zmagi Celticsov sta 21 točk prispevala še Derrick White, točko manj Kornet. Pri Torontu je bil najbolj razpoložen Barnes s 30 točkami (in 10 skoki), 27 jih je dodal Siakam.

Boston bo naslednjo tekmo odigral v San Antoniu, Toronto pa čaka gostovanje pri najslabši ekipi lige, Detroitu.

Košarkarji Oklahome Cityja so zaustavili Nikolo Jokića in soigralce ter na krilih odličnega Shaija Gilgeousa-Alexandra, ki se je ustavil pri 40 točkah, prekinili niz šestih zaporednih zmag aktualnih prvakov lige. Jokić je bil z 19 točkami (met iz igre 9/10) najboljši posameznik Nuggetsov. Foto: Reuters

BOSTON – TORONTO 120:118
Brown 31 (11/16 iz igre, 5/8 za tri) in 10 skokov, White 21 (5/19 iz igre, 2/10 za tri), Kornet 20 (9/11 iz igre), Holiday 15, Tatum ni igral; Barnes 30 (10/24 iz igre, 7/15 za tri) in 10 skokov, Siakam 27 (10/18 iz igre), Schröder 15 (6/12 iz igre, 2/5 za tri) in 9 podaj, McDaniels 13.

CLEVELAND – MILWAUKEE 111:119
Mitchell 34 (14/23 iz igre, 2/10 za tri) in 9 podaj, Allen 30 (15/17 iz igre) in 12 skokov, Porter 14; Andetokumbo 34 (14/22 iz igre) in 16 skokov, Lillard 31 (9/16 iz igre, 2/6 za tri, prosti meti 11/11), Beasley 15 (5/8 za tri), Middleton 13 in 11 podaj.

ORLANDO – NEW YORK 117:108
F. Wagner 32 (11/19 iz igre, 3/5 za tri) in 9 skokov, Banchero 29 (9/19 iz igre) in 10 skokov, Suggs 21; Randle 38 (16/25 iz igre) in 12 skokov, Brunson 20 (4/15 iz igre, 0/4 za tri).

WASHINGTON – BROOKLYN 110:104
Kuzma 26 (11/22 iz igre, 4/10 za tri), Avdija 21 (9/18 iz igre, 3/5 za tri) in 13 skokov, Kispert 15; Bridges 19, Dinwiddie 17 (3/10 za tri), Johnson 16.

ATLANTA – SACRAMENTO 110:117
Young 24 (7/18 iz igre, 3/10 za tri) in 9 podaj, Murray 18, Johnson 16 in 15 skokov; Fox 31 (10/20 iz igre, 8/16 za tri) in 8 podaj, Sabonis 25 (12/17 iz igre) in 10 skokov, Lyles 19 (4/9 za tri), Monk 15.

DENVER – OKLAHOMA CITY 93:119
Jokić 19 (9/10 iz igre), 10 skokov in 7 podaj, Watson 14, Porter 12; Gilgeous Alexander 40 (14/20 iz igre, 2/3 za tri, prosti meti 10/10), Holmgren 24 (9/14 iz igre, 4/4 za tri), Giddey 12.

33 točk Freda VanVleeta ni bilo dovolj za domačo zmago Houstona nad Philadelphio, ki je igrala brez Joela Embiida. Foto: Reuters

HOUSTON – PHILADELPHIA 127:131
VanVleet 33 (9/16 iz igre, 8/12 za tri) in 10 podaj, Ja. Green 31 (12/19 iz igre, 5/9 za tri), Sengun 28 (12/16 iz igre) in 8 skokov; Maxey 42 (13/25 iz igre, 2/9 za tri, prosti meti 14/15), Harris 22, Melton 15, Embiid ni igral.

PHOENIX – CHARLOTTE 133:119
Booker 35 (10/18 iz igre, 5/7 za tri, prosti meti 10/10), Nurkić 24 (10/13 iz igre) in 15 skokov, Durant (8/11 iz igre, 3/3 za tri in 11 podaj) in Gordon (7/12 za tri) po 21; Rozier 42 (14/22 iz igre, 8/12 za tri), Miller 20 (6/10 za tri), Washington in Martin po 13.

Phoenix je po treh zaporednih porazih očitno znova našel zmagovito pot. Najprej je slavil v Houstonu (113:129), v noči na soboto je na svojem terenu ugnal še Charlotte (133:119). Na parket se je v domači ekipi po petih tekmah vrnil Bradley Beal, ki je v 30 minutah zbral šest točk. Junak Sunsov je bil Devin Booker (na fotografiji), ki je dosegel 35 točk, Jusuf Nurkić jih je ob 15 skokih dodal 24, dvojni dvojček je dosegel tudi Kevin Durant (21 točk in 11 skokov). Pri Charlottu je bil z 42 točkami najbolj razpoložen Terry Rozier. Foto: Reuters

PORTLAND – SAN ANTONIO 134:128
Grant (4/5 za tri) in Brogdon (5/7 za tri) po 28, Walker 25, Henderson 22 in 11 podaj; Johnson 29 (9/18 iz igre, 3/8 za tri), Vassell 22, McDermott 18 (6/8 za tri), Wembanyama ni igral.

LA CLIPPERS – MEMPHIS 117:106
George 23, Harden 16 in 13 podaj, Zubac 15 in 20 skokov; Jackson jr. (4/6 za tri) in Smart po 22, Morant 19.