Jayson Tatum je bil na devetih od 13 tekem končnice prvi strelec Bostona. Foto: Reuters

Izid v zmagah je pred selitvijo v TD Garden, kjer bo tretja tekma v nedeljo ob 2.30 po slovenskem času, izenačen na 1:1. Vročica je izgubila sploh prvo domačo tekmo v letošnji končnici. Kelti so v FTX Areni začeli zelo zaspano. Gostitelji so v peti minuti že vodili z dvomestno razliko, toda do konca četrtine je sledil silovit odziv Bostona. Naredil je serijo 17:0. Šest napadov je potreboval, da je petkrat zadel izza črte in že po prvi četrtini, v kateri je trojke metal 9/11, vodil za 11 (35:24).

Celticsi, ki so tudi po četrtem porazu v končnici odgovorili z zmago, so zadeli 20 trojk, in to s 50-odstotno uspešnostjo. Miami je za tri metal 10/34. Ko so gostje v prvi četrtini prevzeli pobudo, njihovo vodstvo ni bilo več ogroženo. Po zaostanku za deset so v 18 minutah naredili delni izid 60:21, polčas pa so dobili s 70:45. To je tudi najvišja prednost Bostona ob polčasu na kateri koli gostujoči tekmi končnice do zdaj.

Najvišja razlika znašala 34 točk

Butler je s 16 točkami v tretji četrtini približal na -17, toda Kelti so naredili novo serijo, tokrat 12:2 in srečanje je bilo še pred zadnjimi 12 minutami odločeno. Najvišja razlika je bila nato v zadnji četrtini kar 34. “Fantje so ponosni in se zavedajo, da smo na prvi tekmi izpustili lepo priložnosti. Vedeli smo, da bi lahko igrali bolje in naredili več. Tokrat nam je uspelo,“ je bil zadovoljen trener Bostona Ime Udoka.

“Tak poraz mora boleti. Skušali so nas osramotiti in uspelo jim je. Preprosto moramo biti boljši,“ je povedal Butler, junak prve tekme, ki je tokrat prispeval 29 točk (11/18 iz igre). Dvomestno število točk so pri Miamiju dosegli še Gabe Vincent in Victor Oladipo po 14 ter Tyler Herro 11. Več razpoloženih igralcev je bilo v gostujoči vrsti. S 27 točkami (4/6 za tri) je bil najbolj razigran Jayson Tatum. Po 24 točk sta dodala Jaylen Brown (4/7 za tri) in Marcus Smart (5/12 za tri), ki je dodal še 12 podaj, le skok pa mu je zmanjkal do trojnega dvojčka. Grant Williams je prispeval 19 točk.