Kristaps Porzingis je imel premalo pomoči soigralcev. Foto: Reuters

Mavericksi bodo v soboto gostovali v New Orleansu. V zgoščenem sporedu je Carlisle namenil nekaj počitka 22-letnemu Ljubljančanu. Kristaps Porzingis je bil najboljši strelec tekme z 31 točkami in 18 skoki. Tim Hardaway je dodal 16 točk. Dallas je zadel le osem trojk, Indiana pa kar 20.

Malcolm Brogdon je bil šestkrat natančen izza črte, nasul je 22 točk. Prav toliko jih je dosegel tudi Domantas Sabonis, ki je zbral tudi 15 skokov. Še deset minut pred koncem je Dallas zaostajal le za štiri točke (80:84), nato pa so Pacersi z delnim izidom 14:2 prišli do odločilne prednosti. V American Airlines Centru se je tokrat lahko zbralo 4.132 gledalcev. Lastnik Mark Cuban je prepričan, da bo kmalu lahko dvorana že do polovice polna.

Domantas Sabonis in soigralci so se veselili četrte zmage na zadnjih petih tekmah. Dvakrat zapored so prejšnji teden zmagali v Miamiju in dobili so zalet. Foto: Reuters

McDermott in Turner dvignila Pacerse
Jalen Brunson je zamenjal Dončića v začetni peterki. Po izenačenih uvodnih 12 minutah so Pacersi precej bolje odprli drugo četrtino. Doug McDermott je zadel tri trojke, Myles Turner pa je bil izza črte natančen dvakrat in sredi druge četrtine je Indiana povedla za 13 točk (38:51). Obramba Mavericksov je bila znova zelo slaba in ob odmoru so gostitelji zaostajali z 48:61.

Porzingis vlil upanje
V tretji četrtini se je razigral Porzingis, ki je nanizal 14 točk in po 36 minutah je Dallas ujel priključek (75:82).

Indiana povišala naskok na 21 točk
Sredi zadnje četrtine je Indiana znova zadevala z vseh položajev. Caris LeVert in Brogdon sta povišala prednost na 17 točk (84:101). Razigran je bil tudi Sabonis in najvišja prednost Pacersov na tekmi je znašala 21 točk minuto pred koncem.

"Imeli smo dovolj talentiranih igralcev na parketu. Lahko bi dobili to tekmo, a v ključnih trenutkih nismo odigrali dobro," je poudaril trener Carlisle, ki računa, da bo Dončić lahko igral v soboto v New Orleansu. Vsekakor bo potoval z ekipo.

Precej bolj nasmejan je bil trener Pacersov Nate Bjorkgren: "Prikazali smo zelo borbeno predstavo, grizli smo od začetka do konca. Žoga je zelo dobro krožila, to je bila prava ekipna predstava."

Rekord kariere Williamsona, a zadnji se je smejal Jokić
Dallas bo naslednjih pet tekem odigral v gosteh. V noči na nedeljo jih čaka velik test v New Orlenasu. Tudi Pelikani so danes doživeli grenek poraz v končnici. Denver je bil boljši v Smoothie King Centru (108:113).

Nikola Jokić je že 16-krat v tej sezoni presegel 30 točk. Foto: Reuters

New Orleans je sedem minut pred koncem povedel s 100:89. V napeti končnici je znova odločil Nikola Jokić, ki je prispeval sedem točk v zadnjih treh minutah. Vlatko Čančar tokrat ni stopil na parket.

Izjemni center je zbral 37 točk in 9 podaj. V raketi se je odvijal velik boj, saj je Zion Williamson z 39 točkami dosegel rekord kariere. Zgrešil je le tri mete (16/19).

Monk znova potopil Miami
Charlotte je premagal Miami s 110:105. Vročica je izgubila šest zaporednih tekem in precej je zdrsnila na lestvici Vzhoda. Znova je manjkal Goran Dragić, ki ima bolečine v hrbtu, Nemanja Bjelica in Victor Oladipo, ki sta prišla v četrtek v menjavi igralcev, še nista imela pravice nastopa.

Malik Monk, ki je 1. februarja potopil Miami s 36 točkami (rekord kariere), je bil znova usoden za izbrance Erika Spoelstre. Prispeval je 32 točk, petkrat je bil natančen izza črte.

"Če ima kaj posebnega na jedilniku pred tekmami z Miamijem, naj kar nadaljuje," je bil zadovoljen trener James Borrego. Generalni menedžer Mitch Kupchak upa, da se bo LeMelo Ball lahko vrnil v končnici. Prejšnji teden si je zlomil zapestje.

Sršeni skoraj zapravili 30 točk naskoka
Sredi druge četrtine so Sršeni povedli z 61:31. Še štiri minute in pol pred koncem srečanja so imeli 17 točk naskoka (105:88), potem pa skoraj štiri minute niso dosegli niti točke. Bam Adebayo je s štirimi zaporednimi polaganji znižal na 105:100. Terry Rozier (26 točk in 11 podaj) je 43 sekund pred koncem potrdil zmago Charlotta.

Duncan Robinson (6/9 za tri) in Jimmy Butler sta zbrala po 20 točk za Miami, ki bo v ponedeljek gostoval v Madison Square Gardnu. Oladipo in Bjelica bosta debitirala v dresu Vročice.

James Harden je prepričan, da je MVP rednega dela letošnje sezone. Foto: Reuters

Harden: Mislim, da sem MVP
James Harden je imel šov v Detroitu. S 44 točkami, 14 skoki in 8 podajami je zrežiral zmago Brooklyna (111:113).

"Mislim, da nisem le eden izmed kandidatov za najkoristnejšega igralca rednega dela. Mislim, da sem MVP. Tako preprosto je to," je po tekmi dejal Harden.

Netsi so z 31 zmagami tik pod vrhom Vzhoda, čeprav Kevin Durant in Kyrie Irving znova nista igrala. Blake Griffin se je vrnil v Detroit, kjer je igral do februarja, ko je prestopil k Netsom.

Boston končal zmagoviti niz Milwaukeeja
Milwaukee je izgubil proti Bostonu s 114:122. Celticsi so končali niz osmih zmag Bucksov in se jim oddolžili za poraz v sredo.

Celticsi so znova odlično ustavili Giannisa Antetokounmpa, ki je zbral le 16 točk. Blestel je Jayson Tatum s 24 točkami, Marcus Smart jih je dodal 23, sedemkrat je bil natančen za tri točke. Ključna je bila tretja četrtina, ki jo je Boston dobil s 43:34. Celticsi so zadeli kar 22 trojk.

Minnesota z 22 zaporednimi točkami povozila Houston
Zelo nenavadna je bila tekma najslabših ekip Zahoda. Minnesota je premagala Houston s 107:101. Gostitelji so končali tekmo z delnim izidom 22:0. Rocketsi v zadnjih sedmih minutah in pol niso dosegli niti točke! V zadnji četrtini so imeli katastrofalen met iz igre (3/22).

Montrezl Harrell je kraljeval v raketi v Staples Centru. Foto: Reuters

Prva zmaga Lakersov brez Jamesa in Davisa
LA Lakersi so dosegli prvo zmago brez poškodovanih LeBrona Jamesa in Anthonyja Davisa. V Staples Centru so ugnali Cleveland s 100:86. Cavaliersi so imeli ob odmoru sedem točk naskoka (44:51), potem pa so v tretji četrtini v uvodnih devetih minutah zmogli le dve točki. Z delnim izidom 19:2 so Jezerniki prišli do preobrata in prednost v zadnji četrtini le še povišali.

Montrezl Harrell je bil neustavljiv v raketi. S 24 točkami in 20 skoki je bil najzaslužnejši za prvo zmago prvakov po štirih zaporednih porazih.

Zdravniška služba je pred tekmo sporočila, da lahko Davis začne z lažjimi treningi. 36-letni James, ki si je zvil desni gleženj prejšnjo soboto proti Atlanti, bo počival dalj časa.