Luka Dončić je na prejšnjih treh tekmah v povprečju dosegel 39 točk. Tokrat ni bil v glavni vlogi. Foto: Reuters

22-letni Ljubljančan je v Target Centru prispeval 15 točk, 4 skoke in 4 podaje v 27 minutah. Iz igre je metal 6/16, zgrešil je sedem trojk (2/9) in izgubil štiri žoge. V glavni vlogi je bil tokrat Kristaps Porzingis, ki je zbral 29 točk in 9 skokov. Tim Hardaway je zadel pet trojk, izkazala pa sta se tudi rezervista Dwight Powell in Jalen Brunson s 16 točkami.

Porzingis zrežiral vrnitev Dallasa po katastrofalnem štartu
Minnesota je sijajno začela srečanje, Edwards je nanizal osem točk za vodstvo s 16:3 po štirih minutah in pol. Porzingis je držal Dallas v igri, Dončić pa v prvi četrtini ni dosegel niti točke (33:30).

Mavericksi so v drugi četrtini z delnim izidom 9:0 povedli (46:51). Dončić je minuto in 40 sekund pred odmorom dosegel prvi točki na tekmi, nato pa je osem minut pred koncem prvega polčasa z lebdečim polaganjem poskrbel za minimalno prednost Dallasa (55:56). Ljubljančan je v prvem delu dosegel le 5 točk ob metu 2/9. Porzingis je bil neustavljiv z 19 točkami.

Kristaps Porzingis je bil neustavljiv v Target Centru. Foto: AP

Volkovi popustili v tretji četrtini
V tretji četrtini so si gostje priigrali odločilno prednost. Precej bolje so zaigrali v obrambi. Minnesota je dosegla le 18 točk. Porzingis je še naprej blestel in s trojko je povišal prednost Dallasa na 15 točk po 36 minutah (73:88). Gostje so zanesljivo dobili skok in veliko točk so dosegli iz drugega napada.

Dončić po dveh trojkah prejel tehnično napako
Šele sredi zadnje četrtine se je Dončić sprostil. Dosegel je osem zaporednih točk, dvakrat je bil natančen izza črte. Pet minut pred koncem je prednost narasla na 23 točk (88:111). Štiri minute in pol pred koncem se je razjezil na sodnika in prejel je tehnično napako, nato pa ga je trener Rick Carlisle po minuti odmora pustil na klopi.

Porzingis: Na teh tekmah si ne smemo privoščiti spodrsljaja
"Take tekme preprosto moramo dobiti, če želimo konkurirati za visoka mesta na Zahodu. Na teh tekmah si ne smemo privoščiti spodrsljaja," je poudaril Porzingis. Od 6. februarja je Dallas dobil 14 od zadnjih 19 tekem in se povzpel višje na lestvici.

Novinec Anthony Edwards je bil najboljši strelec Volkov z 29 točkami, Karl-Anthony Towns jih je dodal 22. Trener Chris Finch je poudaril, da je D'Angelo Russell začel individualno vadbo. Po operaciji kolena ga čaka trnova pot nazaj na parket.

Toronto končal negativni niz z gladko zmago nad Denverjem
Toronto je ugnal Denver s 135:111. Raptorsi so končali niz devetih porazov. V Amalie Areni v Tampi je Toronto zadel kar 24 trojk in se veselil prve zmage po 26. februarju.

Vlatko Čančar je izkoristil priložnost v Amalie Areni. Foto: Reuters

Pascal Siakam je prispeval 27 točk, OG Anunoby in Fred VanVleet sta bila petkrat natančna izza črte. Kyle Lowry je zbral 8 točk in 9 podaj, po tekmi pa je priznal, da je to morda njegova zadnja tekma v dresu Toronta. Veliko se omenja, da bo zadnji dan prestopnega roka zapustil Raptorse, potem ko je pred dvema letoma osvojil šampionski prstan.

Čančar zadel trojko
Nuggetsi so sredi zadnje četrtine zaostajali že z 90:122. Trener Michael Malone je sedem minut pred koncem v igro poslal tudi Vlatka Čančarja, ki je minuto in 47 sekund pred zadnjim piskom sirene zadel trojko.

Utah povozil oslabljeni Brooklyn
Obračun Utaha in Brooklyna v Salt Lake Cityju je obetal pravo poslastico. Trener Netsov Steve Nash je ostal brez vseh štirih zvezdnikov in že po prvi četrtini je bila tekma odločena, saj je najboljša ekipa v ligi povedla z 38:17.

Donovan Mitchell je bil na parketu le 27 minut. Utah je že od odmoru vodil s 25 točkami naskoka. Foto: Reuters

Kevin Durant je že dlje časa poškodovan, James Harden je izpustil tekmo zaradi bolečin v vratu, Kyrie Irving iz osebnih razlogov, Blaka Griffina pa boli levo koleno. Alize Johnson, ki je v ponedeljek podpisal desetdnevno pogodbo z Brooklynom, je bil najboljši strelec s 23 točkami.

Utah je zadel 23 trojk. Donovan Mitchell je bil petkrat natančen izza črte, s 27 točkami je bil najboljši strelec tekme.

Fournier junak v Orlandu
Orlando je presenetil Phoenix s 112:111. Evan Fournier je odločil tekmo s polaganjem 6,4 sekunde pred koncem. Tudi center DeAndre Ayton ga ni mogel ustaviti. Devin Booker je zgrešil met za zmago Sunsov ob pisku sirene. Phoenix je izgubil na gostovanju prvič po sedmih zaporednih zmagah (najdaljši niz v zadnjih 14 letih).

Bostonu ni uspela velika vrnitev
Milwaukee je premagal Boston s 121:119. V zadnji minuti in 32 sekundah ekipi nista dosegli niti točke. Celticsi, ki so zadnjo četrtino dobili kar s 33:21, so imeli več priložnosti za zmago ali vsaj za podaljšek. Marcus Smart je zgrešil trojko minuto pred koncem, ob pisku sirene pa je bil izza črte nenatančen še Daniel Theis, potem ko je Brook Lopez preprečil met Smarta.

Giannis Antetokounmpo je dosegel le 13 točk (drugi najslabši točkovni izkupiček v tej sezoni), a so Bucksi vseeno dobili že osmo tekmo zapored. Sredi tretje četrtine so povedli že z 90:65, potem pa so popolnoma popustili in imeli veliko srečo, da je Theis zgrešil odprt met.

Leonard preslišal žvižge ob vrnitvi v San Antonio
San Antonio je bil nemočen proti LA Clippersom (101:134). 3.224 gledalcev v AT&T Centru je z glasnimi žvižgi pozdravilo Kawhija Leonarda, ki je bil MVP finala junija 2014, ko so Spursi ugnali Miami v finalu s 4:1 v zmagah.

Ob vsakem dotiku žoge je slišal žvižge, a vseeno je bil Leonard najboljši strelec tekme s 25 točkami. Spursi so izgubili vse četrtine in niti enkrat niso bili v vodstvu.

Tekme 24. marca:
MINNESOTA - DALLAS
108:128 (33:30, 22:26, 18:32, 35:40)
Edwards 29 (9/22 iz igre, 3/12 za tri), Towns 22 (8/20 iz igre), Hernangomez 17, Nowell 11, McDaniels 9, Reid 8, Layman in Vanderbilt po 4, Rubio 3, Culver 1; Porzingis 29 (11/23 iz igre) in 9 skokov, Hardaway 21 (5/9 za tri), Powell in Brunson po 16, Dončić 15 (6/16 iz igre, 2/9 za tri, prosti meti 1/2), 4 skoki in 4 podaje v 27 minutah, Finney Smith 11, Richardson 10, Kleber 7, Bey 2, Hinton 1.

INDIANA - DETROIT 116:111
LeVert 28 (10/19 iz igre), Sumner 18 (4/6 za tri), Brogdon 16; Grant 29 (10/20 iz igre), Ellington (4/5 za tri) in Bey po 16, Plumlee (10 skokov) in Jackson po 12.

MILWAUKEE - BOSTON 121:119
Middleton 27 (11/20 iz igre) in 13 skokov, Portis 21 (4/6 za tri), B. Lopez in DiVincenzo (5/6 za tri) po 17, G. Antetokounmpo 13 (4/11 iz igre), 8 skokov in 7 podaj; Brown 24 (4/7 za tri) in 10 skokov, Walker 23 (5/9 za tri), Tatum 18, Teague 15.

TORONTO - DENVER 135:111
Siakam 27 (8/16 iz igre), Anonoby 23 (5/9 za tri), Powell 22, VanVleet 19 (5/9 za tri); Jokić (10 skokov) in Murray po 20, Porter 19, Millsap 11 ... Čančar 3 (1/1 za tri), 1 podaja in 1 ukradena žoga v 7 minutah.

ORLANDO - PHOENIX 112:111
Vučević 27 (11/19 iz igre) in 14 skokov, Fournier 21 (4/9 za tri), Okeke 17 (4/4 za tri), Gordon 13; Booker 25, Paul 23, Ayton 21 in 9 skokov, Crowder 17 (4/6 za tri).

CHICAGO - CLEVELAND 94:103
LaVine 22 (4/9 za tri), Markkanen 17; Garland 22 (4/6 za tri), Allen 19, Nance 14 in 14 skokov.

HOUSTON - CHARLOTTE 97:122
Wall 20 (6/15 iz igre), McLemore 14, Wood 11 in 10 skokov; Rozier 25 (9/14 iz igre), Graham 21 (6/9 za tri), Monk 19, Washington 12 in 12 skokov.

OKLAHOMA CITY - MEMPHIS 107:116
Brown 19 in 12 skokov, Dort 14, Pokuševski in Horford po 13; Brooks 25, Allen 20, Valančiunas 16 in 15 skokov, Melton 14 (4/6 za tri).

SAN ANTONIO - LA CLIPPERS 101:134
DeRozan 19 (7/18 iz igre), Mills 17, Šamanić 14, White 13; Leonard 25 (9/12 iz igre), Morris 20 (5/7 za tri), George 17, Williams 16, Zubac 14 (5/5 iz igre) in 8 skokov.

UTAH - BROOKLYN 118:88
Mitchell 27 (11/18 iz igre, 5/8 za tri), Conley in Bogdanović po 18, Niang 15 (5/8 za tri); Johnson 23 (11/15 iz igre) in 15 skokov, Luwawu Cabarrot 14, Harden, Irving, Durant in Griffin niso igrali.

SACRAMENTO - ATLANTA 110:108
Fox 37 (13/20 iz igre), Haliburton 17, Holmes 16; Young 29 (11/24 iz igre), Capela 25 (10/12 iz igre) in 18 skokov, Bogdanović 20 (4/7 za tri).