Luka Dončić je že do odmora dosegel 21 točk. Ni imel razigranih soigralcev in že četrt ure pred koncem je odšel na klop, saj je bila tekma odločena. Še vedno je imel težave z razbolelim vratom, ki mu dela preglavice že nekaj tekem. Foto: AP

Chase Center v San Franciscu so odprli leta 2019. Dallas je zanesljivo dobil vse tri tekme v tej dvorani (141:121, 124:97 in 133:103). Aprila lani je Dončić nasul kar 39 točk. Tokrat so Mavericksi odpovedali v obrambi, kar sedem Bojevnikov je preseglo 10 točk.

Dončić je bil edini razigrani košarkar Dallasa, ki je doživel šok sredi druge četrtine. Ostrostrelec Tim Hardaway si je pri prodoru pod koš zlomil kost v levem stopalu. Morali so ga odnesti s parketa in veliko vprašanje je, kdaj se bo lahko vrnil.

Golden State januarja ni blestel, tokrat pa je zadel 17 trojk, čeprav je bil Stephen Curry natančen le dvakrat iz desetih poskusov (januarja je zadel le 37 metov izza črte iz 127 poskusov). Manjkala sta poškodovana Draymond Green in Andre Iguodala, a se to ni prav nič poznalo. Blesteli so rezervisti, ki so skupaj prispevali kar 71 točk. Najboljši strelec gostiteljev je bil Jonathan Kuminga z 22 točkami (8/9 iz igre, 4/4 za tri).

Dallas popustil po odličnem uvodu
Začetek tekme ni nakazal končnega izida. Dončić je s trojko po koraku nazaj poskrbel za odličen start Dallasa (2:9). Bojevniki so se hitro pobrali in z delnim izidom 16:4 so dobili prvo četrtino z 29:20.

Jonathan Kuminga in Nemanja Bjelica sta zrežirala akcijo večera v Chase Centru. Foto: AP

Hardaway nerodno pristal pri prodoru pod koš
Dallasu se je uspelo hitro približati na začetku druge četrtine. Po šestih zaporednih točkah Hardawaya je znižal na 31:29. Ob prodoru pod obroč sedem minut pred koncem polčasa je Hardaway nerodno stopil in moral je zapustiti parket v velikih bolečinah. Ni mogel stopiti na levo nogo, in to je bil precejšen šok za soigralce.

Klay Thompson, ki je iz tekme v tekmo v boljši formi po dveh letih in osmih mesecih odmora zaradi dveh hudih poškodb, je z dvema trojkama povišal na 46:35. Dončić je v prvem polčasu zadel štiri trojke in zbral 21 točk, Dallasu pa je še uspelo držati priključek (63:51).

Dončić počival zadnje četrt ure
Na začetku drugega polčasa je prednost hitro narasla na 20 točk (75:55). Dončić je zapustil igro tri minute in pol pred koncem tretje četrtine in se ni več vrnil. Po 36 minutah je imel Golden State 19 točk naskoka (97:78).

Kuminga poskrbel za akcijo večera
V zadnji četrtini so blesteli rezervisti gostiteljev. Za vrhunec večera je poskrbel Kuminga z atraktivnim zabijanjem po podaji Nemanje Bjelice sedem minut pred koncem za 113:82. Kristaps Porzingis je moral predčasno z igrišča že osem minut in pol pred koncem, ker je brcnil žogo na tribuno. Ob predčasnem odhodu v garderobo je pozdravljal navijače in jim delil "petke".

Že v sredo gostovanje v Portlandu
Trener Jason Kidd je imel v mislih že gostovanje v Portlandu v sredo. Blazersi so tokrat izgubili proti Minnesoti s 107:109. D'Angelo Russell je odločil s polaganjem 2,9 sekunde pred koncem, Anfernee Simons je prepozno blokiral njegov met. Žoga se je prej že odbila od table in sodniki so koš priznali.

Luka Kennard je v slogu Reggieja Millerja dosegel sedem točk v zadnjih devetih sekundah. Foto: Reuters

Kennard zrežiral epsko vrnitev Clippersov
Washington je izgubil proti LA Clippersom s 115:116, potem ko je tik pred odmorom vodil s 66:31. Izbranci Tyronna Lueja so drugi polčas dobili z 80:49! To je druga največja vrnitev v 75-letni zgodovini Lige NBA. Leta 1996 je Utah nadomestil 36 točk zaostanka proti Denverju. Karl Malone in John Stockton sta uprizorila šov v drugem polčasu.

Še 11 sekund pred koncem so bili Wizardsi v odličnem položaju. Kyle Kuzma je zadel prvi prosti met za 115:109, drugega je nato zgrešil. Po minuti odmora je Luke Kennard zadel trojko z desetih metrov in znižal na 115:112. Gostitelji so si nato privoščili ogromno napako. Pet sekund jim ni uspelo spraviti žoge v igro. Clippersi so dobili nepričakovano priložnost in Kennard je z izjemno trojko 1,9 sekunde pred koncem ob osebni napaki Bradleyja Beala izenačil, nato pa s prostim metom zagotovil gostom iz Los Angelesa veliko zmago.

Anthony Davis je manjkal na 17 tekmah, Lakersi so jih dobili le sedem. Trener Frank Vogel je poudaril, da bo zelo pazil na njegovo minutažo na naslednjih tekmah. Foto: Reuters

Lakersi ob vrnitvi Davisa ugnali Brooklyn
Brooklyn ni imel možnosti proti LA Lakersom (96:106). Anthony Davis se je vrnil na parket, potem ko je počival 17 tekem zaradi poškodbe levega kolena. Lakersi so z njim v začetni peterki popolnoma druga ekipa. V obrambi je bil odličen, v napadu pa se mu je poznala daljša odsotnost (8 točk in 4 blokade, 3/8 iz igre v 35 minutah).

LeBron James je dočakal vrnitev dolgoletnega prijatelja in v Barclays Centru je bil neustavljiv. Netson je nasul 33 točk, ukradel je tri žoge in z nekaj zabijanji po protinapadu navdušil številne navijače Jezernikov, ki so prišli na tekmo v rumenih dresih s številko 23. Izkazal se je tudi Malik Monk s šestimi trojkami.

LeBron James je prejel velik aplavz v Barclays Centru. Zbralo se je veliko navijačev Lakersov. Foto: Reuters

"Takoj smo lahko videli, kako izjemen igralec je Davis. V prvi akciji tekme je trener narisal akcijo zanj. Zares sem navdušen, da bomo z njim v drugem delu sezone prikazali precej boljše igre," je povedal James.

37-letni zvezdnik je postal najstarejši igralec v zgodovine lige, ki je presegel 25 točk na 18. zaporednih tekmah.

Trojni dvojček Hardna ni pomagal
James Harden je dosegel trojni dvojček (33 točk, 12 skokov in 11 podaj), a po tekmi je znova izrazil nezadovoljstvo, da bo brez dveh zvezdnikov zelo težko uresničiti cilje. Kevin Durant ima poškodovane ligamente v levem kolenu, Kyrie Irving pa ni cepljen in ne sme igrati domačih tekem.

Tekme 25. januarja:
GOLDEN STATE – DALLAS
130:92 (29:20, 34:31, 34:27, 33:14)
Kuminga 22 (8/9 iz igre, 4/4 za tri), Curry 18 (7/16 iz igre, 2/10 za tri), 9 skokov in 7 podaj, Poole 17, Thompson 15 (3/5 za tri), Wiggins 14, Porter 12, Bjelica 10 in 10 skokov, Lee 9, Payton 7, Toscano Anderson in Moody po 3; Dončić 25 (7/17 iz igre, 4/7 za tri, prosti meti 7/7), 8 skokov in 3 podaje v 27 minutah, Brunson 11, Hardaway 10, Porzingis 9 (4/15 iz igre, 1/7 za tri) in 7 skokov, Kleber in Finney Smith po 8, Ntilikina 7, Bullock 6, Burke in Green po 4.

DETROIT – DENVER 105:110
Cunningham 34 (14/26 iz igre, 6/9 za tri), Bey 21, Diallo 14; Jokić 28 (9/20 iz igre, 3/8 za tri, prosti meti 7/7), 21 skokov in 9 podaj, Green 20, Gordon 16.

TORONTO – CHARLOTTE 125:113
Trent 32 (5/10 za tri), Anunoby in Siakam (12 podaj in 9 skokov) po 24; Ball 25, Bridges 22, Bouknight 18.

WASHINGTON – LA CLIPPERS 115:116
Beal 23 (8/15 iz igre), Kuzma 19 in 12 skokov, Harrell, Caldwell Pope in Gafford po 12; Coffey 29 (10/21 iz igre), Kennard 25 (5/8 za tri), Hartenstein in Mann po 16.

PHILADELPHIA – NEW ORLEANS 117:107
Embiid 42 (12/24 iz igre, prosti meti 18/20) in 14 skokov, Harris 33 (3/3 za tri) in 11 skokov, Korkmaz 13; Alexander Walker 31 (5/9 za tri), Hernangomez 29 (11/15 iz igre) in 10 skokov, Hayes 15.

BOSTON – SACRAMENTO 128:75
Tatum 36 (7/14 za tri), Brown 30 (5/12 za tri), in 10 skokov, Richardson 14, R. Williams 13 in 17 skokov; Hield 11, Holmes 9.

BROOKLYN – LA LAKERS 96:106
Harden 33 (11/24 iz igre), 12 skokov in 11 podaj, Mills 15 (3/9 za tri), Bembry 12; James 33 (14/21 iz igre, 2/8 za tri), 7 skokov in 6 podaj, Monk 22 (6/12 za tri), Westbrook 15 (7/14 iz igre), Anthony 13, Bradley 9, Davis 8 (3/8 iz igre).

HOUSTON – SAN ANTONIO 104:134
Porter 16, Wood 15, Tate in Sengun po 14; Murray 19 in 10 podaj, Pöltl 18 (9/13 iz igre), Johnson 16.

PORTLAND – MINNESOTA 107:109
Little (4/6 za tri) in Nurkić (14 skokov) po 20, Simons 17, McCollum 15; Edwards 40 (14/23 iz igre, 5/13 za tri) in 9 skokov, Russell 22, Towns 17 in 17 skokov, Vanderbilt 13 in 13 skokov.