Dončić je v prvem polčasu dosegel 20 točk. Foto: Reuters

Rakete so vodile od prve do zadnje minute, večji del za vsaj deset točk. Edina izjema je bil začetek drugega polčasa, ko se je Dallasu uspelo približati na 74:71, a je prerojeni DeMarcus Cousins (28 točk in 17 skokov) zadel tri zaporedne trojke in razlika je hitro zrasla na 20 točk. Še bolj uspešen je bil Eric Gordon (33 točk).

Slovenski reprezentant Luka Dončić je v prvem polčasu dosegel 20 od svojih 26 točk, v nadaljevanju pa ni mogel preprečiti enosmernega prometa. V zadnji četrtini ni več stopil na parket.

"Zelo celostna tekma na obeh koncih parketa, zlasti, ker je šlo za drugo tekmo v dveh večerih," je bil prezadovoljen trener Houstona Stephen Silas, potem ko so Rocketsi večer predtem že premagali Detroit s 103:102. Na drugi strani je bil precej slabše volje Rick Carlisle, trener Dallasa: "Nimamo nobenega izgovora. Ključni dejavnik je bila energija. Lahko smo se občasno dvigali, nismo pa je mogli vzdrževati. Preprosto so jo oni imeli več."

Porzingis ni stopil na parket
Trener Rick Carlisle je tokrat spočil Kristapsa Porzingisa, saj ni želel tvegati, da bi Latvijec odigral dve tekmi v dveh večerih. "Zelo dobro mu gre. O tej odločitvi smo se veliko pogovarjali, zaradi česar tudi dolgo ni bil umaknjen s seznama razpoložljivih igralcev," je pojasnjeval Carlisle.

Rakete so povedle z 11:3 in Carlisle je bil takoj primoran vzeti minuto odmora. V tem obdobju je prav Dončić dosegel edini točki iz igre za Dallas. Na drugi strani je DeMarcus Cousins zbral kar osem točk. A niti odmor ni ohladil Raket, ki so že pred koncem uvodne četrtine vodile s 16 točkami razlike (26:10). Gostitelji so zaostanek do konca četrtine nekoliko ublažili (38:27), a prvič v sezoni uvodnih 12 minut izgubili z več kot desetimi točkami razlike. Dončić je odigral vseh 12 minut, v katerih je dosegel 11 točk, 2 skoka in 3 podaje.

Eric Gordon je bil natančen pri prvih petih poskusih za tri točke v večeru. Foto: Reuters

Dončić do polčasa dal 20 točk
Kot po običaju je Dončić ta del igre začel na klopi, Rakete pa so spet vzpostavile 15 točk prednosti (48:33). Pri gostih je Cousins že do te točke dosegel dvojnega dvojčka (11 točk in 10 skokov). Dončić se je vrnil šest minut pred koncem polčasa, ko je bilo na semaforju 55:40 za goste. Houston nikakor ni popustil, izkazal se je z nekaterimi potezami v obrambi. Tako je Kenyon Martin v eni sami minuti podelil dve blokadi, najprej je na vsesplošno presenečenje zaustavil Bobana Marjanovića, nato pa še Dončića. Ta se je ob polčasu zaustavil pri 20 točkah, vsesplošno dobro igro je malce kazil le učinkovitost pri prostih metih (5/8). Zadnjega je zgrešil sekundo pred koncem polčasa, a je odbitek ujel Jalen Brunson in postavil izid polčasa (70:59). Pri Raketah je Eric Gordon zbral 19 točk, med drugim je trojke metal 5/6.

Porzingis letos dosega dobrih 20 točk na tekmo. Foto: AP

Prišli do -3, nato pa ...
Mavsi so začeli živahno, dosegli prvih šest točk iz znižali na 70:65, po košu Dončića je razlika znašala le še tri točke (74:71), a to je bila najsvetlejša točka Dallasa, saj je Houston vse niti prevzel v svoje roke. Najprej je Cousins je v treh minutah zadel tri trojke in prednost je bila spet dvoštevilčna (86:75), ob koncu četrtine pa je zrasla celo v največjo do te točke (104:83). Dončić je odigral skoraj celo četrtino, v katerih je dosegel šest točk. V zadnji četrtini, ko je bilo jasno, da preobrata ne bo, ni več stopil na parket.

Miami izgubil v New Yorku
Brooklyn je v tesni končnici premagal Miami s 128:124. Netsi so vodili večji del tekme, še pred zadnjo četrtino s 14 točkami, a so se Heati vztrajno bližali, za zadnji zamah pa jim je zmanjkalo časa. Kevin Durant je za zmagovalce dosegel 31 točk. Še deset več jih je za Vročico Bam Adebayo. Nekdanji kapetan slovenske reprezentance Goran Dragić se je izkazal z 19 točkami.

Curry se je takoj po odločilni trojki spomnil na Millerja, saj je pokazal na njegovo številko dresa (31). Foto: AP

Trojke: Curry prehitel Millerja
Utah je zlahka premagal Golden State s 127:108. Tekma je bila zanimiva, ker je Steph Curry na začetku drugega polčasa zadel trojko, s katero je na drugem mestu večne lestvice prehitel Reggieja Millerja. Pred njim je le še Ray Allen.

Liga NBA

Takole je Durant zadel mimo Dragića. Foto: Reuters

Tekme 23. januarja:
BROOKLYN – MIAMI
128:124 (36:25, 30:31, 30:26, 32:42)
Durant 31, Irving 28, Harris 23, Harden 12, Green 11; Adebayo 41, Dragić 19, skok in 7 podaj v 31 minutah, Nunn in Robinson po 18.

DALLAS – HOUSTON
108:133 (27:38, 32:32, 24:34, 25:29)
Dončić 26, 5 skokov in 8 podaj v 29 minutah, Marjanović in Hardaway po 15, Burke 13; Gordon 33 (trojke: 6/9), Cousins 28 in 17 skokov, Nwaba 18.