Luka Dončić in soigralci so vpisali 24. zmago sezone. Foto: Reuters

Mavsi so ujeli odlično formo. Na zadnjih devetih tekmah so slavili osemkrat, četrtič zapored so bili uspešni na domačem parketu, kar je izvrstna napoved pred prihajajočimi obračuni. Namreč pred njimi je zdaj serija petih srečanj v American Airlines Centru, oziroma na naslednjih 14 tekmah bodo kar 11-krat igrali pred domačimi gledalci. V noči na torek bodo gostili Oklahomo City. Po končani karanteni je teksaško zasedbo ob parketu znova vodil glavni trener Jason Kidd, vrnil se je tudi Kristaps Porzingis, ki je zaradi covida izpustil sedem tekem.

Latvijec se je izkazal z 19 točkami, 12 jih je prispeval že v uvodni četrtini. 19 točk je dodal tudi Jalen Brunson, znova pa je bil najboljši strelec Dončič. Ljubljančan je v statistiko vpisal 23 točk (met 7/19), devet skokov in tri podaje. Luka je bil v zadnjem tednu še posebej razpoložen ob dveh velikih zmagah, ko je Dallas končal serijo 11 zmag Memphisa in devetih Chicaga, slovenski zvezdnik pa se je obakrat izkazal s trojnim dvojčkom. Mavsi v dobri formi tako pričakovano niso imeli veliko dela z Orlandom, ki je najslabša ekipa v ligi.

Magici so zaostajali vso tekmo. Tudi zanje je bil tako kot za Dallas, ki je dan predtem ugnal Grizlije, drugi obračun v dveh dneh. V petek so v Charlottu prekinili niz desetih porazov, v Dallasu pa so klonili že 36. v tej sezoni. Prvič je v American Airlines Centru v vlogi glavnega trenerja gostoval prvi mož stroke Orlanda Jamahl Mosley, ki je zadnjih sedem sezono v vlogi pomočnika deloval pri Mavsih. Dallas je medtem podpisal pogodbo z Marquesom Chrissom, ki se je izkazal med sklenjenim desetdnevnim sodelovanjem ob odsotnostih košarkarjev zaradi covida. Posledično so Mavsi prekinili z Williejem Cauleyjem.Steinom.

Porzingis je takoj po vrnitvi zadel že v prvem napadu. Dončić je nato zgrešil dva meta iz neposredne bližine, se je pa ob koncu tretje minute vpisal med strelce, ko je stopil na črto prostih metov. Sledili sta trojki Porzingisa in Maxija Kleberja, ki mu je podal Luka, tako da je Dallas že po štirih minutah povedel z dvomestno prednostjo (14:4). Dve minuti in pol pozneje je Dončić prvič zadel iz igre, ko je s trojko povišal na 21:9. Uvodno četrtino so Mavsi dobili z 32:23.

Dončić je v prvih 12 minutah dal devet točk, Porzingis pa celo 12 Latvijec je bil z metom 4/5 zelo učinkovit, podobno kot Brunson, ki je zadel vse štiri mete iz igre in dal osem točk. Orlando je imel boljši met iz igre od Dallasa. Metal je skoraj 50-odstotno, a drago so ga stale izgubljene žoge. V prvem polčasu jih je zapravil deset – Mavsi tri –, od tega kar osem v prvi četrtini, ko so gostitelji tudi naredili razliko, ki so jo v drugi četrtini zlahka držali. Najvišja prednost v prvem delu je znašala 14, ko je v 16. minuti trojko zadel Tim Hardaway. Porzingis je polčas končal s 15, Dončić, ki je ujel še štiri odbite žoge, s 13, Brunson pa 12 točkami.

Dončić je v prvih štirih minutah drugega polčasa dal vse štiri točke Dallasa. Z dvema zaporednima košema je Robin Lopez v peti minuti drugega dela znižal na 61:53, toda Mavsi so odgovorili s serijo 6:0, razlika pa je do konca srečanja ostala dvomestna. Po dveh zaporednih trojkah Harawaya je 16 minut pred koncem narasla na do tedaj najvišjih 16 točk. Najvišja na tekmi je znašala 23. Ko je ostalo še deset minut, je za 91:68 znova zadel Hardaway. Kidd je v zaključku obračuna lahko mirno spočil nosilce.

Durant zaradi težav s kolenom predčasno končal tekmo

Kevin Durant je zaradi poškodbe kolena proti New Orleansu odigral le 12 minut, v tem času pa je dosegel 12 točk. Foto: AP

Brooklyn je s 120:105 premagal Oklahomo City, a ob tem ostal brez Kevina Duranta. Najboljši strelec lige je zaradi težav z levim kolenom igro zapustil sredi druge četrtine. V prodoru je Herbert Jones trčil v Brucea Browna, ki se je nesrečno zaletel v Durantovo koleno. V nedeljo bo opravil zdravniške preglede, po katerih bo jasno, koliko časa bo prvi zvezdnik Netsov odsoten. Brooklyn je slavil na krilih Jamesa Hardna, ki je 27 točkam dodal 15 podaj in osem skokov.

Tretji zaporedni poraz Chicaga

Chicago, ki vodi na Vzhodu, je klonil tretjič zapored. S 114:112 je moral priznati premoč Bostonu, ki je dosegel zadnjih osem točk na tekmi, odločil pa je Robert Williams s prostima metoma dobrih devet sekund pred koncem. Met za podaljšek je zgrešil DeMar DeRozan, ki je srečanje končal s 23 točkami. S 27 točkami je bil sicer prvi strelec Bullsov Nikola Vučević, v domači zasedbi jih je 23 dal Jayson Tatum. Chicago je igral brez Zacha LaVina, ki se je poškodoval v petek proti Golden Statu. Celticsi so na zadnjih petih tekmah zmagali štirikrat.

65. trojni dvojček Jokića

Denver je s kar 133:96 premagal Lakerse, kar je najvišja zmaga Nuggetsov nad slovito kalifornijsko zasedbo. Nikola Jokić je s 17 točkami, 13 podajami in 12 skokih 65. v karieri in osmič v sezoni dosegel trojni dvojček. Prvi domači strelec je bil sicer Bones Hyland, ki je s 27 točkami postavil osebni rekord. LeBron James je bil 13. zapored najboljši strelec Jezernikov, ki so klonili tretjič v nizu.