Luka Dončić je dosegel že peti trojni dvojček v tej sezoni in 30. v karieri. Celo Magic Johnson je moral odigrati 44 tekem več, da je prišel do tega mejnika. Foto: AP

Kristaps Porzingis je odigral najboljšo tekmo v sezoni. Latvijec je bil najboljši igralec srečanja s 27 točkami in 12 skoki (rekorda sezone). Dončić je iz igre metal le 5/15, zgrešil je vse tri poskuse za tri točke in kar trikrat opazno šepal po parketu. Vsakič je stisnil zobe in odigral 36 minut kljub bolečinam v levi nogi. To je bil njegov 30. trojni dvojček v karieri, odigral je 146 tekem. Le Oscar Robertson je za ta dosežek potreboval manj tekem (75), legendarni Magic Johnson jih je moral odigrati 190.

Trey Burke je 16 od 22 točk dosegel v prvem polčasu, v zadnji četrtini pa se je razigral Tim Hardaway, ki je proti Torontu zgrešil vseh 12 metov iz igre. Dallas je prekinil niz treh porazov.

Indiana je zadnjo četrtino izgubila kar z 20:31. Malcolm Brogdon je prispeval 26 točk, Domantas Sabonis pa je zbral 25 točk in 9 skokov. Na prejšnjih 13 tekmah je vedno prišel do dvojnega dvojčka, tokrat pa mu ni uspelo. V Bankers Life Fieldhousu so bili prisotni imetniki sezonskih vstopnic, konec tedna pa bodo začeli prodajati vstopnice še za druge navijače.

Vodstvo Lige NBA je sporočilo, da so na zadnjem testiranju na novi koronavirus odkrili 11 pozitivnih primerov. Obenem so zaradi sledenja stikov in pomanjkanja igralcev morali prestaviti še dva obračuna, kar pomeni, da je skupno število odloženih tekem zdaj 17.

Obe ekipi brez nekaterih ključnih igralcev
Dorian Finney-Smith, Josh Richardson, Maxi Kleber in Dwight Powell so še vedno odsotni zaradi okužbe z novim koronavirusom ali stika z okuženo osebo. Tudi trener Pacersov Nate Bjorkgren, ki je bil prej pomočnik pri Phoenixu in Torontu, je imel nekaj težav. Myles Turner si je prejšnji teden v Portlandu zlomil desno roko, manjkala sta tudi Caris LaVert in TJ Warren.

Kristaps Porzingis je odigral najboljšo tekmo v letošnji sezoni. Foto: AP

Burke udarno odprl tekmo
Trener Rick Carlisle je poleg Dončića v začetno peterko uvrstil Porzingisa, Tima Hardawaya, Jalena Brunsona in novinca Josha Greena. Dončić je odprl tekmo s polaganjem, nato pa je dvakrat našel Porzingisa in Dallas je povedel z 8:2.

Po štirih minutah je vstopil Trey Burke, ki je do konca prve četrtine dosegel kar 12 točk. Dvakrat je bil natančen izza črte in Mavericksi so imeli minuto pred koncem uvodne četrtine že 15 točk naskoka (20:35). Sabonis in T. J. McConnell sta s trojkama znižala na 28:37 po 12 minutah.

Indiana ujela priključek tik pred odmorom
Dončić je počival prvih pet minut druge četrtine in Pacersi so se približali na 42:45. S šestimi zaporednimi točkami so gostje prišli do desetih točk naskoka (53:63). Indiana je končala prvi polčas z delnim izidom 10:2, Doug McDermott in Jeremy Lamb sta bila natančna izza črte in prednost Mavericksov se je stopila na 53:55.

Indiana je na začetku drugega polčasa celo prevzela vodstvo, po trojki Edmonda Sumnerja je bilo 70:67. Po 36 minutah se je napovedovala napeta končnica (92:93).

Hardaway blestel v zadnji četrtini
Ko je Dončić počival na začetku zadnje četrtine, so njegovi soigralci blesteli. Burke je zadel dve trojki zapored, nato pa je Hardaway povišal na 95:104. Ljubljančan se je vrnil v igro sedem minut in pol pred koncem. Indiana ni imela prave rešitve v napadu, Hardaway (10 točk v zadnji četrtini) pa je bil razigran. S trojko in zabijanjem v naslednji akciji je povečal prednost Dallasa na 14 točk (103:117) sredi zadnje četrtine. Pacersom se ni več uspelo nevarno približati.

Dončić: Očitno so pozabili, da imamo pet igralcev na parketu
"Tokrat smo igrali precej bolj agresivno. Veliko so me podvajali, zato je bila raketa vedno odprta. Očitno so pozabili, da imamo pet igralcev na parketu, in dosegli smo največ točk iz rakete v tej sezoni," je po tekmi povedal Dončić.

Porzingis: Vse se je zdelo preprosto, tudi taki večeri pridejo
"Štiri izmed prvih petih košev sem dosegel s polaganji po odličnih podajah soigralcev. Vse se je nato zdelo preprosto, tudi taki večeri pridejo. Zlahka sem dosegal koše, veliko je bilo polaganj. Vesel sem, da nam je uspelo zmagati," je bil nasmejan Porzingis, ki se veseli, da bo po petkovem gostovanju v San Antoniu urnik malce manj naporen.

Goran Dragić in soigralci se bodo v petek znova srečali s Torontom. Foto: Reuters

Dve ključni trojki Dragića v zadnji četrtini
Toronto, ki je v ponedeljek odpravil Dallas s 116:93, je bil tokrat nemočen proti Miamiju. Trener podprvakov Erik Spoelstra je še vedno pogrešal štiri igralce. Jimmy Butler, Tyler Herro, Avery Bradley in Meyers Leonard so manjkali, a blestel je Kendrick Nunn, ki je nasul kar 28 točk. Goran Dragić je v zadnji četrtini zadel dve ključni trojki, zbral je 17 točk, 5 podaj in 4 skoke v 31 minutah.

Raptorsi, ki so dobili zadnje tri domače tekme v Amalie Areni v Tampi, so najboljšo igro prikazali v drugi četrtini in ob odmoru so imeli dve točki naskoka (58:56).

V tretji četrtini je Miami prevzel vodstvo in pet minut pred koncem je imel devet točk naskoka (87:96). V odločilnih trenutkih je Bam Adebayo dvakrat našel Dragića, ki je z dvema trojkama povišal na 90:102. Piko na i je z metom izza črte dodal še veteran Andre Iguodala tri minute pred koncem.

Fred VanVleet je bil najboljši strelec Toronta s 24 točkami, zelo slab večer je imel Kyle Lowry (2/12 iz igre, 1/10 za tri). Ekipi se bosta v Tampi v petek srečali še enkrat.

Collin Sexton je v drugem podaljšku dosegel več točk od celotne ekipe Brooklyna. Foto: Reuters

Sexton zasenčil vse tri zvezdnike Netsov
Triler večera je potekal v Clevelandu, kjer so Cavaliersi po dveh podaljških ugnali Brooklyn s 147:135. Junak večera je bil Collin Sexton, ki je nasul Nestom kar 42 točk. Drugi podaljšek so gostitelji dobili z 20:8, Sexton je zbral 15 točk, zadel je štiri trojke.

Prvič so za Brooklyn skupaj zaigrali vsi trije zvezdniki. Kyrie Irving se je vrnil s 37 točkami, Kevin Durant je dosegel še točko več, James Harden pa je dodal trojni dvojček (21 točk, 12 podaj in 10 skokov).

Brooklyn je bil devet minut pred koncem rednega dela v izgubljenem položaju (96:83), a je Irving izsilil podaljšek (113:113). Sexton je s trojko 1,2 sekunde pred koncem prvega podaljška izenačil na 127:127. Durant je zgrešil met za zmago Netsov ob pisku sirene.

Trae Young in Clint Capela sta pokazala mišice v zadnji četrtini in podaljšku. Foto: AP

Young in Capela zrežirala veliko vrnitev Atlante
Atlanta je premagala Detroit s 123:115 po podaljšku. Hawksi so sedem minut pred koncem zaostajali z 82:99, potem pa so uprizorili veliko vrnitev. Clint Capela je z zabijanjem izenačil na 106:106. John Collins je zgrešil met za zmago Pistonsov ob pisku sirene za konec rednega dela.

V podaljšku je odločilno trojko zadel Trae Young minuto pred koncem. Z 38 točkami je bil najboljši strelec tekme. Capela je zbral 27 točk in 26 skokov (rekord kariere). Karl-Anthony Towns je zadnji košarkar, ki je presegel 25 točk in 25 skokov na tekmi, to mu je uspelo 12. januarja 2019.

Tekme 20. januarja:
INDIANA - DALLAS
112:124 (28:37, 35:28, 29:28, 20:31)
Brogdon 26 (9/20 iz igre, 3/9 za tri), Sabonis 25 (9/15 iz igre) in 9 skokov, McDermott 16 in 8 skokov, A. Holiday 13, J. Holiday in Lamb po 10, Sumner 7, McConnell 3, Sampson 2; Porzingis 27 (12/15 iz igre) in 13 skokov, Burke 22 (4/8 za tri), Hardaway (3/6 za tri) in Brunson po 19, Dončić 13 (5/15 iz igre, 0/3 za tri, prosti meti 3/4), 12 skokov in 11 podaj v 36 minutah, Cauley Stein 10, Green 8, Johnson 6.

TORONTO - MIAMI
102:111 (23:29, 35:27, 25:32, 19:23)
VanVleet 24 (7/18 iz igre) in 9 podaj, Siakam (7/15 iz igre) in Anunoby po 18, Davis 16, Lowry (10 skokov in 7 podaj) in Boucher po 8, Powell 7, Baynes 3; Nunn 28 (4/6 za tri) in 8 skokov, Dragić 17 (6/16 iz igre, 3/7 za tri, prosti meti 2/2), 5 podaj in 4 skoki v 31 minutah, Olynyk 15 in 8 skokov, Robinson (4/6 za tri) in Adebayo (13 skokov in 7 podaj) po 14, Iguodala (3/4 za tri) 13, Achiuwa 4, Strus in Vincent po 3.

CLEVELAND - BROOKLYN ** 147:135
Sexton 42 (16/29 iz igre, 5/11 za tri), Osman 25, Prince 17; Durant 38 (12/25 iz igre), 12 skokov in 8 podaj, Irving 37 (15/28 iz igre), Harden 21 (6/14 iz igre), 12 podaj in 10 skokov.