Dončić je prejel osebno napako v napadu po petih minutah in 40 sekundah igre. Z dvema osebnima napakama je odšel na klop in v uvodni četrtini ni dosegel točke. V nadaljevanju se je razigral in bil s 25 točkami drugi najboljši strelec srečanja. Foto: AP

Luka Dončić je 26. januarja v Atlanti dosegel neverjetnih 73 točk. Postavil je klubski rekord in se zavihtel na četrto mesto večne lestvice Lige NBA. V American Airlines Centru si je hitro nabral dve osebni napaki, zato je moral počivati do konca prve četrtine, nato pa se je razigral in se približal trojnemu dvojčku. Zbral je 25 točk, 12 skokov in 8 podaj v 37 minutah.

Kyrie Irving je bil najboljši strelec tekme s 26 točkami. P.J. Washington se je izkazal s petimi trojkami, prispeval je 19 točk in 8 skokov. Josh Green in Dereck Lively sta poškodovana.

Atlanta se že lahko pripravlja na ključni obračun s Chicagom
Hawksi niso imeli razigranega posameznika. Trae Young je poškodovan in tokrat so ga zelo pogrešali v napadu. Bogdan Bogdanović je dosegel 17 točk, a je imel slab met iz igre (6/15, 3/10 za tri). Tudi Dejounte Murray ni blestel (16 točk, 6/17 iz igre, 3/9 za tri).

Dončić in Kyrie Irving sta se odlično ujela. Dallas sta popeljala na peto meto in zelo blizu je neposredna uvrstitev v končnico. Foto: AP

Hawksi se bodo skoraj zagotovo srečali z Biki v kvalifikacijah za končnico, vprašanje je le še, katera ekipa bo imela prednost domačega igrišča.

Dončić ostal brez točk v uvodni četrtini
Srečanje se ni začelo po načrtih najboljšega strelca Lige NBA. Dončić je prvo osebno napako prejel v 4. minuti, ko je imel De'Andre Hunter na voljo tri proste mete, nato pa je po petih minutah in 40 sekundah naredil še osebno napako v napadu. Odšel je na klop in se v uvodni četrtini ni več vrnil. Šele v drugič v letošnji sezoni v prvi četrtini ni dosegel niti točke. Hawksi so imeli po 12 minutah šest točk naskoka (25:31).

Mavericksi do preobrata v drugi četrtini
Na začetku druge četrtine se je Dončić vrnil na parket in takoj je dvignil ritem igre v napadu. Zadel je dve trojki po koraku nazaj in Mavericksi so sredi druge četrtine izenačili na 45:45. V zadnji minuti in pol prvega polčasa so nanizali 10 točk, Washington in Dončić sta bila natančna izza črte in Mavericksi so si nabrali osem točk naskoka ob odmoru (65:57). Ljubljančan je v prvem delu zbral 16 točk, 6 skokov in 6 podaj.

Sredi tretje četrtine je Dončić z dvema zaporednima trojkama povišal na 81:65. Mavericksi so precej bolj zavzeto igrali tudi v obrambi in po 36 minutah se je tehtnica močno nagnila na njihovo stran (93:81).

Atlanta zmogla le dve točki v zadnjih šestih minutah
Atlanta je zelo dobro odprla zadnjo četrtino in držala priključek. Hunter je s trojko znižal na 100:93 šest minut pred koncem.

Hawksi nato vse do konca niso dosegli niti enega koša iz igre. Kar tekmovali so v tem, kdo bo hitreje zaključil akcijo z metom za tri točke. Zgrešili so prav vse trojke, edini točki je dosegel Bogdanović s prostima metoma 45 sekund pred koncem. Dallas je v zadnji četrtini prejel le 14 točk.

Kidd: Upam, da bomo v končnici igrali tako obrambo
"V ekipi imamo jasno določeni glavni vlogi, tokrat pa se je P.J. Washington izkazal za tretjega nosilca igre. Zadel je več kot polovico metov za tri točke in zelo dobro igral tudi v obrambi. Poznala se nam je utrujenost po dolgi gostujoči turneji. To ni bila lepa tekma, pomembna je bila le zmaga," je na novinarski konferenci razmišljal trener Dallasa Jason Kidd.

"Luka lahko dobi dve hitri osebni napaki tudi na tekmi končnice, zato je pomembno, da smo se znašli v takem položaju. Pomembno je, da smo ujeli pravo formo marca in aprila. Vsi si želimo osvojiti naslov prvaka in najboljšo formo je treba imeti nato še maja in junija. Upam, da bomo v končnici igrali tako obrambo. Gafford in Washington sta prava atleta in veliko sta pripomogla k igri v obrambi," je dodal strateg Mavericksov.

"Dallas je odigral zelo dobro v obrambi. Prevečkrat smo igrali proti postavljeni obrambi," je poudaril trener Atlante Quin Snyder.

V petek Bojevniki prihajajo v Dallas
Mavericksi se bodo že v petek lahko oddolžili Bojevnikom za torkov poraz v San Franciscu, nato pa bodo v nedeljo ob 21.30 po slovenskem času gostili Houston.

Clippersi do velike zmage kljub trojnemu dvojčku Jokića
Dallas ostaja na petem mestu Zahoda. Ima dva poraza več kot LA Clippersi na četrtem mestu. Ekipi bi se lahko že tretjič v zadnjih štirih letih srečali v uvodnem krogu končnice. V letih 2020 in 2021 so napredovali Clippersi.

Zelo napeto je bilo v Crypto.com Areni v Los Angelesu, kjer so Clippersi premagali Denver s 102:100. Tudi trojni dvojček Nikole Jokića ni pomagal Nuggetsom. Srbski center je prispeval 36 točk, 17 skokov in 10 podaj, a ni imel veliko pomoči soigralcev. Prvaki so izgubili vodstvo na Zahodu, na prvem mestu je zdaj Minnesota.

Paul George je dosegel 28 točk za Clipperse, ki so igrali brez poškodovanega Kawhija Leionarda. Gostitelji so imeli vseskozi prednost v drugem polčasu, a se niso uspeli odlepiti. Jokić je s trojko 56 sekund pred koncem znižal na 102:100. Ivica Zubac in James Harden nista bila natančna, po minuti odmora pa je Jokič zgrešil trojko za zmago tik pred zadnjim piskom sirene.

Klay Thompson je zadel sedem trojk. V petek bodo Bojevniki gostovali v Dallasu. Foto: AP

Curry in Thompson izločila Houston iz boja za deseto mesto
Houston je izgubil proti Golden Statu s 110:133. Rocketsi so izgubili tretjič zapored, potem ko so se z enajstimi zmagami zapored približali mestom, ki vodijo v kvalifikacije za končnico. Zdaj imajo že štiri poraze več od Bojevnikov in naslednjo nedeljo bo sezone zelo verjetno konec.

Stephen Curry in Klay Thompson sta prispevala po 29 točk za šesto zaporedno zmago Bojevnikov. Thompson je zadel sedem trojk, Curry pa dve.

Golden State je dobil vse četrtine in je vodil od začetka do konca srečanja v Toyota Centru.

Brunson in Hart zrežirala veliko vrnitev New Yorka v drugem polčasu
New York je premagal Sacramento s 120:109. Kralji so si na začetku druge četrtine zagotovili 21 točk naskoka (25:46), potem pa so Knikcsi z imenitno predstavo v drugem polčasu uprizorili veliko vrnitev,

Jalen Brunson je popeljal New York na prag neposredne uvrstitve v končnico, kjer pa bodo Knicksi zelo pogrešali Juliusa Randla. Foto: AP

Jalen Brunson je bil znova motor igre New Yorka s 35 točkami in 11 podajami. Josh Hart je vpisal rekord kariere z 31 točkami, Donte DiVincenzo pa je zadel pet trojk. Zadnjo četrtino so Knicksi dobili s 33:22 in imajo še vedno lepo priložnost, da se prebijejo celo na tretje mesto Vzhoda.

Sacramento je zdrsnil že na osmo mesto Zahoda in ima le še en poraz manj od LA Lakersov. De'Aaron Fox je bil najboljši strelec Kraljev z 29 točkami, zadel je šest trojk. Domantas Sabonis je prispeval 17 točk, 11 skokov in 7 podaj.

Konec sezone za Randla
Četrtek se je v Madison Square Gardnu začel z zelo slabo novico. Julius Randle, ki si je 27. januarja proti Miamiju poškodoval desno ramo, bo moral na operacijo. Za zvezdnika New Yorka je sezona že končana. Počivati bo moral do septembra. To je velik udarec Knickse, ki so blesteli januarja (14 zmag in dva poraza).

Tekme 4. aprila:
DALLAS – ATLANTA
109:95 (25:31, 40:26, 28:24, 16:14)
Irving 26 (10/21 iz igre, 3/7 za tri), Dončić 25 (8/25 iz igre, 6/15 za tri, prosti meti 3/3), 12 skokov in 8 podaj v 37 minutah, Washington 19 (5/8 za tri) in 8 skokov, Jones 14, Hardaway 8 (2/7 za tri), Kleber 7, Gafford 6, Powell in Hardy po 2; Bogdanović 17 (6/15 iz igre, 3/10 za tri), Murray 16 (6/17 iz igre, 3/9 za tri), Mathews 14 (3/3 za tri), Hunter 13, Fernando 10, Bufkin 9, Johnson (16 skokov) in Capela (13 skokov) po 6, Krejči 4.

MIAMI – PHILADELPHIA 105:109
Rozier 22 (7/20 iz igre, 6/13 za tri), Butler 20 (7/17 iz igre, 1/4 za tri), Adebayo 14 in 11 skokov; Maxey 37 (15/26 iz igre, 5/14 za tri), 11 podaj in 9 skokov, Embiid 29 (11/25 iz igre, 3/6 za tri), Oubre 18 in 8 skokov.

NEW YORK – SACRAMENTO 120:109
Brunson 35 (12/20 iz igre, 2/5 za tri) in 11 podaj, Hart 31 (14/19 iz igre), 9 skokov in 8 podaj, DiVincenzo 21 (5/9 za tri), Bogdanović (2/3 za tri) in McBride po 12; Fox 29 (11/26 iz igre, 6/13 za tri), K. Murray 18 (4/10 za tri), Sabonis 17 (7/13 iz igre), 11 skokov in 7 podaj.

HOUSTON – GOLDEN STATE 110:133
Smith 24 (8/17 iz igre, 4/10 za tri), Whitemore 17, Ja. Green 13; Curry (9/14 iz igre, 2/6 za tri) in Thompson (11/15 iz igre, 7/11 za tri) po 29, Jackson Davis 20 (8/10 iz igre).

LA CLIPPERS – DENVER 102:100
George 28 (10/21, 2/6 za tri), Harden 20 (6/23 iz igre, 2/13 za tri) in 8 podaj, Zubac 14 in 15 skokov, Westbrook 12, Leonard ni igral; Jokić 36 (14/24 iz igre, 3/8 za tri), 17 skokov in 10 podaj, Gordon 18, Caldwell Pope 16 (4/7 za tri), Porter 14 in 9 skokov.