Zach LaVine je že do odmora prispeval 29 točk. Chicago je dosegel prvo letošnjo zmago v United Centru. Foto: Reuters

Trener Mavericksov Rick Carlisle se je odločil, da bo namesto 21-letnega Ljubljančana v začetni peterki zaigral Jalen Brunson. V 38 minutah je dosegel 31 točk, 7 podaj in 5 skokov, a ni imel dovolj pomoči soigralcev, ki so znova slabo igrali v obrambi. Josh Richardson in Maxi Kleber sta prispevala po 16 točk, zelo slab strelski večer pa je imel Tim Hardaway, ki je zadel le dve trojki iz 15 poskusov.

V ponedeljek bo morda lahko igral v Houstonu
Dallas ima zelo zgoščen urnik, saj ga že v noči s ponedeljka na torek čaka gostovanje v Houstonu. "Luka se je poškodoval v drugi četrtini tekme proti Miamiju, a je odigral do konca. Bomo videli jutri, ali bo lahko igral. Mislim, da to ni hujša poškodba," je povedal Carlisle, ki je še dodal, da bo sredo na treningu tudi center Kristaps Porzingis, ki okreva po operaciji desnega kolena.

Jalen Brunson je v prvem polčasu zgrešil le en met in bil na koncu najboljši strelec Dallasa z 31 točkami. Foto: Reuters

LaVine ni dovolil, da se Mavericksi oddaljijo
V prvem polčasu si nobeni ekipi ni uspelo priigrati višje prednosti (59:60). LaVine je držal priključek z 29 točkami, zadel je 9 od 13 metov iz igre, njegovi soigralci pa so skupaj dosegli 30 točk z metom 10/27.

White zablestel v drugem polčasu
Biki so dosegli zadnjih sedem točk v tretji četrtini za vodstvo s 86:81 po 36 minutah. Brunson je s štirimi zaporednimi točkami približal Dallas na 106:104 in obetala se je napeta končnica.

V zadnjih treh minutah in pol so Mavericksi dosegli le še štiri točke. Coby White, ki je 21 od 23 točk nanizal v drugem polčasu, je s trojko minuto in pol pred koncem odločil srečanje (113:105). V zadnji minuti so poskušali Mavericksi z nemogočimi meti za tri točke in zgrešili so vseh sedem poskusov. Še posebej Hardaway je pretiraval in ni bil niti blizu uspehu.

Številne okužbe močno skrčile kader Bikov
Biki so se veselili prve zmage v United Centru v tej sezoni. Koronavirus je zelo skrčil igralski kader. Manjkali so Ryan Arcidiacono, Tomaš Satoransky, Lauri Markkanen in Chandler Hutchison.

"Zavedal sem se, da veliko igralcev manjka, zato sem prevzel odgovornost od začetka. Veliko stvari se je spremenilo na bolje s prihodom trenerja Donovana," je povedal LaVine.

Curry z rekordom kariere potopil Portland
Stephen Curry je postavil rekord kariere z 62 točkami, Golden State pa je odpravil Portland s 137:122. Ostrostrelec Bojevnikov je bil osemkrat natančen izza črte, zadel je 18 izmed 19 prostih metov v 36 minutah.

Stephen Curry je za osem točk izboljšal rekord kariere. 27. februarja 2013 je v Madison Square Gardnu Knicksom nasul 54 točk. Soigralci so bili seveda navdušeni. Foto: AP

Postal je prvi igralec, ki je dosegel 62 točk v 36 minutah ali manj po Kobeju Bryantu, ki mu je to uspelo 20. decembra 2005 proti Dallasu, ko je bil na parketu le 33 minut. Že v uvodni četrtini je Curry nasul kar 22 točk.

Damian Lillard, ki je prispeval 32 točk za Blazerse, je po koncu tekme čestital Curryju za imenitno predstavo.

James blestel v zadnji četrtini v Memphisu
Memphis je izgubil prvo izmed dveh zaporednih tekem z LA Lakersi (94:108). Grizliji so blesteli v prvi četrtini, ki so jo dobili s 36:25. Po 36 minutah so bili še vedno blizu aktualnim prvakom (75:77), potem pa je odgovornost prevzel LeBron James.

MVP oktobrskega finala Lige NBA je 13 izmed 22 točk dosegel v zadnji četrtini, ki so jo Lakersi dobili z 31:19. 36-letni James je v uvodnih treh četrtinah skušal razigrati soigralce, nato pa je nanizal 10 zaporednih točk na začetku zadnje četrtine. S trojko dve minuti in pol pred koncem je zapečatil usodo Grizlijev (90:101).

LeBron James je drugo zaporedno tekmo popeljal Lakerse do zmage v zadnji četrtini. Foto: AP

"Predolgo časa smo dovolili Memphisu, da je blizu. Na začetku zadnje četrtine sem se odločil, da bo treba zaključevati napade. Nabrali smo si dovolj visoko prednost za mirno končnico," je poudaril najboljši igralec Lige NBA v zadnjem desetletju. Ekipi se bosta znova srečali v noči s torka na sredo.

Gasol se je prvič vrnil v FedEx Forum
Marc Gasol je odigral prvo tekmo v FedEx Forumu, potem ko je pred dvema letoma odšel v Toronto. Na velikem ekranu so prikazali vrhunce njegove kariere, v enajstih letih je pustil neizbrisen pečat. Tokrat je prispeval 7 točk in 6 skokov. Pri Jezernikih je zaradi okužbe manjkal Alex Caruso, Kentavious Caldwell-Pope pa je počival zaradi zvina gležnja.

Čančar na parketu 55 sekund
Denver je s sijajno igro v zadnji četrtini prišel do zmage v Minnesoti (109:124). Jamal Murray je dosegel rekord sezone s 36 točkami, Nikola Jokić pa je nanizal že četrti trojni dvojček na šesti tekmi (19 točk, 12 skokov in 12 podaj).

Nuggetsi so zadnjo četrtino dobili z 41:25. 55 sekund pred koncem je Jokića zamenjal Vlatko Čančar, ki pa ni prišel do meta na koš.

Irving in Durant zgrešila meta za zmago
Brooklyn je presenetljivo izgubil proti Washingtonu s 122:123. Thomas Bryant je odločil z zabijanjem 14 sekund pred koncem. V zadnjem napadu Netsov je Kyrie Irving (30 točk) zgrešil trojko, Kevinu Durantu (28 točk) pa nato ni uspelo zadeti za zmago s štirih metrov.

Sunsom ni uspela velika vrnitev
Phoenix je bil blizu epskega preobrata proti LA Clippersom. Po zaostanku z 29:60 sredi druge četrtine so se Sunsi v drugem polčasu razigrali in se deset minut pred koncem približali na 89:90.

Najboljši strelec tekme je bil Paul George z 39 točkami in v končnici je popeljal Clipperse do zmage, čeprav je imel zvezdnik Kawhi Leonard res slab večer (15 točk, 4/21 iz igre).

Tekme 3. januarja:
CHICAGO – DALLAS
118:108 (31:31, 28:29, 27:21, 32:27)
LaVine 39 (14/25 iz igre, 3/9 za tri), 6 skokov in 5 podaj, White 23 (4/9 za tri), Porter 15, Gafford 12, Carter in Young po 7, Valentine in P. Williams po 6, Temple 3; Brunson 31 (11/17 iz igre) in 7 podaj, Kleber in Richardson po 16, Hardaway 13 (2/12 za tri), Cauley Stein 8, Burke 7, Marjanović 6, Finney Smith 5, Powell 4, Johnson 2, Dončić ni igral.

DETROIT – BOSTON 120:122
Grant 22 (8/15 iz igre), Mihajluk 15, Griffin, Jackson, Plumlee in Rose po 13; Brown 31 (13/16 iz igre, 5/8 za tri), Tatum 24 in 12 podaj, Smart 17 in 10 podaj, Theis 15, Thompson 12 in 11 skokov.

BROOKLYN – WASHINGTON 122:123
Irving 30 (10/20 iz igre) in 10 podaj, Durant 28 (8/15 iz igre), 11 skokov in 7 podaj, Harris 16; Beal 27 in 10 skokov, Westbrook 24 (7/25 iz igre, 1/7 z atri), 10 podaj in 5 skokov, T. Bryant 21 in 14 skokov, Bertans in Hačimura po 15.

MEMPHIS – LA LAKERS 94:108
Anderson 18 (7/19 iz igre), Valančiunas (10 skokov) in Jones po 14; James 22 (9/16 iz igre, 3/6 za tri), 13 skokov in 8 podaj, Davis 17 in 9 skokov, Harrell 16 in 9 skokov, Matthews 14 (4/6 za tri).

MINNESOTA – DENVER 109:124
Beasley 25 (10/16 iz igre), Culver 20, Russell 18; Murray 36 (13/20 iz igre), Jokić 19 (8/12 iz igre), 12 skokov in 12 podaj, Campazzo 15 ... Čančar 0 v 55 sekundah.

SAN ANTONIO – UTAH 109:130
K. Johnson 22 (10/16 iz igre), DeRozan 19; Bogdanović 29 (10/13 iz igre, 6/7 za tri), Mitchell 22 (5/9 za tri), Clarkson 18, Conley 15, Ingles 13.

PHOENIX – LA CLIPPERS 107:112
Booker 25 (7/13 iz igre), Ayton 24 (9/12 iz igre) in 8 skokov, Paul in Šarić po 15; George 39 (15/24 iz igre, 7/10 za tri), Leonard 15 (4/21 iz igre), Kennard in Batum po 14.

GOLDEN STATE – PORTLAND 137:122
Curry 62 (18/31 iz igre, 8/16 za tri, prosti meti 18/19), Wiggins 21, Oubre 17; Lillard 32 (6/15 za tri), McCollum 28 (10/23 iz igre) in 9 skokov, Kanter 24 in 12 skokov, Anthony 10.