Denverjev center Nikola Jokić je bil neustavljiv pod obročem. 23-letnemu Srbu je ena podaja zmanjkala do trojnega dvojčka (31 točk, 13 skokov in 9 podaj). Foto: Reuters

Odlični strelec James Harden je v Denverju podaljšal niz,ko je dosegel vsaj 30 točk na 25 tekem, a tudi to ni bilo dovolj za slavje. V domači vrsti je blestel Nikola Jokić s skorajšnjim trojnim dvojčkom (31 točk, 13 skokov in 9 podaj), Malik Beasley je Rocketsom nasul 35 točk.

James Harden je niz tekem, na katerih je dosegel vsaj 30 točk, podaljšal na 25. Niz je sicer začel 13. decembra lani, ko je proti Los Angeles Lakersom dosegel 50 točk. Foto: Reuters

Po vročem začetku Harden nato povsem zbledel
Gostje iz Teksasa so obračun sicer začeli dobro, na krilih razpoloženega Hardna ‒ ta je s petimi zadetimi poskusi od šestih hitro zbral 15 točk ‒ so prvo četrtino sklenili s +8 (35:43), nato pa v drugem delu prvega polčasa popolnoma popustili. Gostitelji so po izenačenju na 57 z delnim izidom 14:2 prešli v visoko vodstvo, ki ga do konca tekme niso več spustili iz rok. Ob koncu tretje četrtine je Houstonu z dvema zaporednima trojkama Hardna še uspelo priti na devet točk razlike (100:91), a so nato Torrey Craig, Jokić, Trey Lyles in Monte Morris poskrbeli za najvišjo prednost na tekmi (+20; 113:93). V zadnjem delu tekme so varovanci Michaela Malona le pametno nadzorovali potek tekme in jo mirno pripeljali do konca.

Potem ko je Harden v prvi četrtini dosegel 15 točk, je v nadaljevanju zgrešil kar 10 od 11 naslednjih metov iz igre, zapravil je tudi štiri proste mete. Na koncu je dobro minuto pred koncem s trojko dosegel 30. točko.

Kyrie Irving, prvo ime tekme v Madison Square Gardnu. Foto: Reuters

Navijači Knicksov želijo Irvinga
Na derbiju vzhoda je Boston v Madison Square Gardnu s 113:99 premagal najslabšo ekipo lige, New York Knickse. Prvi mož srečanja je bil s 23 točkami Kyrie Irving. Ta je bil kar malce nejevoljen, ko je cela dvorana glasno vzklikala njegovo ime in s tem upravi kluba iz 'velikega jabolka' jasno dala vedeti, koga si želi videti v modro-oranžnem dresu, potem ko je ekipo zapustil Kristaps Porzingis in ima New York dovolj denarja, da podpiše pogodbo z dvema vrhunskima košarkarjema. Irving bo po koncu letošnje sezone prost igralec. Čeprav je jeseni dejal, da namerava podaljšati sodelovanje z Bostonom, je v Ligi NBA mogoče prav vse, zato ni skrivnost, da številne ekipe upajo na njegov podpis. "Veseli me, da me ljubitelji košarke tako vneto podpirajo, me pa moti, da se okoli tega dela takšna zgodba. Vseeno glede tega ne morem storiti prav ničesar. Veseli me, da vzbujam toliko zanimanja, a istočasno se moram osredotočiti na tekmo," je povedal Irving, ki je Celticse okrepil avgusta 2017.

Košarkarji Utaha so doma s 128:112 premagali Atlanto. Pot do zmage so si tlakovali z odličnim začetkom drugega polčasa, ko so goste v osmih minutah nadigrali z delnim izidom 23:9. Blestel je predvsem Rudy Gobert (na fotografiji spredaj), ki je v tem obdobju zbral 9 točk, 4 skoke in 2 blokadi. S 25 točkami je bil sicer tudi najboljši strelec gostiteljev, pri Atlanti je bil najučinkovitejši novinec Trae Young (28 točk in 9 podaj). Foto: Reuters

Liga NBA, tekme 1. februarja:
NEW YORK ‒ BOSTON 99:113
Dotson 22, Knox 21; Irving 23 (9/20 iz igre), 10 skokov in 6 podaj, Morris 18, Horford in Hayward po 14.

CHARLOTTE ‒ MEMPHIS 100:92
Walker 23, Monk 20, Williams 16, Parker 15 in 7 podaj; Mack 19, Holiday in Rabb po 15.

MIAMI ‒ OKLAHOMA CITY 102:118
Olynyk 21 (4/6 za tri), Richardosn 18, Whiteside 12 in 16 skokov; George 43 (14/23 iz igre, 10/16 za tri), 7 skokov in 5 podaj v 35 minutah, Schröder 28 (11/13 iz igre, 4/6 za tri), Westbrook 14 (6/10 iz igre), 14 podaj in 12 skokov.

Eden izmed redkih trenutkov Russlla Westbrooka na tekmi v Miamiju. 30-letnik je dosegel le 14 točk, precej učinkovitejši je bil Paul George, ki je k zmagi Oklahome Cityja nad Miamijem (118:102) prispeval kar 43 točk. Foto: Reuters

UTAH ‒ ATLANTA 128:112
Gobert 25 (7/7 iz igre) in 13 skokov, Rubio 22 in 11 podaj, Ingles 19, Mitchell 15; Young 28 (5/10 za tri) in 9 podaj, Collins 19, Dedmon 15.

DENVER ‒ HOUSTON 136:122
Beasley 35 (12/17 iz igre, 5/9 za tri), Jokić 31 (12/15 iz igre), 13 skokov in 9 podaj, Craig 22, Morris 18 (7/11 iz igre), 8 podaj in 6 skokov; Harden 30 (9/21 iz igre, 7/14 za tri), 9 podaj in 6 skokov v 37 minutah, Faried 23 (9/13 iz igre), Paul 20, Gordon 17.

Charlotte je na svojem terenu s 100:92 ugnal Memphis. S 23 točkami je bil najboljši strelec tekme Kemba Walker. Foto: Reuters