Luka Dončić ni imel svojega večera. Foto: AP

Jason Kidd, ki ni mogel računati na Kristapsa Porzingisa, v svoji zasedbi ni imel razigranega posameznika. Luka Dončić je veliko poizkušal, se trudil v napadu, a ni našel pravega ritma. S 16 točkami je bil najboljši strelec Dallasa, pri katerem je dvomestno število točk dal le še Trey Burke (11). Ni imel dobrega strelskega večera, saj je iz igre metal 5/18. V statistiko je dodal še šest skokov in štiri podaje, ob visoki razliki pa tekmo končal že skoraj 16 minut pred koncem.

Pred dvobojem se je skupaj s pomočnikom Kidda Igorjem Kokoškovom prisrčno pozdravil z reprezentančnim kolegom Vlatkom Čančarjem, ki pri Denverju zaradi poškodbe kolka še ne igra. Nuggetsi so po dveh porazih vpisali tretjo zmago sezone, prekinili pa so niz treh zaporednih zmag Dallasa, ki je tudi trikrat v nizu slavil v Ball Areni. Tokrat so bili Mavsi, ki so 24 ur predtem ugnali San Antonio, v Koloradu popolnoma nemočni.

Nuggetsi so že v prvem polčasu povedli za 17, odločitev pa je padla v tretji četrtini, ki jo je Dallas odigral zelo slabo, saj je dosegel le 12 točk, prejel pa jih je 33. Mavsi so iz igre metali manj kot 30-odstotno, Denver pa skoraj 52. Izza črte so bili gostje iz 37 poskusov uspešni le osemkrat (22 %). Denver je prepričljivo dobil tudi skok (51:36) in zbral še enkrat več podaj od nasprotnika (28:14). Domači košarkarji so dominirali v raketi, kjer so ob dobljenem boju za odbite žoge dali še 50 točk, Mavsi pa le 22. Will Barton je bil s 17 točkami prvi strelec srečanja, Nikoli Jokiću, ki je igral kljub težavam s kolenom po trku z Utahovim Rudyjem Gobertom na zadnjem dvoboju, pa sta le dve podaji zmanjkali do trojnega dvojčka, saj je 11 točkam dodal 16 skokov.

"Ko imaš tako tekmo, kakor koli pogledaš, je preprosto slabo. Morali bi biti boljši," je bil razočaran Kidd, Dončić pa je dodal: "Iz tega se moramo nekaj naučiti." Na drugi strani je bil Mike Malone zelo zadovoljen s predstavo svojih varovancev, omenil pa je odlično delo v obrambi Aarona Gordona, ki je uspešno zaustavljal Luko: "Načrt je bil, da mu ne dovolimo, da pride v ritem. Aaron je nalogo izvrstno izpolnil." Denver že čez 24 ur čaka gostovanje v Minnesoti, Dallas pa bo v nedeljo ob 20.30 po slovenskem času gostil Sacramento.

Sicer bolje kot zadnji dvoboj s San Antoniom, pa vseeno precej zadržano je Dallas že začel tekmo. Po polovici uvodne četrtine je ob prvi minuti odmora Denver vodil s 15:9. Mavsi so do tedaj iz igre metali 3/11, 1/6 od tega za tri. Dončić je zadel svoja prva meta. Najprej je bil ob koncu četrte minute uspešen z obrata, takoj zatem je zadel še trojko po koraku nazaj, v nadaljevanju pa je zgrešil vseh pet poskusov v prvi četrtini. Po minuti odmora je Dallas zapravil prva dva napada, Michael Porter Jr. pa je poskrbel za dvomestno prednost gostiteljev in Kidd je po minuti igre vzel "timeout". Z dvema trojkama so se Mavsi približali, po prvi četrtini pa je bil rezultat 29:21.

Nikola Jokić je bil najzaslužnejši za dominacijo Denverja v raketi. Foto: AP

Ko je Malone na parket poklical igralce s klopi, so se sprva Nuggetsi znašli v težavah. Facundo Campazzo je sicer s petimi točkami poskrbel za +12 v prvi četrtini, toda potem skoraj pet minut gostitelji niso zadeli, Mavsi pa so se v vodstvo vrnili s serijo 13:0, ko je Willie Cauley-Stein zabil po podaji Tima Hardawaya Jr. Denver je pravočasno strnil vrste in v dobrih dveh minutah naredil 7:0. Pomagali nista niti minuti odmora, s katerima je Kidd poskušal prekiniti domači nalet, ne vrnitev Dončića na parket. V 22. minuti je Denver povedel za 17, potem ko je napravil delni izid 23:5. Toda zaključek polčasa je bolje odigral Dallas, ki je po trojki Reggieja Bullocka in s štirimi točkami Dončića v enem napadu prišel na -10 (54:44).

Drugi polčas je Dallas odprl z lepim "alley-oopom" Dončića in Maxija Kleberja, zatem pa je Dwight Powell izsili četrto osebno napako Jokića in zadel prosti met za -7. Sledil je silovit odgovor domače zasedbe. Serijo 10:0 je s štirimi zaporednimi točkami začel Joker. S košem in zadetim prostim metom jo je prekinil Dončić, toda Denver je nadaljeval v izjemnem ritmu in napravil delni izid 11:0. Znova ga je prekinil Luka, Nuggetsi pa so mleli naprej in si do konca četrtine, v kateri so Mavsi dosegli skromnih 12 točk, priigrali kar 31 točk naskoka.

V tretji četrtini je Dončić, potem ko je prvi polčas sklenil z 11 točkami, petimi skoki in tremi podajami, prispeval pet točk. Šestkrat je metal iz igre, uspešen pa je bil le enkrat. Ob tem je v statistiko vpisal še po skok in podajo. Igro je zapustil dobre tri minute pred koncem tretje četrtine, presedel pa je celotno zadnjo, ki je bila ob visoki razliki zgolj formalnost. Priložnost so na obeh straneh dobili igralci, ki imajo sicer nižjo minutažo, Denver pa je brez težav ohranil visoko prednost. Najvišja je znašala 35, končna pa 31.

Toronto v zadnjih dveh minutah skoraj zapravil lepo prednost

Goran Dragić je drugo tekmo zapored spremljal s klopi, Toronto pa je bil s 110:109 boljši od Orlanda. Raptorsi so prvič v sezoni slavili dvakrat zapored. Fred VanVleet je 16 od svojih 19 točk dosegel v zadnji četrtini. Dve minuti pred koncem srečanja je zadel trojko za 110:98. Zdelo se je, da je dvoboj odločen, toda gostitelji so zapravili naslednje štiri napade, Orlando pa je napravil serijo 11:0. Gostje so imeli celo napad za zmago, a je uspešno v obrambi odigral Gary Trent Jr.