80 doseženih točk je najmanj, kar jih je Miami dal v zadnjih petih letih. Foto: AP

Hawksi so po nedeljskem porazu prav proti Miamiju odpustili trenerja Lloyda Piercea. "Potem ko smo ostali brez trenerja Piercea, smo morali odigrati bolje, in mislim, da nam je uspelo. To je bil naš tokratni izziv. Ker nismo naredili, kar bi morali, je on prejel udarec," je dejal McMillan, dozdajšnji Pierceov pomočnik, ki je začasno prevzel vodenje Atlante. "V zadnjem času smo v napadu igrali veliko bolje. Preprosto nam ni steklo. Nismo našli ofenzivnega ritma," je dodal trener floridske franšize Erik Spoelstra.

Miami, ki je zamudil priložnost, da bi imel prvič v tej sezoni več kot 50-odstotni izkupiček, je skok izgubil s kar 47:26. To je tudi najvišja razlika, s katero je v tej sezoni izgubil boj za odbite žoge, hkrati pa je dosegel najmanj točk. Drugič zapored je zaradi težav s kolenom tekmo izpustil Jimmy Butler. Pred zadnjo četrtino so gostitelji vodili s 66:63, zadnjih 12 minut, v katerih je Vročica iz igre metala le 5/18, pa je Atlanta dobila s kar 31:14.

V zadnji četrtini se je razigral Trae Young, ki je tedaj zaporedoma prispeval kar 13 od svojih 18 točk. John Collins jih je dodal 17, Kevin Huerter 16, Clint Capela pa je bil s 17 ujetimi odbitimi žogami najzaslužnejši za dobljen skok Hawksov. Ob tem je dal še deset točk. Goran Dragić je bil skupaj z Duncanom Robinsonom s 14 točkami prvi strelec Miamija. Izkušeni slovenski organizator igre je v pol ure, na parketu v statistiko vpisal še tri skoke in štiri podaje.

Vlatko Čančar je na zadnjih dveh tekmah dobro izkoristil svojo priložnost. Foto: AP

V obračunu Nikole Jokića in Giannisa Antetokounmpa, ki poleg Luke Dončića veljata za trenutno najboljša evropska košarkarja, je srbski center zasenčil Greek Freaka. Joker je blestel s 37 točkami, 11 podajami in desetimi skoki, s čimer je 50. v karieri vknjižil trojni dvojček. Edini center s takšnim dosežkom v zgodovini Lige NBA je Wilt Chamberlain.

"To samo govori o njegovi veličini. Nikoli se ne utrudi. Ko je bil na klopi, je ves čas bodril igralce, naj skačejo, igrajo obrambo in naj kroži žoga. Ko vse to počne tvoj najboljši igralec, res pusti močno sporočilo," je o Jokiću dejal trener Nuggetsov Michael Malone. Denver je za tretjo zaporedno zmago iz igre metal 56-odstotno, največ, kar je Milwaukee dopustil v tej sezoni. Bucksi so klonili prvič po petih zmagah.

Nuggetsom, ki so s serijo 15:2 končali uvodno četrtino, jo dobili s 37:23 in nato le še višali razliko, se ni poznala utrujenost, četudi so dan predtem igrali v Chicagu. Drugič zapored je zajetno minutažo dobil Vlatko Čančar. Potem ko je v Chicagu igral 20 minut, je bil tokrat na parketu še dve minuti dlje. Prispeval je štiri točke, izkazal pa se je s sedmimi skoki, kar je rekord njegove kariere. Jamal Murray je dodal 24 točk, pri gostiteljih pa je bil Giannis najboljši s 27.

Dario Šarić je bil v Staples Centru zelo razigran v zadnji četrtini. Foto: AP

Phoenix je v derbiju Zahoda s 114:104 v gosteh premagal Los Angeles Lakerse in jih na konferenčni lestvici prehitel na drugem mestu. Čeprav so Sonca zadnjih 19 minut igrale brez Devina Bookerja, ki je bil po dveh tehničnih napakah izključen, so slavile 15. na zadnjih 18 tekmah. Ključno vlogo je odigral Dario Šarić, ki je deset od svojih 21 točk prispeval v zadnjih četrtini. Lakersi, ki so klonili petič na zadnjih sedmih tekmah, so pogrešali Anthonyja Davisa, Kyla Kuzmo in Marca Gasola. Dovolj ni bilo niti 38 točk LeBrona Jamesa.

Boston je izkoristil nepričakovano odsotnost Kawhija Leonarda, ki je bil napovedan v prvi peterki srečanja, in s 117:112 ugnal Clipperse. Celticsi so prvič po januarju zmagali tretjič zapored. Brad Stevens je po tekmi dejal, da je zadovoljen, kako so njegov varovanci reagirali po seriji slabših predstav, ko so na 14 tekmah devetkrat izgubili. Kemba Walker je vpisal 25 točk, Jaylen Brown pa 18. Paul George je bil najboljši pri gostih. Dal je 32 točk, 25 pa jih je vpisal Reggie Jackson, ki je v začetni peterki zamenjal Leonarda.

Tekme 2. marca:
MIAMI – ATLANTA
80:94 (17:23, 20:21, 29:19, 14:31)
Dragić 14 (5/11 iz igre, 0/1 za tri, prosti meti 4/4), 4 podaje in 3 skoki v
30 minutah, Robinson 14, Adebayo 11, Vincent in Herro po 9, Olynyk 7, Nunn in Strus po 6, Achiuwa in Iguodala po 2, Butler ni igral; Young 18 (4/9 za tri) in 10 podaj, Collins 17, Huerter 16, Snell 11, Capela 01 in 17 skokov, Gallinari 8, Okongwu 6, Bogdanović 5, Rondo 3.

WASHINGTON – MEMPHIS 111:125
Beal in Westbrook (15 podaj) po 23, R. Lopez 14 (6/6 iz igre), Bertans 11;
Morant 35 (11/18 iz igre) in 10 podaj, Melton (6/10 za tri) in Brooks po 20, Clarke 14.

BOSTON – LA CLIPPERS 117:112
Walker 25 (6/12 za tri), Brown 18, Pritchard in Tatum 14; George 32 (5/15 za tri), Jackson 25 (5/6 za tri), Williams 12, Leonard ni igral.

SAN ANTONIO – NEW YORK 119:93
Lyles 18 (4/6 za tri), Murray 17, Samanić in Mills po 14; Quickley 26 (6/13 za tri), Barrett 15, Randle 14 in 11 skokov.

MILWAUKEE – DENVER 97:128
G. Antetokounmpo 27 (10/15 iz igre) in 8 skokov, Middleton 20, B. Lopez 12; Jokić 37 (15/23 iz igre), 11 podaj in 10 skokov, Murray 24, Dozier 19, Barton 14, Porter 11, Morris 10, Nnaji 6, Čančar 4 (1/3 iz igre, 0/1 za tri, prosti meti 2/2), 7 skokov in 1 podaja v 22 minutah.

LA LAKERS – PHOENIX 104:114
James 38 (16/24 iz igre), Schröder 17, Horton Tucker 16, Morris 12; Šarić 21, Bridges 19, Ayton in Booker po 17.