Cade Cunningham in Bojan Bogdanović sta skupaj dala 64 točk, a vseeno ni bilo dovolj za zmago Detroita. Foto: AP

Absolutni rekord ima sicer Philadelphia, ki je parket sklonjenih glav zapustila 28-krat zapored med sezonama 2014/15 in 2015/16. Na 30. tekmi sezone so Pistonsi klonili 28., zadnjič pa so zmagali 28. oktobra, ko so bili doma boljši od Chicaga. "Ko govorimo o negativnih rekordih, seveda pomisliš na trenerja, toda vem, da tudi igralci ne želijo svojega imena imeti pripetega na kaj takega. Ali je težko? Že nekaj časa je. Tako pač je, ko si v dolgi seriji porazov. Ne bo se spremenilo, ker govorimo, kako težko je, ampak moramo storiti, kar pač moramo, da spremenimo stvari," je dejal trener Detroita Monty Williams, sicer v ZDA cenjeni strokovnjak.

"Govorim realno – v trenutni situaciji ni ničesar pozitivnega. Ne bo se lahko rešiti iz tega brezna, v katerem smo se znašli. Ne moremo bežati pred pritiskom, ki je zelo velik in ga čutimo ves čas," je dodal Cade Cunningham, ki je bil z 41 točkami prvi strelec tekme. Prispeval je še devet skokov in pet podaj. 37 točk je dal v drugem polčasu, je pa do zdaj izgubil vseh deset tekem, ko je prispeval 30 ali več točk. V uvodni četrtini so si gostitelji priigrali dvomestno prednost, vendar so se po zaslugi izgubljenih žog v drugi že znašli v zaostanku.

Netsi so v tretji četrtini povedli za 11, toda Detroit je v zadnji četrtini tudi na krilih spodbude s tribun povedel. Cunningham je dobrih osem minut pred koncem priigral pet točk naskoka, zaključek srečanja pa je pripadel gostom. Brooklyn je tekmo sklenil z delnim izidom 26:15 in Batom zadali rekordni poraz. Če so predtem še s skandiranjem spodbujali košarkarje, so v zadnjih minutah domači navijači znova vzklikali "Prodajte ekipo". Naslednji tekmec Detroita bo prva ekipa lige Boston.

Rekorden niz porazov Detroita

Morant preporodil Memphis

Ja Morant po vrnitvi na parket v povprečju dosega skoraj 29 točk na tekmo. Foto: AP

Odkar se je razvpiti zvezdnik Ja Morant vrnil na parket, Memphis igra kot prerojen. Grizliji so slavili četrtič zapored, ko so po podaljšku s 115:116 v gosteh ugnali New Orleans. “Navdušen sem, da sem nazaj. Velika stvar je, da sem se vrnil in smo dobili vse te štiri tekme. Želimo ta impulz prenesti na naslednjo tekmo. Zavedamo se, česa smo sposobni. Kljub zaostanku ne popuščamo, saj se znamo vrniti in ostajamo samozavestni,“ je dejal Morant, ki je prispeval 31 točk in tretjič po vrnitvi dosegel vsaj 30 točk.

Gostje so v drugem polčasu zaostajali že za 15. Desmond Bane se je izkazal s 27 točkami. V zadnji minuti rednega dela je zadel ključno trojko, v podaljšku pa štiri sekunde pred koncem odločilen prosti met. Dobro so Grizliji opravili delo v obrambi, saj so podelili kar 17 blokad, pet od teh Xavier Tillman, in ukradli deset žog. Pri Pelikanih, ki so drugič zapored izgubili na domačem parketu, je bil s 23 točkami in 11 skoki najboljši Zion Williamson, Brandon Ingram pa je prispeval 24 točk.

Oklahoma v drugem polčasu nadigrala Minnesoto

Oklahoma je slavila šestič na zadnjih osmih tekma. Foto: AP

V obračunu ekip z najmanj porazi na Zahodu je bila Oklahoma s 129:106 boljša od Minnesote, ki kljub porazu – sedmemu v sezoni – ostaja na vrhu konference. "Mislim, da smo večino tekme kot ekipa odlično opravili delo na obeh straneh igrišča. Ko nam to uspe in si zaupamo, se tehtnica prevesi na našo stran," je bil zadovoljen Shai Gilgeous-Alexander, ki je bil s 34 točkami najboljši strelec tekme. Jalen Williams jih je na domači strani dodal 21, po 20 pa Lu Dort in Chet Holmgren.

Thunder je zadel 18 trojk s 46-odstotno uspešnostjo. Hkrati je goste prisilil v 24 izgubljenih žog, po katerih je dosegel 23 točk. 25 je znašala najvišja razlika v drugem polčasu. Volkovi so najbližje prišli na 100:91, ko je bil izza črte uspešen Shaijev bratranec Nickeil Alexander-Walker, toda domača zasedba je hitro našla odgovor. Pri Minnesoti je bil s 25 točkami najbolj razpoložen Anthony Edwards.