Rudy Gobert je na začetku tekme v obrambi pustil še nekaj lukenj, v nadaljevanju pa je bil zelo dober. Foto: AP

Mavsi so še 52 sekund pred koncem s trojko Tima Hardawaya povedli s 107:106. A 14 sekund pozneje je trojko na drugi strani zadel Royce O'Neale. Odločilni napad Dallasa je zaustavil Rudy Gobert, ki je blokiral met Delona Wrighta in tekma je bila odločena.

Luka Dončić je za dve točki metal 9/15. Foto: AP

Gobert kraljeval pod obema obročema
Prav visoki Francoz je bil nerešljiva uganka za Dallas, saj je zbral kar 17 skokov, dosegel je 22 točk, iz igre pa je bil nezgrešljiv (met: 8/8). Svoje sta dodala še Donovan Mitchell (25) in Bojan Bogdanović (23), ki sta bila v prvem polčasu povprečna, v drugem pa zadela nekaj ključnih metov, s katerim je Utah izbrisal zaostanek 13 točk. Jazz je sezono začel z razmerjem zmag 13-11, od takrat pa je ujel zmagovalne tirnice, saj je v naslednjih 21 tekmah zmagal kar 19-krat, s čimer se je na zahtevnem zahodu prebil na drugo mesto.

Dončić ni imel najboljše tekme
Slovenski as Luka Dončić za letos fantastične standarde ni imel najboljšega večera. Dosegel je sicer spodobnih 25 točk, a je imel slab met tako za tri točke (2/10) kot pri na črti prostih metov (1/5). V prvem polčasu je dosegel 16 točk in ni izgubil niti ene žoge, v nadaljevanju pa mu je žoga štirikrat ušla iz rok.

12 točk Dončića v uvodni četrtini
Dallas je začel zelo dobro, saj je sredi uvodne četrtine povedel z 18:8, v tem obdobju je Kristaps Porzingis dosegel dve trojki, skupaj 8 točk. Štafetno palico je v nadaljevanju četrtine prevzel Dončić, ki se je izkazal z vsestransko igro, saj je pogumno prodiral pod koš (met za 2 točki: 4/7, enkrat je tudi silovito zabil), do konca četrtine je dosegel 12 točk ter po 3 skoke in podaje. Tik pred koncem četrtine ga je zamenjal Jalen Brunson, ki je nato sam vzel žogo in s pogumnim prodorom postavil izid prvih 12 minut (36:25).

Igralci Utaha so si po preobratu dali duška. Foto: Reuters

Utah z 12:0 za kratek čas v vodstvo
Dončić je drugo četrtino po običaju začel na klopi, gostitelji so ta del igre začeli agresivno, uspela jim je serija 9:0, s čimer so se približali na 36:34, trener Dallasa Rick Carlisle je bil tako prisiljen vzeti minuto odmora. Po novi izgubljeni žogi je Utah s trojko sploh prvič povedel (37:36). Pri Dallasu se je nato prebudil Delon Wright, ki je dosegel sedem zaporednih točk, s katerimi so se Mavsi spet znašli v zelenem območju (43:37). Dončić se je v igro vrnil zadnjih pet minut druge četrtine, ko je dosegel še dve dvojki. Njegova ekipa je polčas dobila z 58:55, največ težav pa je imela z Gobertom, ki je že do polčasa dosegel dvojni dvojček (12 točk in 10 skokov).

Luka vsepovsod prisoten v seriji 11:2
Drugi polčas se je začel z raztrgano igro, gostitelji so izenačili na 62:62, a je Dallas s serijo 11:2 spet ušel v lepo vodstvo s 73:64. V teh hitrih stotih sekundah igre je Dončić dosegel trojko, podelil dve podaji ter ujel dve odbiti žogi. Odigral je celotno četrtino, v kateri pa se mu je nekoliko poznala utrujenost, saj je izgubil dve žogi, iz igre zgrešil pet metov ter še dva prosta meta. Pred začetkom zadnje četrtine je bilo 84:80 za Dallas.

Sorodna novica Powell s strgano ahilovo tetivo že končal sezono

V zadnjem delu zadel le en met
Zadnjo četrtino je Dončić začel na klopi, v igro se je vrnil sedem minut pred koncem obračuna, ko je Dallas vodil za tri (91:88). Svoj edini koš v tem delu tekme je dosegel 1:50 pred koncem, s katerim so gostje povedli s 104:101, a je na drugi strani s trojko takoj izenačil Mitchell. Žogo je nato dobil Dončić, a se zapletel in izgubil žogo. Na sceno je nato stopil spet Gobert, ki je v napadu popravil napako Mitchella, ujel odbitek za 106:104, pozneje pa še blokiral met Wrighta.

Naslednji teden 2 x 2
Dallas prihodnji teden čakajo kar štiri tekme, zanimivo kar dvakrat t. i. back to back tekme, v prvem dvojčku se bodo pomerili z Oklahomo in Phoenixom, v drugem pa s Houstonom in Atlanto.

LeBron James je prejel stoječe ovacije v Wells Fargo Centru. Za to posebno priložnost je na športnih copatih nosil napis
LeBron James je prejel stoječe ovacije v Wells Fargo Centru. Za to posebno priložnost je na športnih copatih nosil napis "Mamba 4 Life". Kobe Bryant je kariero končal aprila 2016, ko je na zadnji tekmi Utahu nasul neverjetnih 60 točk. V sijajni karieri je osvojil pet prstanov z Lakersi. James ima pri 35 letih tri naslove. Foto: Reuters

Dallas našel menjavo za Powella
Mavse je pred dnevi zadel hud udarec, saj bodo do konca sezone ostali brez Dwighta Powella. Dallas je hitro potegnil potezo in je iz Golden Stata pripeljal Willieja Cauleyja Steina, v zameno pa se bo na naslednjem naboru odpovedal izboru v drugem krogu.

James prehitel Bryanta na tretjem mestu lestvice strelcev
Philadelphia je z odlično predstavo premagala LA Lakerse s 108:91. LeBron James je sedem minut in 23 sekund pred koncem tretje četrtine prehitel Kobeja Bryanta na tretjem mestu večne lestvice strelcev. Ko je uspešno izvedel polaganje, je prejel stoječe ovacije v Wells Fargo Centru. Tudi navijači Sixersov so mu namenili aplavz med minuto odmora.

Rekord Jabbarja ogrožen
35-letni James je prispeval 29 točk in je zdaj na tretjem mestu s 33.655 točkami. Na vrhu večne lestvice strelcev je že od leta 1984 Kareem Abdul-Jabbar (38.387 točk), na drugem mestu pa je Karl Malone (36.928 točk). Čez približno tri leta bi James lahko prehitel legendarnega Jabbarja in vsekakor še ne misli kmalu končati kariere. Njegov veliki cilj je prstan z Lakersi.

Harris in Simmons neustavljiva
Sixersi so brez poškodovanih Joela Embiida in Josha Richardsona prikazali eno izmed najboljših predstav sezone. Tobias Harris je nanizal 29 točk, Ben Simmons pa je dodal 28 točk, 10 skokov in 8 podaj. Najboljši strelec tekme je bil Anthony Davis z 31 točkami. Z Jamesom sta skupaj prispevala 60 točk, a pri Jezernikih nihče drug ni presegel 10 točk.

Lakersi so se prebudili prepozno
Sixersi so sredi tretje četrtine povedli že s 74:52. Trener vodilne ekipe Zahoda Frank Vogel je skušal prebuditi svoje izbrance, ki so zelo slabo igrali v obrambi. V zadnji četrtini so se Lakersi zbrali in Kentavious Caldwell-Pope je znižal na 93:88 pet minut pred koncem. Po minuti odmora je Al Horford dosegel sedem točk zapored in Philadelphia je z delnim izidom 11:0 prišla do odločilne prednosti.

Tekme 25. januarja:

UTAH – DALLAS
112:107 (25:36, 30:22, 25:25, 32:23)
Mitchell 25 (5/11 za tri), Bogdanović 23, Gobert 22 (8/8 za dve) in 17 skokov, O'Neale 12, Ingles 9, Conley in Niang po 6, Clarkson 5, Bradley 4; Dončić 25 (11/25 iz igre, 2/10 za tri, prosti meti 1/5), 6 skokov in 7 podaj v 36 minutah, Curry 19 (4/5 za tri), Porzingis 15, Hardaway in Wright po 11, Finney-Smith 9, Kleber 8, Jackson 5, Marjanović in Brunson po 2.

DETROIT – BROOKLYN * 111:121
Rose 27 (10/22 iz igre), Drummond 20 in 21 skokov, Mihajluk 19; Irving 45 (15/30 iz igre, 5/12 za tri, prosti meti 10/10), 7 podaj in 6 skokov, Allen 20 in 15 skokov, Harris 16.