Dončić je že 27-krat v letošnji sezoni presegel 30 točk. Tokrat ni kazalo na nov strelski presežek, saj je v prvem polčasu dosegel le 10 točk. Foto: Reuters

Tokrat 23-letnemu Ljubljančanu ni stekel met izza črte (1/9), vendar je zelo dobro izvajal proste mete (18/22). Na parketu je bil kar 41 minut, zbral je tudi 12 skokov in osem podaj. Na zadnjih šestih tekmah je vedno presegel 32 točk, trikrat je šel tudi čez magično mejo 50 točk.

Najdaljši zmagoviti niz po šampionski sezoni
Christian Wood in Tim Hardaway (5/11 za tri) sta dosegla po 21 točk. Sedem zaporednih zmag je najdaljši niz Dallasa po sezoni 2010/11, ko so osvojili edini naslov v zgodovini kluba. V zadnjih dveh tekmah so dobili vse tesne končnice, v Toyota Centru jim je v zadnjih štirih minutah in pol uspel delni izid 12:2.

Pri Rocketsih, ki so na zadnjem mestu Zahoda, je bil najboljši strelec Kevin Porter s 25 točkami. Jalen Green ni imel strelskega večera (20 točk; 5/17 iz igre), zato pa je veteran Eric Gordon zadel štiri trojke. Center Alperen Sengun je zbral 16 točk in povzročal velike težave Mavericksom v raketi.

Tim Hardaway je zadel pet trojk iz enajstih poskusov. Foto: Reuters

Rakete letele po Toyota Centru v prvem polčasu
Prvo četrtino so Rocketsi končali z delnim izidom 9:0, potem ko Mavericksi kar tri minute in 46 sekund niso dosegli niti točke. Kenyon Martin Jr. je s košem in dodatnim prostim metom postavil izid po 12 minutah (26:18).

Dončić je na začetku druge četrtine počival, Gordon pa je z dvema trojkama povišal na 46:34. Prvi polčas so motivirani Rocketsi dobili s 55:44.

19 točk Dončića v tretji četrtini
Po treh minutah tretje četrtine so povišali prednost na 69:51 po košu Greena. Dončić, ki je v prvem polčasu prispeval le 10 točk (3/12 iz igre, 0/4 za tri), se je razigral v nadaljevanju. Ni več poskušal z meti z razdalje, ampak je s prodori dosegel lahke koše in tudi izsilil številne proste mete. V tretji četrtini je zbral 19 točk, Mavericksi pa so se zelo približali (87:83).

34-letni Eric Gordon je zadel štiri trojke. V končnici ga soigralcem ni uspelo poiskati. Foto: Reuters

Odlična obramba Dallasa v končnici
Devet minut pred koncem je Dallas prevzel vodstvo po polaganju Dinwiddieja (89:90). Sredi zadnje četrtine je Gordon s trojko zagotovil Rocketsom vodstvo s 100:93. V končnici so Mavericksi zelo dobro odigrali v obrambi, niso več dopuščali lahkih košev. Dončić je zadel edino trojko na tekmi iz levega kota, nato pa sta bila izza črte natančna še Reggie Bullock in Wood, ki je ob osebni napaki Senguna dodal še prosti met za znižanje na 104:103.

Rocketsi so imeli lepo priložnost za vodstvo pol minute pred koncem, ko je Jabari Smith zgrešil trojko, nato pa je Dinwiddie s šestih metrov zagotovil odločilno prednost Dallasu (106:109). Sengun je zgrešil oba prosta meta, zmago pa je potrdil Dončić, ki je zadel prosta meta sekundo pred koncem.

Dončić popeljal Dallas do sedme zaporedne zmage

Dončić: Igrali smo slabo, a prave ekipe tudi take tekme dobijo
"Nisem bil zaskrbljen po koncu prvega polčasa. Zavedal sem se, da bo treba igrati agresivneje. V drugem polčasu je igra stekla, niz zmag je vedno odličen. Vzdušje v garderobi je izjemno. Tokrat smo igrali slabo, a prave ekipe tudi take tekme dobijo. Želimo še nadgraditi zmagoviti niz," je povedal Dončić.

Naslednji test bo precej težji, saj v petek ob 1.30 po slovenskem času v American Airlines Center prihaja vodilni Boston.

Donovan Mitchell se je slikal s soigralci na sredini parketa v Rocket Mortgage FieldHousu. 71 točk je klubski rekord Clevelanda, do današnjega večera sta ga imela v lasti LeBron James in Kyrie Irving (57 točk). Foto: Reuters
Mitchell dosegel neverjetnih 71 točk

Mitchell nasul Chicagu neverjetnih 71 točk
Donovan Mitchell je nasul neverjetnih 71 točk (22/34 iz igre, 7/15 za tri, prosti meti 20/25) za zmago Clevelanda nad Chicagom s 145:134 po podaljšku. Zvezdnik Cavaliersov je sedmi igralec v "klubu 70" Lige NBA. Zadnji košarkar, ki je presegel 71 točk, je bil pokojni Kobe Bryant. 22. januarja 2006 je na nepozabni tekmi v Staples Centru dosegel 81 točk proti Torontu.

Wilt Chamberlain je šestkrat presegel 70 točk (2. marca 1962 je v dresu Philadelphie New Yorku nasul rekordnih 100 točk), Bryant, David Thompson, Elgin Baylor, David Robinson in Devin Booker pa po enkrat.

Bili zapravili 21 točk prednosti, v podaljšku pa popolnoma odpovedali
Tik pred koncem prvega polčasa so imeli Biki že 21 točk naskoka (39:60). Tudi v zadnji četrtini jim je uspelo ohraniti prednost. Coby White je zadel dva prosta meta sedem sekund pred koncem (127:130). Ayo Dosunmu je nato naredil osebno napako nad Mitchllom, ki je zadel prvi prosti met, drugega pa namerno zgrešil, a ujel odbito žogo in tri sekunde pred koncem izenačil na 130:130. Po minuti odmora je DeRozan (44 točk, 16/32 iz igre) zgrešil trojko in na sporedu je bil podaljšek.

Mitchell je prejemal številne čestitke, soigralci so ga tudi polili z vodo. Foto: Reuters

V dodatnih petih minutah je Mitchell zadel tri trojke in prispeval 13 točk, Cavaliersi so v podaljšku nadigrali Bike s 15:4. Goran Dragić je bil na parketu 11 minut, edini točki je dosegel na začetku druge četrtine.

"Ponosen sem, da sem postavil klubski rekord in se na večni lestvici uvrstil med take košarkarske legende. Vedno sem verjel, da lahko postanem eden izmed najboljših košarkarjev na svetu. Težko je najti prave besede, ko mi omenjate, v kakšni družbi sem se znašel, Wilt in Kobe sta bila vzornika številnim košarkarjem," je poudaril Mitchell, ki je poleti prišel iz Utaha v menjavi igralcev.

LeBron James je na zadnjih dveh tekmah skupaj zbral 90 točk. Dva dneva po 38. rojstnem dnevu je bil na parketu kar 40 minut, saj je Anthony Davis poškodovan, klop Lakersov pa je zelo kratka. Foto: Reuters

James le še 484 točk za Jabbarjem
LeBron James si želi ekspresno postati najboljši strelec Lige NBA vseh časov. Kareem Abdul Jabbar je dosegel 38.387 točk, 38-letni zvezdnik LA Lakersov pa zaostaja le še 484 točk. V Charlottu je s 43 točkami zagotovil LA Lakersom pomembno zmago v lovu na 10. mesto na Zahodu (115:121).

Jezerniki so drugo četrtino odprli z delnim izidom 14:0, ob odmoru so si nabrali 15 točk naskoka (45:60). Na začetku tretje četrtine je James navdušil z dvema zabijanjema, prednost je narasla na 24 točk (50:74).

Sršeni, ki so 23. decembra presenetili v Los Angelesu, so se v končnici približali na 113:117 po trojki Terryja Rozierja, a je James s štirimi prostimi meti potrdil zmago Lakersov.

Poraz Denverja v Minnesoti
Denver je doživel malce presenetljiv poraz v Minnesoti. Volkovi so bili boljši s 124:111 in s tem končali niz šestih porazov.

Vlatko Čančar je v 17 minutah dosegel dve točki, v statistiko pa dodal po en skok in podajo.
Anthony Edwards je za gostitelje prispeval 29 točk, Nikola Jokić pa je za Nuggetse, ki ostajajo na vrhu Zahoda, zbral 24 točk.

Looney ob pisku sirene zagotovil prvakom zmago po dveh podaljških
Najbolj dramatična tekma ponedeljkovega večera je potekala v San Franciscu. Golden State je premagal Atlanto s 143:141 po dveh podaljških. Klay Thompson je dosegel 54 točk, zadel je deset trojk v 21 poskusih.

Kevon Looney je bil nepričakovani junak večera v razprodanem Chase Centru. Foto: Reuters

Ob koncu rednega dela so imela Hawksi tri točke naskoka (118:121). Po minuti odmora je Thompson zgrešil trojko z levega kota, nato je Dejounte Murray blokiral met Jordana Poola, žoga pa se je odbila naravnost do Donte DiVincenza, ki je s trojko šest desetink pred koncem izsilil podaljšek (111:111).

V prvem podaljšku ni bilo odločitve, saj je Trae Young z dvema prostima metoma 13 sekund pred koncem izenačil na 132:132, v zadnjem napadu pa aktualni prvaki niso prišli do meta.
V drugem podaljšku je Young izenačil na 141:141 s polaganjem. Bojevniki niso imeli več minute odmora, Thompson je poskusil z metom izza črte, vendar ni zadel, Kevonu Looneyju odbite žoge najprej ni uspelo spraviti skozi obroč, v drugem poskusu pa mu je uspelo z metom od table ob pisku sirene. Stepehn Curry, ki je izpustil deveto zaporedno tekmo zaradi poškodbe ramena, je kar zaplesal od veselja po koncu tekme.

Tekme 2. januarja:
HOUSTON – DALLAS
106:111 (26:18, 29:26, 32:39, 19:28)
Porter 25 (11/20 iz igre), Green 20, Gordon 19 (4/6 za tri), Sengun 16, Smith 11, Garuba 6, Martin 5, Eason in Washington po 2; Dončić 39 (10/26 iz igre, 1/9 za tri, prosti meti 18/22), 12 skokov in 8 podaj v 41 minutah, Hardaway (5/11 za tri) in Wood (3/7 za tri) po 21, Dinwiddie 11, Bullock 8, Powell 6, Pinson 3, Walker 2.

NEW YORK – PHOENIX 102:83
Randle 28 (7/18 iz igre, 4/12 za tri) in 16 skokov, Brunson 24 (8/18 iz igre), Quickley 15 (3/6 za tri); Ayton (6/13 iz igre), Paul 11 (4/11 iz igre), Bridges, Washington in Lee po 10, Booker ni igral.

CHARLOTTE – LA LAKERS 115:121
Rozier 27 (11/20 iz igre, 3/6 za tri), Ball 24 (9/22 iz igre, 3/10 za tri), Plumlee 18 in 14 skokov; James 43 (16/26 iz igre, 0/5 za tri, prosti meti 11/15), 11 skokov in 6 podaj, T. Bryant 18 in 15 skokov, Schröder in Reaves po 15.

CLEVELAND – CHICAGO * 145:134
Mitchell 71 (22/34 iz igre, 7/15 iz igre, prosti meti 20/25), 11 podaj in 8 skokov v 50 minutah, Osman 19 (4/11 za tri), Love 12 (3/9 iz igre) in 17 skokov; DeRozan 44 (16/32 iz igre), LaVine 26 (7/18 iz igre), Vučević 20 in 13 skokov ... Dragić 2 (1/3 iz igre, 0/1 za tri) in 1 podaja v 11 minutah.
* - po podaljšku

INDIANA – TORONTO 122:114
Mathurin 21 (6/9 za tri), Hield 19 (4/7 za tri), Turner 18 in 10 skokov; Trent 32 (11/18 iz igre, 5/10 za tri), Siakam 26, Barnes 23, 8 skokov in 8 podaj.

PHILADELPHIA – NEW ORLEANS 120:111
Embiid 42 (15/24 iz igre, prosti meti 10/10) in 11 skokov, Harden 27 (8/19 iz igre, 3/9 za tri), Niang 15 (5/9 za tri); Williamson (10/12 iz igre) in McCollum (5/8 za tri) po 26, Valančiunas 12 in 12 skokov.

BROOKLYN – SAN ANTONIO 139:103
Irving 27 (11/14 iz igre, 4/5 za tri), Durant 25 (10/14 iz igre), Warren 18, Se. Curry 16 (4/7za tri); K. Johnson 22, Vassell 14.

MINNESOTA – DENVER 124:111
Edwards 29 (10/24 iz igre, 3/11 za tri) in 10 skokov, McDaniels 21 (9/10 iz igre), Anderson 19; Jokić 24 (10/20 iz igre), 9 podaj in 7 skokov, Hyland (4/7 za tri) in Porter (4/6 za tri) po 18 ... Čančar 2 (1/3 iz igre, 0/2 za tri), 1 skok in 1 podaja v 17 minutah.

GOLDEN STATE – ATLANTA ** 143:141
Thompson 54 (21/39 iz igre, 10/21 za tri), Poole 28 (11/32 iz igre, 2/12 za tri), Looney 14 (4/8 iz igre) in 21 skokov, Lamb 17, Green 5, 12 skokov in 11 podaj, Curry ni igral; Young 30 (8/22 iz igre, 3/10 za tri) in 14 podaj, Collins (13 skokov) in Murray (10 skokov) po 25, Bogdanović 21 (3/6 za tri).