Luka Dončić je za las ostal brez prvega trojnega dvojčka v sezoni. Do zdaj jih je v karieri zbral že 36. Foto: AP

Mavericksi so na uvodu v Atlanti razočarali, v Scotiabank Areni pa pokazali bistveno več. Po slabšem začetku so temelje postavili v drugi četrtini, v tretji pa, ko se je razigral Dončić, prevzeli pobudo. Ko so povedli, vodstva niso več izpustili iz rok. Luka je v trenutkih, ko se je delala razlika, odlično vodil gostujočo igro. Ob 27 točkah – skromen je bil njegov met za tri 2/10 – je v statistiko dodal devet skokov in 12 podaj, a je izgubil tudi pet žog. "Naša obramba v prvem polčasu ni bila dobra. V drugem smo strnili vrste in za razliko od prve tekme dvignili ritem. Mislim, da je bilo to ključno," je po tekmi razmišljal slovenski superzvezdnik.

"V Atlanti smo bili pred veliko preizkušnjo, a se nismo dobro odzvali. Tukaj je bilo drugače," je bil zadovoljne novi trener Mavsov Jason Kidd. Vsi člani začetne peterke Dallasa so dosegli dvomestno število točk. Tim Hardaway, ki je iz 11 poskusov zadel kar sedem trojk, jih je prispeval 25. Tako kot Dončić se je razigral v drugem delu, ko jih je zbral kar 22. Kristaps Porzingis je ob 18 točkah ujel še deset odbitih žog, Dwight Powell in Dorian Finney-Smith pa sta pristavila vsak po 11 točk. Zdaj Mavse čaka prva domača tekma, ko bodo v noči na sredo ob 2.30 po slovenskem času gostili Houston.

Goran Dragić je zagotovo pričakoval več od uvodnih tekem. Na prvih treh je skupaj dal 16 točk. Foto: Reuters

Toronto je dan po bleščeči zmagi v Bostonu izgubil tudi drugo tekmo sezone na domačem parketu. V vrsti Nicka Nursa, ki zaradi poškodbe pogreša enega izmed nosilcev igre Pascala Siakama, je bil s 23 točkami najuspešnejši OG Anunoby, ki pa je imel težave z osebnimi napakami. Zelo dobro je začel obračun in že v prvem polčasu dal 20 točk. S prav toliko točkami je bil drugi strelec prvakov iz leta 2019 Fred VanVleet. "To so tekme, ko potrebujemo igralce s klopi, da dodajo energijo. Doma, ko igramo dve tekmi v dveh dneh, morajo dati svoje, tokrat pa so bili pošteno nadigrani," je bil z učinkom igralcev s klopi nezadovoljen Nurse. V noči na torek bodo Raptorsi ob 1.30 po slovenskem času gostili Chicago.

Dragić je igral le 14 minut, deset že v prvem delu. V statistiko je vpisal po dve točki in skoka ter eno podajo. Za zdaj se v Torontu ni naigral, je pa vseeno eden izmed vodij moštva, kar je bilo vidno tudi med eno izmed minut odmora, ko je prevzel besedo. 35-letni Ljubljančan se je sicer petič v karieri srečal s 13 let mlajšim someščanom. Tretjič zapored je na dvoboju najboljših slovenskih košarkarjev slavil Dončić. Prva dva medsebojna obračuna sta pripadla Dragiću, tedaj seveda še z Miamijem.

Dončić in soigralci bodo zdaj dve tekmi odigrali doma. Pomerili se bodo s tekmecema iz Teksasa, Houstonom in San Antoniom. Foto: AP

Dallas je slabo začel tekmo. Po štirih minutah je Kidd posredoval z minuto odmora, ko so domači košarkarji povedli z 11:2. Šest točk je do tedaj dal Anunoby. Tudi reakcija takoj po "timeoutu" ni bila dobra, saj so Mavsi zapravili prve tri napade nadaljevanja. Dvakrat so ob tem izgubili žogo. Toronto je povedel za 14, nato pa je Dončić, ki je zgrešil prva dva meta iz igre, zadel ob osebni napaki. Takoj zatem je Luka še lepo podal Finneyju-Smithu in gostje, ki so bili pri prvih desetih metih neuspešni kar devetkrat, so začeli topiti prednost Raptorsov. Po prvi četrtini je znašala sedem točk (25:18).

Dončić, ki je v prvih 12 minutah prispeval pet točk, se je v na parket vrnil po treh minutah nadaljevanja. Takoj zatem so se Mavsi približali na -4, toda že dve minuti pozneje je bila razlika znova dvomestna. V 20. minuti srečanja se je med strelce vpisal Dragić, ki je zadel za 43:34. Po zaslugi Luke, ki je dvakrat zadel in dvakrat lepo podal Finneyju-Smithu in Brunsonu, se je Dallas slabi dve minuti pred odmorom priključil na le dve točki zaostanka, polčas pa je Toronto dobil za šest (51:45). Dončić je v prvem delu dosegel 11 točk, štiri skoke in pet podaj. Zgrešil je vse štiri mete za tri. Dragić je v statistiko ob dveh točkah in skokih vpisal še podajo.

V tretji četrtini se je razigral Dončić, ki je z 12 točkami in štirimi podajami zrežiral serijo, s katero so gostje prevzeli pobudo. Po petih minutah so si priigrali napad za izenačenje, prvega zapravili, a minuto pozneje je 22-letni Ljubljančan s prodorom poravnal na 62. Po minuti odmora je podal Powllu za zabijanje in prvo gostujoče vodstvo. Sledila je prva njegova trojka, zatem pa je z mojstrskim "floaterjem" dokončal delni izid 12:0, ko Raptorsi tri minute niso dali koša. Dončić je nato s še eno trojko povedel goste v vodstvo za osem. Toronto je do zadnje četrtine znižal na -2 (72:74).

Na parket se je vrnil Dragić, ki je presedel celo tretjo četrtino. Po dveh minutah in pol je Dallas izenačil svojo najvišjo prednost do tedaj, zatem pa je v igro znova prišel Dončić. Zelo razigran je bil Hardaway, ki je prispeval osem zaporednih točk Mavsov za vodstvo za devet, šest minut do konca, ko je zadel Dončić, pa je bila gostujoča prednost prvič dvomestna. Ko sta bila dobro minuto pozneje izza črte v nizu uspešna Hardaway in Maxi Kleber, je Dallas povedel z najvišjo razliko 16 točk (94:78) in srečanje je bilo odločeno.