Kevin Durant je bil že dvakrat prvak z Golden Statom, obakrat tudi MVP finala, zdaj pa je po prstan prišel še v Brooklyn. Foto: Reuters

Durant je srečanje začel na klopi, 33 točk pa je vpisal v 28 minutah. Iz igre je metal 12/21. "Bil je dober začetek. Upam, da bom gradil na tej tekmi in nadaljeval v takem ritmu," je dejal 32-letni krilni košarkar, ki je zaradi poškodbe stegenske mišice manjkal na zadnjih treh obračunih. Letos je odigral le 25 od 61 tekem, do letošnje sezone pa je vedno v svoji karieri začenjal srečanja.

Phoenix je vodil večino prvega polčasa, gostitelji pa so razliko naredili v drugem delu, ko je imel Durant normalno minutažo. V igro je sicer vstopil šele v drugi četrtini. Podobno taktiko so Netsi z rotacijo superzvezdnika ubrali na začetku meseca, ko se je tedaj vrnil po poškodbi proti New Orleansu in v 19 minutah v statistiko vpisal 17 točk.

"Kar mi je najbolj všeč in kar tudi vsi vemo, je, da zares rad igra košarko. To je ena mojih najljubših stvari pri njemu. Ko ne more igrati, ga ubija. Da samo vidimo to srečo, ko znova lahko igra, nam prinaša veliko veselja," je o Durantu dejal Blake Griffin, ki je pristavil 15 točk. Zvezdniški zasedbi Mrežic se ni poznala odsotnost Jamesa Hardna, ki je izpustil deseto zaporedno tekmo. Še točko več od Duranta je dal Kyrie Irving.

"Proti njemu se braniš drugače, kot bi se, če na drugi strani ne bi bilo igralca, ki ima več kot 210 cm, meče lahko z več kot desetih metrov in preigrava kot branilec," je trener Phoenixa Monty Williams pristavil o Durantu, ki je deset točk dosegel v tretji četrtini, potem pa še prvih pet v zadnji, s čimer so gostitelji prvič povedli z dvomestno razliko. Devin Booker je bil s 36 točkami prvi strelec srečanja, Deandre Ayton jih je dodal 20, ob tem pa je ujel še 13 odbitih žog.

Nov rekord Stepha Curryja

Ob zmagi Golden Stata nad Sacramentom (117:113) je Steph Curry prispeval 37 točk. Zadel je sedem trojk iz 11 poskusov, ob tem pa svoje ime znova vpisal v zgodovinske knjige, saj je s 85 trojkami v aprilu postavil nov rekord NBA-ja po številu zadetih metov izza črte v enem mesecu. "Neverjetno. Res se zdi, kot da je zanj obroč velik kot ocean," je nad Curryjevimi zadnjimi predstavami navdušen Draymond Green, ki sta mu dve točki zmanjkali do trojnega dvojčka, saj se je izkazal s 14 skoki in 13 podajami.

Steph Curry ohranja Golden State v boju za končnico. Foto: AP

Kljub odsotnosti prvega strelca Traeja Younga je Atlanta na kolena spravila Milwaukee (111:104). Junak zmage je bil Lou Williams, ki je v zadnjih sedmih minutah zadel štiri trojke. Potem ko je zgrešil sedem metov iz igre, je sedem minut pred koncem srečanja zadel izza črte za prvo vodstvo Hawksov v drugem polčasu. Vseh svojih 15 točk je dal v zadnji četrtini. Velik delež k zmagi je prispeval Bogdan Bogdanović, ki je bil z 32 točkami prvi strelec tekme. Pri Bucksih je bil z 31 točkami najboljši Janis Antetokounmpo, ki je dodal še 14 skokov.