Keldon Johnson je takole zaključil za zmago San Antonia v Footprint Centru. Foto: AP

Obe ekipi sta po štirih tekmah zdaj polovično uspešni. Spursi, ki so zaostajali že za 20 točk, so prekinili niz devetih porazov proti tekmecem iz Arizone. Gostje so zadnjo četrtino dobili s 33:19. Pet minuti pred koncem so Sonca vodila za sedem, pred začetkom zadnje minute, ko je po lepem prodoru zabil Durant, pa za pet. Na drugi strani je s polrazdalje znižal Victor Wembanyama. Zatem je bil nenatančen Juta Vatanabe, francoski najstnik pa je bil še enkrat uspešen. Trojko je sicer zgrešil Devin Vassell, toda prvi izbor letošnjega nabora je, potem ko ga je Durant slabo zaprl, ujel odbito žogo in zabil za 114:113.

Ostalo je le še dobrih šest sekund, ko je Josh Okogie Durantu podal žogo iz avta. V kotu ga je pokril Tre Jones, Johnson pa mu je iz rok iztrgal žogo in ob Okogieju zaključil za prvo vodstvo Ostrog na tekmi. 1,2 sekunde je ostalo Sunsom za zadnji met. Durant, ki je bil s 26 točkami prvi domači strelec, je prevzel odgovornost, toda Johnson ga je ob pomoči Wembanyamaja dobro pokril, tako da je bil poskus superzvezdnika Phoenixa neuspešen.

Wembanyama igral proti idolu

“Skušal sem ukrasti žogo, potem ko sem videl, da ga je Tre stisnil v kot. Rekel sem si, najhuje, kar se lahko zgodi, je, da dosodijo osebno napako. Morali smo nekaj narediti. Borili smo se, držali skupaj ne glede na dogajanje in popravljali napake,“ je po tekmi dejal Johnson, ki je bil s 27 točkami prvi strelec. Domači trener Frank Vogel je bil prepričan, da je bila nad Durantom storjena osebna napaka: “Dobil je udarec po roki, preden so mu odvzeli žogo. Brez žvižga. V takem položaju smo skušali žogo dati igralcu, ki z 90-odstotno uspešnostjo izvaja proste mete. Uspelo nam je, bil je pod osebno napako, ki pa ni bila dosojena.

“Odlično so se odzvali po zadnjem porazu. Naredili smo ogromno napak, ampak to je igra napak. Vztrajali so in to je najbolj pomembno. Zelo sem ponosen nanje,“ je bil zadovoljen trener Spursov, legendarni Gregg Popovich. Po 18 točk sta pri Phoenixu dodala Vassell in Wembanyama, ki je spregovoril o igranju proti svojemu vzorniku Durantu: “On je KD. Tak, kot ga gledaš na vrhuncih tekem. Bilo je, kot sem pričakoval, sem si pa rekel, to je košarkar, ki ga spremljam že deset let. Moj idol.“

Wembanyama se je s Spursi veselil presenetljive zmage v Phoenixu

Harden že pozdravil nove soigralce

Čeprav prestop še ni uraden, je v slačilnici Clippersov že pripravljen dres Jamesa Hardna s številko 1. Bradati superzvezdnik je s tribune spremljal zmago zasedbe iz Los Angelesa nad Orlandom (118:102), po tekmi pa v garderobi pozdravil nove soigralce. Russell Westbrook, s katerim sta začela karieri pri Oklahoma Cityju, soigralca pa sta bila tudi pri Houstonu, Kawhi Leonard in trener Tyronn Lue po tekmi sicer o njegovem prestopu niso želeli govoriti, ker še ni uraden.

Gostitelji so zanesljivo opravili z Magici. Za 20 so dobili tretjo četrtino, v kateri je Westbrook dosegel 16 od svojih 18 točk, Paul George pa 14 od 27. “Mislim, da smo si že v prvem polčasu priigrali dobre položaje za met, toda enostavno nismo zadevali. Ves čas smo bili agresivni, tako da ni bilo nobene panike. Imamo veliko dobrih strelcev in potem je steklo,“ je dejal George, ki je bil najboljši strelec tekme. Paolo Banchero je bil s 15 najuspešnejši pri Orlandu.