LeBron James je v Houstonu navdušil navijače Lakersov. Foto: Reuters

"Po tistem porazu proti Orlandu smo bili zelo jezni. Imeli smo nekaj dni, da smo strnili vrste, se umirili in osredotočili na drugo polovico sezone, ki smo jo začeli na pravi način," je povedal LeBron James. Z 31 točkami in 12 podajami je bil znova prvo ime Lakersov, ki so peto tekmo zapored igrali brez poškodovanega Anthonyja Davisa. Manjkal je tudi Rajon Rondo.

"Enostavno trenutno ne igramo dobro. Že nekaj tednov ne najdemo ritma. V takem primeru ti ostane le to, da vztrajaš in poskušaš igrati čim bolj čvrsto," je povedal domači trener Mike D'Antoni, ki je v svoji karieri sedel tudi na klopi Lakersov. Rocketsi so izgubili tretjič zapored. Russell Westbrook in James Harden sta pri Raketah skupaj dala 69 točk, a tudi to ni bilo dovolj. Pri Lakersih je 23 točk pristavil Kyle Kuzma, ki se je še posebej izkazal v obrambi, ko je v drugem polčasu dobro pokrival Westbrooka in ga v drugem delu omejil le na 13 točk.

V prvem polčasu so gostitelji ves čas vodili, odločilna pa je bila tretja četrtina, ki so jo gostje po zaslugi dobre obrambe dobili s 15 točkami razlike in v zadnjo vstopili z devetimi točkami naskoka. Houston je skupaj izgubil kar 20 žog. V Toyota Centru, kjer so nekateri domači navijači predčasno zapustili dvorano, se je zbralo tudi veliko privržencev Lakersov, ki so v zadnji četrtini Jamesu vzklikali "MVP, MVP".

Mestni tekmeci Lakersov Clippersi so v New Orleansu v prvem polčasu dobili kar 80 točk, čeprav imajo v kadru nekaj odličnih obrambnih igralcev. Toda v drugem delu so preobrnili izid in v gosteh slavili s 133:130. Izkazal se je Kawhi Leonard, ki je v statistiko vpisal 39 točk. "Jasno je, da obramba pri nobeni ekipi ni delovala. To je bila ena tistih tekem, ko sem ob polčasu rekel, fantje, zmagala bo tista ekipa, ki bo prva začela igrati v obrambi," je povedal trener Clippersov Doc Rivers.

Milwaukee Bucks so z 38 zmagami in šestimi porazi na vrhu Lige NBA. Foto: Reuters

Vodilno moštvo lige, Milwaukee Bucks, je brez težav slavilo v Brooklynu (97:117). "Že dolgo nisem videl ekipe v tej ligi, ki bi igrala tako dobro kot trenutno Milwaukee," je odlične predstave nasprotnika komentiral trener Netsov Kenny Atkinson. K šesti zaporedni zmagi je Giannis Antetokounmpo pristavil 29 točk, 20 pa jih je dal Khris Middleton. Bucksi trenutno nasprotnike premagujejo s povprečjem več kot 12 točk na tekmo. Če to zadržijo do konca, bodo postavili rekord NBA-ja.

Phoenix je s 123:119 slavil v Bostonu, kjer za domačo zmago ni bilo dovolj niti 11 trojk Marcusa Smarta, ki je s tem postavil rekord franšize z največ naslovi Lige NBA. Pri Sunsih je ena podaja zmanjkala Devinu Bookerju do trojnega dvojčka. Ostrostrelec Phoenixa je bil prvo ime tekme z 39 točkami. Po 26 točk sta dodala Deandre Ayton, ki je ujel tudi 15 odbitih žog, in Mikal Bridges. Smart je ob metu za tri 11/22 vpisal 37 točk.