Anthony Edwards je bil neustavljiv. S predstavo sezone je zrežiral že 23. zmago Volkov. Foto: AP

V sredo je 24-letni Ljubljančan nasul 39 točk proti Clevelandu, a to ni bilo dovolj. Dallas je zapravil 20 točk naskoka in izgubil s 110:113. Že nekaj časa je praksa, da Dončić ne igra dva zaporedna večera.

Anthony Edwards se je izkazal z rekordom sezone (44 točk), zadel je šest trojk. Center Rudy Gobert je zbral 20 točk in 14 skokov, zadel je vseh sedem metov iz igre.

Tim Hardaway je bil na parketu 32 minut, zadel je pet trojk. Foto: AP

Tim Hardaway, ki je tekmo začel na klopi, je bil najboljši strelec Mavericksov z 32 točkami, zadel je pet trojk iz enajstih poskusov. Derrick Jones je prispeval 15 točk in devet skokov. Rezervisti so skupaj dosegli kar 57 točk. Učinkovita sta bila tudi Dwight Powell z 12 točkami in 14 skoki in Seth Curry z 11 točkami.

Odličen start Minnesote
Volkovi so sredi prve četrtine povedli z 20:6. Obramba Mavericksov je bila znova izjemno slaba. Karl-Anthony Towns je s trojko povišal na 35:17.

Ob koncu prvega polčasa so Mavericksi z desetimi zaporednimi točkami ujeli priključek in na odmor so gostitelji odšli le s petimi točkami naskoka (61:56).

Mavericksi do vodstva v tretji četrtini
Na začetku drugega polčasa je Powell poskrbel celo za vodstvo Dallasa (71:72). Navijači v Target Centru so bili kar nekoliko zaskrbljeni. Ob koncu tretje četrtine se je razigral Edwards in prednost je narasla na 98:91.

Conley s trojko potrdil zmago gostiteljev
Tudi v zadnji četrtini so se Mavericksi dobro borili. Dante Exum je z zabijanjem znižal na 111:106 dve minuti pred koncem. Izkušeni Mike Conley je nato s trojko z desne strani potrdil zmago Volkov, ki so morali do konca igrati z vsemi zvezdniki.

"Nikoli nismo zadovoljni s porazom, a iz tega lahko potegnemo veliko dobrih stvari. Opazil sem veliko energije in vloženega truda, fantje so tekmovali. Klop je bila res dobra," je povedal trener Jason Kidd.

Dallas bo po dveh zaporednih porazih v soboto gostoval v San Franciscu.

Nezgrešljivi Jokić potopil Memphis
Nikola Jokić je imel sanjski večer v Ball Areni. MVP junijskega finala je zadel vseh enajst metov iz igre, natančen je bil tudi pri vseh treh prostih metih. Izjemni center je vpisal 11. trojni dvojček karieri s 26 točkami, 14 skoki in 10 podajami.

Denver je povozil Memphis s 142:105. Grizliji so bili popolnoma nemočni, zvezdnik Ja Morant je zbolel. Ko se je prejšnji teden vrnil po 25 tekmah kazni, je blestel in Memphis je dobil vse štiri tekme.

Herro zasenčil Curryja in Thompsona v San Franciscu
Golden State je prikazal zelo slabo predstavo v Chase Centru in ni imel nobene možnosti proti Miamiju (102:114). Tyler Herro je bil junak večera s 26 točkami. Zvezdnik Jimmy Butler je manjkal na četrti zaporedni tekmi, prav vse pa je Vročica dobila. Tudi Caleb Martin, Kyle Lowry in Josh Richardson so poškodovani, lanski finalisti pa vseeno nizajo zmage in so že tik pod vrhom Vzhoda.

Anthony Davis je z nekaj atraktivnimi zabijanji navdušil navijače v razprodani Crypto.com Areni. Foto: AP

Bojevniki so dobili osem tekem zapored na domačem parketu, tokrat pa so bili neprepoznavni. Stephen Curry (2/8 za tri) in Klay Thompson (2/6 za tri) sta prispevala le po 13 točk. Obramba brez kaznovanega Draymonda Greena je bila znova preslaba.

Lakersi v tretji četrtini nadigrali Charlotte
LA Lakersi so odpravili Charlotte s 133:112. Prvi polčas je bil zelo izenačen, potem pa so Jezerniki dobili tretjo četrtino z 41:23. Zvezdnika LeBron James in Anthony Davis sta lahko počivala v zadnji četrtini.

James bo v soboto, ko bodo Lakersi gostovali v Minnesoti, praznoval 39. rojstni dan. Tokrat je bil na parketu le 25 minut, vpisal pa je dvojni dvojček (17 točk in 11 podaj). Davis je bil najboljši strelec tekem s 26 točkami.

Sršeni so doživeli deveti zaporedni poraz. Zelo se pozna, da manjka LaMelo Ball, ki je zaradi zvina levega gležnja izpustil že 14 tekem.

Cade Cunningham in soigralci so bili blizu presenečenja sezone, na koncu pa so doživeli 28. zaporedni poraz. Foto: AP

Detroit blizu senzacije v Bostonu
Najbolj napeta tekma je bila popolnoma nepričakovano v TD Gardnu, kjer je Boston premagal Detroit s 128:122 po podaljšku. Najboljša ekipa lige je zaostajala že za 21 točk, a se ji je uspelo vrniti. Pistonsi so z 28. zaporednim porazom izenačili najdaljši negativni niz v zgodovini Lige NBA.

Drugo četrtino je Detroit dobil s 36:20 in si ob odmoru priigral 19 točk naskoka (47:66). Celticsi so se vrnili v tretji četrtini in dve minuti pred koncem rednega dela po trojki Kristapsa Porzingisa povedli s 106:100. Jordan Ivey je nanizal šest točk, Bojan Bogdanović pa je izsilil podaljšek (108:108). Porzingis je šest od 35 točk dosegel v podaljšku, ki so ga Celticsi dobili z 20:14.

Poraz proti Torontu bi pomenil rekordni niz porazov
"V Ligi NBA sem že dolgo. Ponosen sem na svoje varovance, ki so se odlično borili proti najboljši ekipi lige. Tretja četrtina je bila res težka, bili smo blizu zmage," je povedal trener Detroita Monty Williams.

V soboto mora Detroit premagati Toronto na domačem parketu, če želi preprečiti neslavni rekord Lige NBA. Zdaj si to znamko deli s Philadelphio.