Goran Dragić se je znova razigral v drugem polčasu. Foto: Reuters

34-letni Ljubljančan je tudi drugo tekmo začel v prvi peterki. Na parketu je bil 31 minut. Še posebej se je izkazal v drugem polčasu, ko obramba Pacersov ni imela odgovorov na njegove prodore. Duncan Robinson je zadel kar sedem trojk iz osmih poskusov in s tem postavil klubski rekord na tekmah končnice. Jimmy Butler je dodal 15 točk.

Warren popolnoma odpovedal
Pacersi, ki so na šestih srečanjih le enkrat ugnali Miami v letošnji sezoni, so bili daleč od uspeha. Victor Oladipo je bil najboljši strelec z 22 točkami, vendar je zgrešil sedem metov izza črte. Malcolm Brogdon in Myles Turner sta dodala po 17 točk. T. J. Warren, ki je bil vroč na tekmah rednega dela v Orlandu, je zgrešil vseh pet trojk, dosegel je le 14 točk.

Veselje košarkarjev Miamija po zadnjem pisku sirene. Foto: Reuters

Pacersi držali priključek do odmora
Miami je bolje odprl tekmo in po manj kot dveh minutah igre vodil z 12:3, potem pa je Indiana strnila svoje vrste in dobila uvodno četrtino s 24:22. Miami je v vodstvo znova prišel sredi drugega dela igre, ko je za vodstvo s 36:33 zadel Kelly Olynyk. Tudi nadaljevanje polčasa, ki ga je z 51:46 dobila vročica, je bilo izenačeno. Dragić je do odmora zbral štiri točke, dve podaji in skok.

Šov "Gogija" v tretji četrtini
Na začetku drugega polčasa je bil Dragić z osmimi točkami najzaslužnejši, da je Miami prišel do najvišje prednosti na tekmi (72:59). S prodori in polaganji je bil neustavljiv za obrambo Indiane. Po 36 minutah je že kazalo na zmago Vročice, ki je vodila z 88:77.

Indiana ni več resno zapretila
Robinson, ki je zadel kar sedem trojk, v zadnji četrtini sploh ni stopil na parket. Trener Erik Spoelstra je bil zadovoljen z igro. Dragić je s trojko povišal na 91:81 deset minut pred koncem. Vedno ko je Indiana znižala razliko na manj kot deset točk, je našel pravi odgovor. Šest minut pred koncem je bil še enkrat natančen izza črte za 103:91. Do konca tekme se Pacersom ni uspelo nevarno približati.

"Ne zanima me, če Robinson zgreši 18 trojk. Vedno hočem, da se odloči za met za tri točke. Potrebujemo njegove trojke in tokrat se je to lepo pokazalo. Danes ni prav nič okleval in točno takega Robinsona potrebujemo," je bil nasmejan Dragić.

Ko je Harden sedel, so Rocketsi povozili Oklahomo
Houston je premagal Oklahomo s 111:98 in vodi že z 2:0 v zmagah. Odločilen je bil delni izid 17:0 na začetku zadnje četrtine. Nerazpoloženi James Harden (2/11 za tri) je bil na klopi, ko so njegovi soigralci blesteli. Jeff Green je zadel tri trojke, razigral se je tudi Danuel House Jr. Šest minut pred koncem so Rocketsi povedli s 97:83 in prednosti niso več izpustili iz rok.

Trener Houstona Mike D'Antoni je rotiral le osem igralcev, saj je Russell Westbrook še vedno poškodovan. Ob stranski črti je v maski ves čas spodbujal soigralce. Rocketsi so zadeli 19 trojk, najboljši strelec tekme je bil Shai Gilgeous Alexander z 31 točkami.

Anthony Davis je bil z naskokom najboljši igralec druge tekme. Foto: Reuters

Lakersi z odlično obrambo zmleli Blazerse
LA Lakersi so z odliko opravili popravni izpit. Po porazu na prvi tekmi proti Portlandu so prikazali šampionski obraz. Z izjemno obrambo so popolnoma zaustavili Blazerse, ki so v treh četrtinah zmogli vsega 58 točk. Na koncu je bilo 111:88, v zadnji četrtini pa so igrali rezervisti.

MVP tekem v "mehurčku" Damian Lillard si je v tretji četrtini izpahnil prst na levi roki in v zadnji četrtini ni več igral. Vseeno je bil najboljši strelec z 18 točkami. Portland je zadel le 8 od 29 metov izza črte in bil v vseh elementih igre za nekaj razredov slabši.

LeBron James je prispeval le 10 točk, sedem podaj in šest skokov. Če bi na koncu tekme pogledali le njegovo statistiko, si res ne bi mislili, da bodo Lakersi tako gladko zmagali. Najboljši igralec tekme je bil Anthony Davis. Blestel je v obrambi, v napadu pa je zadeval iz vseh položajev in končal tekmo z 31 točkami. Kentavious Caldwell Pope, ki je na prvi tekmi zgrešil vseh devet metov, je zadel štiri trojke.

Prva zmaga Jezernikov v končnici po 3.016 dneh
35-letni James je le dočakal prvo zmago v končnici v dresu Lakersov. 16-kratni prvaki Lige NBA so pred današnjim večerom zadnjič v končnici zmagali 18. maja 2012 na tretji tekmi proti Oklahomi. Aprila 2013 so brez poškodovanega Kobeja Bryanta izgubili vse štiri tekme uvodnega kroga proti San Antoniu. Na zmago so torej čakali neverjetnih 3.016 dni!

"Tokrat mi sploh ni bilo treba veliko metati na koš. Davis je bil izjemen, Caldwell Pope je zadeval za tri točke. Veliko soigralcev je bilo razigranih in bil sem zelo sproščen," je pojasnil James, ki lovi četrti prstan s tretjo različno ekipo.

Lillard najprej pomislil, da si je zlomil prst
"Ne počutim se dobro, prst je zdaj zatekel. Najprej sem pomislil, da sem si zlomil prst. Še nikoli si nisem izpahnil prsta. To je res nenavaden občutek. Na vseh tekmah v Orlandu do današnje smo igrali odlično v napadu, tokrat pa nam ni šlo prav nič po načrtih. Zavedali smo se, da bodo Lakersi nevarni od prve minute. S hitro igro so nas nadigrali, zgrešili smo preveč metov," je razlagal Lillard.

KONČNICA, 1. krog, Vzhod:
INDIANA (4) – MIAMI (5) 0:2
100:109 (24:22, 22:29, 31:37, 23:21)
Oladipo 22 (5/14 iz igre), Turner (7/8 iz igre) in Brogdon (9 podaj) po 17, Warren 14, A. Holiday 12, Sampson 8, J. Holiday 6, McDermott in McConnell po 2; Robinson 24 (7/8 za tri), Dragić 20 (9/18 iz igre, 2/4 za tri, prosti meti 0/1), 6 podaj in 3 skoki v 31 minutah, Butler 18, Herro 15, Crowder 10, Olynyk, Iguodala in Adebayo po 7, Jones Jr. 1.

MILWAUKEE (1) – ORLANDO (8) 1:1
111:96 (25:13, 39:30, 29:30, 18:23)
Antetokounmpo 28 (10/23 iz igre) in 20 skokov, B. Lopez 20 (8/12 iz igre), Connaughton 15 (5/8 za tri) in 11 skokov, Bledsoe 13, DiVincenzo 11, Korver 9, Matthews 7, Middleton, Williams, R. Lopez in Hill po 2; Vučević 32 (13/23 iz igre) in 10 skokov, Fournier in Ross po 12, Fultz 11, Augustin 10, Ennis 8 in 10 skokov, Birch 5, Clark in Iwundu po 3.