Giannis Antetokounmpo je bil neustavljiv. Grk je zelo motiviran, potem ko je prejel številne kritike po izpadu proti Miamiju v lanski končnici. Foto: Reuters

Milwaukee, ki je v soboto dobil napeto prvo tekmo po podaljšku s 109:107, je vodil od začetka do konca tekme v Fiserv Forumu. Obramba Miamija je bila zelo slaba, že do odmora so Bucksi nasuli 78 točk, kar je klubski rekord v končnici.

Goranu Dragiću in soigralcem ni uspelo ustaviti Bryna Forbsa. Foto: AP

Goran Dragić je prispeval 18 točk, 4 podaje in 2 skoka v 24 minutah. Le točko več je zbral najboljši strelec gostov Dewayne Dedmon. Znova je popolnoma odpovedal zvezdnik Jimmy Butler, ki je dosegel le 10 točk (4/10 iz igre).

Bucksi zbrali 25 skokov več
Gostitelji so dobili skok kar z 61:36. 10 izmed 22 trojk so zadeli že v prvi četrtini, ki so jo dobili s 46:20 in Vročica je bila nemočna tudi v nadaljevanju. Drugi polčas je bil le še formalnost in obe ekipi sta že razmišljali o tretji tekmi, ki bo v petek ob 1.30 na Floridi.

Šov Forbesa za visoko prednost Mileaukeeja
Bucksi so sanjsko odprli srečanje. Antetokounmpo je zadel trojko, nato pa uspešno zaključil polaganje, v tretji akciji pa je bil izza črte natančen še Donte DiVincenzo. Po treh minutah je Milwaukee povedel z 12:2 in Erik Spoelstra je moral vzeti prvo minuto odmora.

Sredi prve četrtine je vstopil Bryn Forbes. Šov je začel s polaganjem, nato pa je do konca prvega dela igre zadel kar štiri trojke. Bucksi so zadevali z vseh položajev in po 12 minutah so si priigrali neverjetnih 26 točk točk naskoka (46:20).

Gostitelji zadeli 15 trojk do odmora
Miami je dosegel prvih šest točk v drugi četrtini, Dragić je s polaganjem znižal na 46:27. Milwaukee je imel veliko razigranih igralcev, tudi Middleton in P. J. Tucker sta zadela izza črte. V prvem polčasu so Bucksi zadeli 15 trojk in na odmor so odšli s prednostjo 78:51.

Nervozni gostje popolnoma razglašeni
V tretji četrtini je Milwaukee še povišal prednost. Trevor Ariza in Kendrick Nunn sta prejela nešportni osebni napaki, Dragić pa je dobil tehnično napako. Gostje s Floride so bili preveč nervozni, prav nič jim ni šlo po načrtu.

Devet minut pred koncem se je trener Mike Budenholzer odločil, da Antetokounmpu nameni počitek. Rezervisti so bili motivirani. Jordan Nwora je štiri minute pred koncem poskrbel za najvišjo prednost na tekmi (125:89).

Jimmy Butler je odpovedal na obeh tekmah v Fiserv Forumu. Foto: Reuters

Spoelstra: Tekma se je za nas končala že po prvi četrtini
"Najbolj sem zadovoljen, da so imeli koncentracijo vseh 48 minut. Ko si priigraš veliko prednost, se je že večkrat zgodilo, da so se tekmeci vrnili v igro. Žoga je zares dobro krožila, imeli smo odprte mete, ki jih je treba izkoristiti. Ko je samozavest prava, potem vse uspeva," je poudaril trener Budenholzer.

"Tekma se je za nas končala že po prvi četrtini. Milwaukee je že vso sezono blestel na začetku tekem. Imeli so zares veliko energije. Zadeli so ogromno trojk in zbrali kar 25 skokov več. Na tak način ne moreš dobiti tekme, nismo se fizično zoperstavili," je bil razočaran trener Spoelstra.

Avgusta lani je Miami izločil favorizirani Milwaukee s 4:1 v polfinalu Vzhoda. Vse tekme so bile odigrane v mehurčku v Orlandu. Zdaj so navijači navzoči. Fiserv Forum v Wisconsinu je bil do polovice poln, zbralo se je 9100 gledalcev, ki so navdušeno pozdravili drugo zmago v končnici.

Denver z gladko zmago izenačil na 1:1
Denver je po porazu na prvi tekmi proti Portlandu pripravil silovit dogovor. Nuggetsi so na drugi tekmi v Ball Areni dobili vse četrtine in odpravili Blazerse s 128:109.

Nikola Jokić. Foto: Reuters

Nikola Jokić je dokazal, da je zasluženo med kandidati za najkoristnejšega igralca rednega dela sezone. Nasul je 38 točk in zgrešil le pet metov (15/20).

Osem trojk Lillarda do odmora
Srb vseeno ni bil najboljši igralec tekme, saj je Damian Lillard dosegel 42 točk. Zadel je devet trojk, osemkrat je bil izza črte natančen že v prvem polčasu, kar je izenačen rekord na končnice. 21 točk je dodal CJ McCollum, prave pomoči drugih košarkarjev pa ni bilo, potem ko je Jusuf Nurkić hitro zašel v težave z osebnimi napakami.

Priložnost za igro je ob koncu srečanja dobil tudi Vlatko Čančar. Na parketu je bil dve minuti in 43 sekund, a ni prišel do meta na koša.

Blazersi lani dobili prvo tekmo, nato pa popustili
Portland je avgusta lani v mehurčku v Orlandu gladko dobil prvo tekmo končnice proti LA Lakersom. Blazersi so nato izgubili vse preostale štiri tekme, Jezerniki pa so osvojili naslov prvaka.

"Ne maram delati primerjav z lansko sezono. Denver je popolnoma druga ekipa," je dejal trener Portlanda Terry Stotts.

S predstavo seveda ni bil zadovoljen: "Nuggetsi so bili precej agresivnejši od prve minute. Ni nam jih uspelo dohajati. Prikazali so popolnoma drugačen obraz kot v soboto. Pričakujem naš odgovor na tretji tekmi v četrtek."

Vzhod, 1. krog:
MILWAUKEE (3) – MIAMI (6) 2:0
132:98 (46:20, 32:31, 29:27, 25:20)
Antetokounmpo 31 (12/23 iz igre, 4/7 za tri), 13 skokov in 6 podaj, Forbes 22 (6/9 za tri), Middleton 17 (3/3 za tri), Connaughton 15 (5/9 za tri), Holiday (15 podaj) in Portis po 11, B. Lopez 7, Nwora in DiVincenzo po 5, Merrill in Tucker po 3, Toupane 2; Dedmon 19 (8/11 iz igre), Dragić 18 (5/11 iz igre, 1/5 za tri, prosti meti 7/8), 4 podaje in 2 skoka v 24 minutah, Adebayo 16 (5/11 iz igre), Butler (4/10 iz igre) in Robinson po 10, Nunn 9, Bjelica in Herro po 4, Achiuwa in Vincent po 3, Iguodala 2.

128:109 (31:25, 42:36, 28:26, 27:22)
Jokić 38 (15/20 iz igre), 8 skokov in 5 podaj, Porter 18, Millsap 15, Gordon 13, Campazzo in Morris po 12, Rivers 9, Howard 5, Green 4, Hamson 2, Čančar 0 v 2 minutah in 43 sekundah; Lillard 42 (11/24 iz igre, 9/16 za tri, prosti meti 11/13) in 10 podaj, McCollum 21 (9/12 iz igre), Powell 15, Nurkić 7 in 13 skokov, Anthony 5, Kanter 4, Little, Simons in Covington po 3, Jones, Leaf in Hollis Jefferson po 2.