Dvoboj Russlla Westbrooka in Gorana Dragića v American Airlines Areni. Foto: AP

Na tej tekmi se nam je marsikaj uskladilo, igrali smo dobro, nato pa sta se zgodili dve stvari: nasprotnik je ves čas izvajal proste mete, mi pa smo bili na drugi strani neučinkoviti v napadu.

Erik Spoelstra, trener Miamija
Westbrook je v Miamiju dosegel svoj 25. trojni dvojček v letošnji sezoni (23 točk, 18 skokov in 13 podaj). Foto: Reuters
Cleveland je na gostovanju v Madison Square Gardnu dosegel 50. zmago v sezoni. Ta mejnik so Cavaliersi dosegli v vseh zadnjih štirih sezonah, odkar se je iz Miamija vrnil LeBron James. Foto: Reuters
Zimzeleni veteran Manu Ginobili je bil drugi najboljši strelec San Antonia ob zmagi nad Sacramentom. Spurse bi poškodbe številnih košarkarjev (Kawhi Leonard, Rudy Gay, Kyle Anderson, Tony Parker, Ginobili in drugi) v letošnji sezoni skoraj stale končnice. Foto: Reuters
Toronto, najboljša ekipa Vzhoda, je dobil gostovanje v Detroitu. Foto: Reuters

Gostitelji s Floride so bili praktično celo tekmo v vodstvu, povedli so s silovitim tempom in izkoristili strelski mrk gostujoče ekipe, v zadnji četrtini pa se je njihova igra sesula kot hišica iz kart.

Goran Dragić je ob porazu svoje ekipe v 30 minutah prispeval štiri točke (met iz igre 2/10, za tri 0/3), sedem podaj in dva skoka. Prvi strelec Miamija je bil Josh Richardson z 18 točkami, na drugi strani sta blestela Paul George (27 točk) in Russell Westbrook (23 točk, 18 skokov in 13 podaj).

Odličen začetek Miamija, zelo slab konec
Miami je tekmo odprl silovito, po zaslugi zelo slabe igre gostov v uvodnih minutah - zgrešili so prvih deset metov - so hitro povedli z 12:0, prvo točko za Oklahomo je po dobrih štirih minutah igre s prostim metom dosegel George. Varovanci Erika Spoelstre so po trojki Kellyja Olynyka povedli že s +18 (23:5), tudi sicer so bili večji del tekme v vodstvu, prvič po začetku je bil rezultat izenačen v četrti minuti tretje četrtine, ko je žogo skozi obroč zabil Steven Adams (65:65). Miami je zadnjič vodil na začetku zadnje četrtine (86:85), nato pa so gostje stopili na plin in prerešetali mrežico nasprotnika. Miami je samo v zadnji četrtini storil kar deset osebnih napak, Oklahoma je zadela 15 prostih metov, zadnjo četrtino je dobila s kar 39:12.

George: To smo si želeli
"Premikamo se v pravo smer. To smo si želeli. Z zadnjih dveh gostovanj smo želeli priti kot zmagovalci," je po tekmi dejal George, ki se je v noči na nedeljo s soigralci veselil velike zmage v Houstonu (102:108). Oklahoma City bo zadnjo tekmo rednega dela Lige NBA odigrala doma proti Memphisu, Miami čaka domač obračun s prvo ekipo Vzhodne konference, Torontom.

Liga NBA, tekme 9. aprila:
MIAMI - OKLAHOMA CITY 93:115
Richardson 18, Whiteside 16, T. Johnson in Winslow po 12 ... Dragić 4 (2/10 iz igre, 0/3 za tri), 7 podaj in 2 skoka v 30 minutah; George 27, Westbrook 23, 18 skokov in 13 podaj, Grant 17, Anthony 11.

MILWAUKEE - ORLANDO 102:86
Muhammad 22, Bledsoe 20, 12 skokov in 11 podaj, Middleton 18, Parker 16; Vučević 17 in 10 skokov, Biyombo 14.

DETROIT - TORONTO 98:108
Kennard 20, Jackson 16; Valančiunas 25 in 9 skokov, DeRozan 16.

BROOKLYN - CHICAGO 114:105
Crabbe 41 (8/11 za tri), Russell 21 in 11 podaj; Kilpatrick 16, Payne 15.

NEW YORK - CLEVELAND 109:123
Beasley 20, Ntilikina in Lee po 17; Love 28 (6/13 za tri), James 26 in 11 podaj, Clarkson in Smith po 16.

MINNESOTA - MEMPHIS 113:94