Goran Dragić, ki je marca lani s trojnim dvojčkom potopil Dallas, se je veselil nove zmage v "slovenskem derbiju". Foto: AP

Dallas je sijajno odigral tretjo četrtino, ki jo je dobil z 38:25. Prevzel je vodstvo, a je nato Miami odgovoril s 13 zaporednimi točkami na začetku zadnje četrtine. Mavericksi so zadeli kar 21 trojk. Seth Curry je bil osemkrat natančen izza črte, dosegel je rekord kariere s 37 točkami. Kristaps Porzingis je zadel šest trojk, prispeval je 24 točk in 13 skokov.

Kendrick Nunn, Derrick Jones Jr. in soigralci so zelo pozorno pazili na Dončića. Foto: AP

Dončić priznal, da ni mogel normalno ujeti žoge
Dončić je v 38 minutah iz igre metal le 7/17, zadel je vseh devet prostih metov in prispeval 10 podaj, vendar je tudi izgubil šest žog. Poškodba palca na levi roki, ki jo je staknil v sredo v San Antoniu, ga je zelo motila.

"Nisem mogel normalno ujeti žoge. Nisem vedel, da je palec tako pomemben pri vodenju žoge. Res je bilo težko. Preprosto nisem bil pravi. Iz tega se moram nekaj naučiti," je povedal Dončić, ki je prejel največji aplavz ob predstavitvi igralcev v American Airlines Areni. Okoli 2.000 slovenskih navijačev ga je navdušeno pozdravilo.

Miami je vendarle našel pot iz krize. Vročica je dobila šele tretjo od zadnjih desetih tekem. V Clevelandu so izbranci Erika Spoelstre v ponedeljek zapravili 22 točk naskoka. Še grenkejši je bil poraz proti Minnesoti doma v sredo s 126:129, potem ko so zapravili 12 točk prednosti v zadnjih štirih minutah. Tokrat je Jimmy Butler dosegel 26 točk, Duncan Robinson jih je dodal 24, zadel je šest trojk.

Vročica prevzela pobudo v drugi četrtini
Dončić je začel tekmo v prvi peterki Mavericksov, vendar je bilo hitro opazno, da ga poškodba palca na levi roki moti pri metih. Zgrešil je prve tri mete, Derrick Jones Jr. in Kendrick Nunn sta ves čas pazila na zvezdnika Dallasa. Dragić je vstopil v igro sredi prve četrtine in jo končal s polaganjem. Po 12 minutah je bil izid izenačen (31:31).

Vročica je z delnim izidom 10:0 prevzela pobudo sredi druge četrtine (48:39). Razigral se je Duncan Robinson, ki je zadel tri trojke v prvem polčasu, Jimmy Butler je do odmora zbral 14 točk.

Dončić je do odmora zadel le en met iz igre (1/7), natančen pa je bil pri vseh šestih prostih metih. V prvem polčasu je prispeval osem točk, štiri podaje in tri skoke. Dragić je s trojko postavil izid polčasa 63:55. Na parketu je bil četrt ure, dosegel je devet točk.

Dončić in Curry zrežirala preobrat
V tretji četrtini je Dončić zaigral precej agresivneje. Ni se odločal za mete z razdalje, ampak za prodore. V uvodni akciji drugega polčasa je dosegel koš in dodal še prosti met ob osebni napaki Robinsona. Miami si je po treh minutah priigral 12 točk naskoka (70:58), potem pa je Curry odgovoril z dvema trojkama.

Dončić je v tretji četrtini nanizal 11 točk, Curry pa je zadel kar pet trojk. Mavericksi so končali tretjo četrtino z delnim izidom 19:5 in si po 36 minutah priigrali pet točk prednosti (88:93).

Miami udarno začel zadnjo četrtino
Na začetku zadnje četrtine je Dončić počival, Miami pa je nanizal 11 točk zapored v dveh minutah in 16 sekundah. Dragić je zadel dva prosta meta, Robinson, Kelly Olynyk in Jae Crowder pa so bili natančni izza črte.

Carlisle je vzel minuto odmora, ki pa ni pomagala. Andre Iguodala je z zabijanjem povišal na 101:93. Curry je šele po štirih minutah igre v zadnji četrtini dosegel prvi točki za Dallas. Miami je imel precej več razigranih posameznikov in pet minut pred koncem si je nabral največjo prednost na srečanju (115:101).

Tudi razigranemu Curryju ni uspelo poskrbeti za napeto končnico
Curry je nadaljeval imenitno predstavo v slogu svojega precej slavnejšega brata. Dve minuti pred zadnjim piskom sirene je znižal na 119:111. Dončić je dvakrat hitro zaključil akcijo s polaganjem, vendar so gostitelji znali zadržati prednost. Carlisle je skušal hitro prekiniti napad Miamija z osebno napako nad Bamom Adebayom, ki je slab izvajalec prostih metov, vendar je zadel oba. Natančen je bil tudi Butler, ki je 18 sekund pred koncem potrdil zmago.

Slovenski večer v American Airlines Areni
Pred tekmo so igralce ob prihodu na parket pozdravili slovenski otroci, 27-letni Alen Kirbiš iz Dobrovcev na Dravskem polju je zapel ameriško himno. Kirbiš je študent angleščine in zgodovine na Pedagoški fakulteti v Mariboru in tenorist v glasbeni skupini Cantare. Ves večer je odmevala slovenska glasba.

Miami slovensko obarvan zaradi Dragića in Dončića
V Miamiju dva tisoč Slovencev na tekmi Miamija in Dallasa

Polom Oklahome v Milwaukeeju
Milwaukee je z imenitno predstavo odpravil Oklahomo s 133:86. To je bila najvišja zmaga vodilne ekipe lige v tej sezoni in tudi najhujši poraz Thunderja.

Giannis Antetokounmpo je prispeval 32 točk in 13 skokov. "Občutek po taki zmagi je res odličen. Lepo je sedeti na klopi in gledati soigralce, ki uživajo v igri in vodijo za 40 točk. Zares smo se dobro pripravili na to tekmo. Blesteli smo v obrambi, v napadu pa je žoga hitro krožila," je bil nasmejan Grk.

Trener Bucksov Mike Budenholzer je dobil tehnično napako štiri minute pred koncem prvega polčasa po prepiru s sodnikom. Njegovi varovanci so končali drugo četrtino z delnim izidom 17:4 in odšli na odmor z ogromno prednostjo (71:47). V drugem polčasu se niso sprostili in prednost je le še naraščala. Bucksi so zadeli 21 trojk, kar je največ v letošnji sezoni.

Stoječe ovacije za Jabbarja
V Fiserv Forumu je bil poseben gost Kareem Abdul-Jabbar, ki je prejel stoječe ovacije, ko ga je uradni napovedovalec predstavil. 72-letni nekdanji center je bil MVP finala leta 1971, ko je Milwaukee osvojil edini naslov prvaka. Morda je junija letos prišel čas za drugo lovoriko ...

Tekme 28. februarja:
MIAMI - DALLAS
126:118 (31:31, 32:24, 25:38, 38:25)
Butler 26 (8/14 iz igre), Robinson 24 (6/9 za tri), Dragić 16 (5/13 iz igre, 1/7 za tri, prosti meti 5/8), 5 podaj in 4 skoki v 33 minutah, Nunn 16 (4/6 za tri), Adebayo 14 in 11 skokov, Olynyk 13, Crowder 9, Jones Jr. in Iguodala po 4; Se. Curry 37 (13/15 iz igre, 8/9 za tri), Porzingis 24 (6/14 za tri) in 13 skokov, Dončić 23 (7/17 iz igre, 0/6 za tri, prosti meti 9/9), 10 podaj in 4 skoki v 38 minutah, Hardaway 15, Kleber 8, Barea 6, Finney-Smith 3, Wright 2.

ORLANDO - MINNESOTA 136:125
Ross 33 (7/15 za tri), Vučević 27 (12/18 iz igre) in 10 skokov, Gordon 17, 12 podaj in 11 skokov; Russell 28 (5/11 za tri), Hernangomez 18 in 13 skokov, Johnson in Beasley po 17.

TORONTO - CHARLOTTE 96:99
Siakam 24 in 9 skokov, Powell 22, Lowry 21; Rozier in Graham po 18, Bridges 17.

ATLANTA - BROOKLYN 141:118
Collins 33 (11/15 iz igre) in 13 skokov, Reddish 26 (6/9 za tri), Young 22 (6/18 iz igre) in 14 podaj, Hunter 18 in 10 skokov; Dinwiddie 24 in 13 skokov, Harris in LeVert po 18.

MILWAUKEE - OKLAHOMA CITY 133:86
Antetokounmpo 32 (13/20 iz igre) in 13 skokov, Matthews, Hill in Connaughton po 14; Paul 18 (7/17 iz igre), Gilgeous Alexander 11.

NEW ORLEANS - CLEVELAND 116:104
Ingram 29 (11/19 iz igre), Williamson 24 (11/16 iz igre), Holiday 22; Sexton 31 (6/10 za tri), Porter 16, Garland 15.

MEMPHIS - SACRAMENTO 101:104
Brooks 32 (12/22 iz igre), Morant 20, Valančiunas 13 in 25 skokov; Fox 25 (10/19 iz igre), Giles 16, Hield 14, Bazemore 13.

PHOENIX - DETROIT 111:113
Booker 26 (10/17 iz igre), Ayton 20 (10/12 iz igre) in 10 skokov, Rubio 16 in 13 podaj, Bridges 13; Rose 31 (15/24 iz igre), Knight (5/11 za tri) in Wood po 19.

UTAH - WASHINGTON 129:119
Mitchell 30 (4/6 za tri), Bogdanović 21, Clarkson 20, Conley 16; Beal 42 (17/33 za tri, 6/15 za tri) in 10 podaj, Bryant 16, Hačimura 15.

LA CLIPPERS - DENVER 132:103
George 24 (6/8 za tri), Leonard 19, Harrell 18 in 10 skokov, Williams 17 (5/7 za tri); Jokić 21 (9/13 iz igre) in 9 skokov, Grant 20, Barton 18 (4/5 za tri) ... Čančar 2 (1/4 iz igre, 0/1 za tri) in 2 skoka v 5 minutah.