Giannis Antetokounmpo je bil s 25 točkami najboljši strelec tekme. Foto: Reuters

V Fiserv Forumu so gostitelji pred 16 tisoč gledalci najbolj blesteli v drugi četrtini, ko so v dobrih štirih minutah naredili delni izid 20:0 in ušli na 71:40. Drugo četrtino so dobili kar s 43:17, ob polčasu vodili s 77:45 in razrešili vse dvome o zmagovalcu. Bucksi so iz igre metali 52-odstotno. Precej bolje kot na prvi tekmi, ki so jo izgubili s 113:116, so zadevali tudi trojke. V sredo je bil njihov met izza črte 8/36, dva dni pozneje 15/41.

V domači vrsti sta prevladovala Giannis Antetokounmpo s 25 točkami in Jrue Holiday z 22 (9 v omenjenem delnem izidu 20:0). Antetokounmpo je dodal še devet skokov, celotno zadnjo četrtino pa je lahko presedel na klopi, saj je bila na začetku tega dela igre razlika že 41 točk (105:64).

V razglašeni zasedbi iz Atlante je bil znova najučinkovitejši Trae Young, ki pa je po strelskem izbruhu na prvi tekmi (48 točk) tokrat dosegel le 15 točk ob metu iz igre 6/16. Izgubil je devet žog, celotno moštvo gostov pa kar 19. "V celoti prevzemam odgovornost. Moram igrati bolje in tudi bom na naslednji tekmi," je dejal.

"Še vedno so stvari, ki jih lahko malce izboljšamo. Naučili smo se iz napak na prvi tekmi, na drugi izpolnili načrt, zdaj moramo enako storiti še na tretji tekmi," je povedal Pat Connaughton, ki je k zmagi Milwaukeeja prispeval tri trojke iz prav toliko poskusov.

Tretja tekma bo v noči na ponedeljek v Atlanti.

Sorodna novica 48 točk Younga za uvodno zmago Atlante v finalu Vzhoda

Vzhod, finale, druga tekma:
MILWAUKEE (3) ‒ ATLANTA (5) 1:1
125:91 (34:28, 43:17, 26:18, 22:28)
16.422; G. Antetokounmpo 25 (11/18 iz igre) in 9 skokov, Holiday 22 (9/14 iz igre, 3/4 za tri), B. Lopez 16 (3/5 za tri), Middleton 15 in 8 podaj, Connaughton 9 (3/3 za tri), Forbes in Portis po 8, Teague 7, Diakite 5, Nwora 3, T. Antetokounmpo, Merrill in E. Bryant po 2, Tucker 1; Young 15 (6/16 iz igre, 1/8 za tri), Gallinari 12, Collins in Reddish po 11, Bogdanović in Huerter po 8, Dunn 6, Williams 5, Fernando in Okongwu po 4, Capela, Snell in Mays po 2, Hill 1.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.