Luka Dončić je v prvem polčasu dosegel 13 točk, v drugem pa še štiri. Foto: Reuters

Dallas je v nizu petih gostovanj – do zdaj je premagal Houston, Boston in Brooklyn, v noči na nedeljo po slovenskem času pa ga čaka gostovanje v Charlottu. Sixersi so prekinili serijo petih gostujočih zmag Mavsov, pri katerih je bil s 24 točkami tokrat najuspešnejši Jalen Brunson. Gostitelji so namreč zelo dobro ustavili Luko Dončića, ki ni našel strelskega ritma. Srečanje je ob skromnem metu (iz igre 5/20, za tri 2/10) končal s 17 točkami, v statistiko je vpisal še sedem skokov in deset podaj, izgubil pa je tudi šest žog.

"Ni nam stekel met. Preveč smo držali žogo, kar je prekinilo naš ritem. Philadelphia je vztrajala s consko obrambo. Imeli smo nekaj odprtih metov, a jih pač nismo zadeli. Proti takšni obrambi moraš zadevati, mi pa tokrat nismo," je povedal trener Dallasa Jason Kidd. V domači zasedbi sta blestela Joel Embiid, ki je dosegel 32 točk, 21 jih je dal v prvem polčasu, in James Harden, ki je 24 točkam dodal 12 podaj. Bradati zvezdnik je zadel ali podal za 15 zaporednih točk Sixersov, ki so tedaj povedli z 99:80. Razliko so gostitelji naredili z učinkovitim napadom in consko postavitvijo v obrambi, proti kateri se Dallas ni znašel.

Udarno je srečanje začel Brunson, ki je dosegel prvih sedem točk na tekmi in po treh minutah prisilil Doca Riversa v minuto odmora. Po njej so Sixersi prvič zadeli. Na polovici uvodne četrtine se je s trojko med strelce vpisal Dončić, ki je zatem velemojstrsko pod obročem podal za hrbtom Dwightu Powllu, ta pa se ni znašel in je zgrešil "zicer". Deveta minuta je tekla, ko je Tyrese Maxey z natančnim metom za tri popeljal gostitelje v vodstvo, toda po zaslugi trojke Luke Dončića, ki je preigral Dannyja Greena in zadel po koraku nazaj, je po 12 minutah Dallas vodil s 27:26.

Tudi drugo četrtino je dobro začel Brunson, na krilih katerega so Mavsi prevzeli pobudo in si priigrali sedem točk naskoka, kar pa je Philadelphia po zaslugi Embiida ekspresno izničila. Slabe štiri minute pred polčasom je Harden s trojko popeljal gostitelje v vodstvo s 50:48, Embiid pa je bil izza črte natančen za vodstvo po polovici srečanja z 58:53. Dončić je devetim točkam iz prve v drugi četrtini dodal še štiri, vse s črte prostih metov, saj je zgrešil vse štiri mete iz igre v tem delu tekme.

Embiid s trojko in Tobias Harris v protinapadu sta po 76 sekundah drugega polčasa poskrbela za prvo dvomestno razliko na tekmi in prisilila Kidda v minuto odmora. Dallas je odgovoril z delnim izidom 7:0. Ko je pet minut pred koncem tretje četrtine prišel na -2, je imel zatem dva napada za izenačenje, toda oba je zapravil, Georges Niang pa je nato zadel trojko. Trikrat je bil sicer v tej četrtini natančen za tri. V 36. minuti je Philadelphia s serijo 8:0 povedla za 11. 84:76 je vodila pred zadnjimi 12 minutami.

V tretji četrtini se Dončić ni vpisal med strelce, zgrešil je vse tri mete iz igre, je pa zato zbral šest podaj. V zadnji je prispeval štiri točke, a tedaj je bila domača prednost že zelo velika. Namreč Sixersi so odlično vstopili v zadnjo četrtino. Serijo 7:0 je prekinil Brunson, toda Philadelphia je nadaljevala v silovitem ritmu. Po trojkah Hardna in Nianga ter košu DeAndreja Jordana je osem minut pred koncem povedla za 20. Mavsi so precej zmanjšali razliko, a je ta za mirno končnico do konca ostala dvomestna.

Kevin Durant je 38 točk zbral z metom iz igre 11/15. Foto: Reuters

Brooklyn po preobratu premagal Portland

Portland je v Brooklyn prišel po šestih zaporednih porazih v gosteh, a se je dobro opiral favoriziranim Netsom. V drugi četrtini je prevzel pobudo in si priigral dvomestno prednost, ki je bila najvišja v tretji četrtini 18 točk, toda sledil je preobrat. Na začetku zadnje četrtine so gostitelji naredili serijo 10:0 (dve trojki je tedaj zadel Seth Curry), ki se je izkazala za odločilno.

Po dveh zgrešenih metih izza črte Setha Curryja in izgubljeni žogi Gorana Dragića so Blazersi 45 sekund pred koncem prišli na -3. Bruce Brown je metal ob izteku napada, zgrešil, a je njegov met z izvrstnim skokom popravil Nic Claxton, s čimer je potrdil domačo zmago in deveti poraz Portlanda na zadnjih desetih tekmah.

Kevin Durant je bil prvi igralec tekme z 38 točkami in s po šestimi skoki ter podajami. Curry, ki je izpustil zadnje tri tekme zaradi težav z gležnjem, je odigral najboljši obračun v dresu Brooklyna. Izkazal se je s 27 točkami, sedemkrat je bil uspešen izza črte. Dragić je začel v prvi peterki, odigral 36 minut, v statistiko pa ob devetih točkah vpisal še deset podaj.

James nasul Torontu 36 točk
Zelo napeto je bilo tudi v Torontu, kjer so Raptorsi po podaljšku izgubili proti LA Lakersom s 123:128. LeBron James je 19 od 36 točk dosegel v zadnji četrtini in v podaljšku. To je bila prva zmaga Jezernikov po nizu treh porazov, na gostovanju pa so pred današnjim večerom zadnjič zmagali 25. januarja v Torontu. Sledilo je enajst zaporednih porazov.

Russell Westbrook je izsilil podaljšek in se izkazal s trojnim dvojčkom. Foto: Reuters

Westbrook ukradel žogo in s trojko izsilil podaljšek
Ob koncu rednega dela je Gary Trent zadel dve trojki za vodstvo Raptorsov s 116:113. James in Russell Westbrook nista bila natančna izza črte iz zelo težkih položajev. Po minuti odmora je imel Toronto žogo, Lakersi pa bi morali narediti osebno napako, da bi ustavili uro, a je Westbrook ukradel žogo Preciousu Achiuwi in zadel trojko z desne strani 0,4 sekunde pred koncem.

Bradley junak v podaljšku
Westbrook je pol minute pred koncem podaljška sijajno našel Averyja Bradleyja, ki je zadel trojko z leve strani (123:125). Scottie Barnes je nato izgubil žogo in Bradley je z dvema prostima metoma potrdil 30. zmago Lakersov v sezoni.

To je bil že 194. trojni dvojček Westbrooka v karieri (22 točk, 10 skokov in 10 podaj). Carmelo Anthony je zbolel, Talen Horton Tucker ima zvit levi gleženj, Anthony Davis pa je izpustil že 12. zaporedno tekmo zaradi poškodbe desnega stopala. Pred začetkom srečanja je metal na koš in trener Frank Vogel upa, da bi se zvezdnik lahko vrnil konec marca. Z njim bodo Lakersi zelo nevarni v dodatnih kvalifikacijah za končnico.

Tekme 18. marca:
PHILADELPHIA - DALLAS
111:101 (26:27, 32:26, 26:23, 27:25)
Embiid 32 (11/20 iz igre), Harden 24 in 12 podaj, Harris 14, Niang 12, Thybulle 10, Maxey in Jordan po 8, Green 3; Brunson 24, Dončić 17 (5/20 iz igre, 2/10 za tri, 5/9 PM), 7 skokov in 10 podaj v 35 minutah, Powell 14, Dinwiddie 12, Finney-Smith 11, Green 7, Kleber 6, Bertans in Ntilikina po 3, Brown in Chriss po 2.

BROOKLYN - PORTLAND
128:123 (34:33, 28:42, 39:26, 27:22)
Durant 38 (11/15 iz igre), Curry 27 (7/11 za tri), Brown in Drummond po 17, Thomas 11, Dragić 9 (3/7 iz igre, 1/3 za tri, 2/2 PM), 2 skoka in 10 podaj v 36 minutah, Claxton 7, Johnson 2; Hart 25, Williams 24, Eubanks 18, McLemore 17, Winslow 15, Elleby 10, Watford 8, Dunn 6.

NEW YORK - WASHINGTON 100:97
Randle (17 skokov) in Barrett po 18, Robinson (12 skokov), Fournier in Quickley po 15, Burks 12; Porzingis (11 skokov) in Kuzma po 18, Kispert 14, Neto in Hačimura po 11

TORONTO - LA LAKERS 123:128 - po podaljšku
Barnes 31 (14/21 iz igre) in 17 skokov, Trent 23, VanVleet 20, Achiuwa 18, Siakam 17; James 36 (15/26 iz igre), Westbrook 22, 10 skokov in 10 podaj, Gabriel 17, Bradley 14, Reaves 10.

ATLANTA - MEMPHIS 120:105
Bogdanović 30 (9/15 iz igre), Capela in Wright po 18, Hunter 14, Gallinari 11; Morant 29, Jackson in Bane po 15, Brooks 11.

CLEVELAND - DENVER 119:116 - po podaljšku
Markkanen 31 (11/18 iz igre) in 10 skokov, Mobley 27 in 11 skokov, Garland 25 in 14 podaj, Love 12, LeVert 10; Jokić 32 (15/24 iz igre) in 10 skokov, Gordon 20, Hyland 17, Cousins 12, Je. Green in Barton po 10.

MIAMI - OKLAHOMA CITY 120:108
Herro 26, Adebayo in Robinson po 19, Lowry 16, Morris 13, Martin 11; Gilgeous-Alexander 26, Mann 25, Wiggins 17, Bazley 15, Pokuševski 10 in 15 skokov.

HOUSTON - INDIANA 118:121
Wood 32 (11/14 iz igre) in 13 skokov, Green 20, Porter 19, Sengun 15; Brogdon 25, Bitadze 23, Smith 17, Hield 15, Bissett 14, Washington 13, Haliburton 10.

SAN ANTONIO - NEW ORLEANS 91:124
Vassell 18, Murray 17, Johnson in Wieskamp po 11; McCollum 20, Marshall 18, Valančiunas (12 skokov) in Hayes po 16, Jones 13, Hernangomez 11.

UTAH - LA CLIPPERS 121:92
Butler 21 (5/10 za tri), Clarkson 20, Gobert 19 in 16 skokov; Covington 18 (4/10 za tri), Mann 14, Ojeleye in Kennard po 13.