Dallas je tretjič zapored izgubil na domačem parketu. Foto: Reuters

V Louisiani so Mavsi celo postavili klubski rekord, saj so iz igre metali skoraj 69-odstotno. Tokrat je bil njihov met precej slabši (40 %), dosegli so torej kar 48 točk manj kot v Smoothie King Centru, točkovni izkupiček New Orleansa, ki je prekinil niz petih porazov v Dallasu, pa je bil torej enak. Teksašani bodo imeli priložnost za popravo vtisa že čez 24 ur, ko bodo gostili Memphis. Zatem v Dallas prihaja Brooklyn, Mavsi pa bodo v 11 dneh odigrali kar sedem tekem.

Ko smo zgrešili mete, smo spustili glave. To se ne sme zgoditi. Ne bomo ekipa, ki bo znova metala kar 70-odstotno. Poudarili smo to pred tekmo. Vedeli smo, da bo New Orleans igral agresivno in čvrsto. Preprosto so si bolj želeli zmage kot mi.

Jason Kidd, trener Dallasa

Pelikani so zelo slabo začeli tekmo, v drugi četrtini pa so le ujeli ritem. V tretji četrtini so iz igre metali 68-odstotno (13/19), drugi polčas pa dobili s 63:43. Skromen je bil tudi uvod v sezono, na zadnjih šestih tekmah pa so zmagali štirikrat. Odličen je bil Brandon Ingram, ki je bil s 24 točkami prvi strelec tekme, z 12 podajami pa je dosegel osebni rekord. Razmerje v podajah je bilo 17:30, gostje pa so izgubili tudi pet žog manj in skok dobili z 42:54, za kar sta bila najzaslužnejša Jonas Valančiunas in Willy Hernangomez, ki sta ujela 11 oziroma 14 odbitih žog.

Dončić je bil z 21 točkami prvi strelec Dallasa, ki je igral brez Kristapsa Porzingisa. Latvijec, ki je letos že izpustil pet tekem, je na zadnjem obračunu dobil udarec v koleno. 22-letni Ljubljančan je iz igre metal 7/20, zgrešil pa je vseh šest poskusov izza črte. V statistiko je vpisal še deset skokov in sedem podaj, izgubil pa je tudi sedem žog, šest že v prvi četrtini.

Jason Kidd je po tekmi med drugim izpostavil pretirano obremenjevanje in negodovanje nad sojenjem: "Sodniki ne bodo, ko igra teče, spreminjali svojih odločitev. Treba je razumeti, kdaj se lahko pogovori z njimi. Govorili smo, da mora biti obramba v prehodu boljša. Če se takrat obremenjujemo z odločitvami, nam škoduje. Nekatere stvari morajo biti pomembnejše. Celotna ekipa mora razumeti, kdaj se lahko pogovori s sodniki, ne le Luka." Z besedami trenerja se je strinjal tudi Dončić: "Ima prav. To moram nehati."

Najboljši igralec tekme je bil Brandon Ingram. Foto: Reuters

Če so v sredo Mavsi v prvi četrtini dali že 41 točk, pa so jih tokrat le 19, toda vseeno so po 12 minutah vodili za pet. New Orleans je namreč slabo začel. Šele v šesti minuti je prvič zadel iz igre, ko je bil uspešen Ingram. Predtem so gostje zgrešili osem metov, v prvi četrtini pa je bil njihov met le 20-odstoten (5/25). 35-odstotno (7/20) so v tem delu tekme iz igre metali gostitelji, ki si večje prednosti niso priigrali zaradi izgubljenih žog. Zapravili so jih osem, šest od tega Dončić, ki je v prvi četrtini dal šest točk, zbral pa je še pet skokov.

Obe moštvi sta že v drugi četrtini precej popravili met iz gre. Dallas je po minuti in pol nadaljevanja prvič povedel za deset, ko je za 24:14 položil Sterling Brown. Pelicansi so odgovorili s serijo 8:0, ki jo je s petimi zaporednimi točkami prekinil Dwight Powell. Ko so Mavsi povedli za osem, pa je gostom uspel še delni izid 10:0, po katerem so prvič na tekmi prišli v vodstvo. Za 36:34 je v 19. minuti zadel Herbert Jones. Nato je trikrat zapored uspešno prodrl Dončić in tako s šestimi zaporednimi točkami Dallasu vrnil pobudo. Ob odmoru so gostitelji vodili z 48:44.

V prvi akciji drugega polčasa je Dončić lepo iz igre vrgel Jonesa, nato pa elegantno zadel iz obrata. To je bil njegov edini uspešni met iz petih poskusov v tretji četrtini, hkrati tudi edini koš Dallasa v prvih štirih minutah drugega dela. Jones je z natančnim metom iz kota popeljal goste v vodstvo. Dorian Finney-Smith je po podaji Dončića zadel trojko za prednost Mavsov (54:52), New Orleans pa je za svojo prvo dvomestno prednost naredil serijo 11:0. Trey Murphy je bil natančen izza črte za +13, 11 (79:68) pa je bila razlika po tretji četrtini.

V dobrih treh minutah zadnje četrtine Dallasu ni uspelo zadeti, nekdanji Dončićev soigralec v Madridu Hernangomez pa je s štirimi zaporednimi točkami razliko povišal na 17. Luka je v nadaljevanju zadel pet zaporednih prostih metov, mini serijo slovenskega zvezdnika pa je s trojko prekinil Devonte' Graham. Mavsi so se približali na -9, toda ko sta bila v nizu izza črte uspešna Nickell Alexander-Walker in Ingram, je gostujoča prednost narasla na 16. Do konca je ostalo manj kot pet minut, Kiddu pa je bilo kmalu jasno, da je srečanje odločeno, tako da je na parket poslal tiste, ki imajo sicer najkrajšo minutažo.

Na vrhu lige je znova Golden State. Foto: EPA

Golden State prekinil zmagoviti niz Phoenixa

Golden State se je oddolžil Phoenixu za poraz pred tremi dnevi. Warriorsi so s 118:96 prekinili niz 18 zmag Sunsov in jih znova prehiteli na vrhu lige. Gostje so dosegli najmanj točk v tej sezoni. Ko je na začetku zadnje četrtine zabil JaVale McGee, so se približali na 83:74, bližje pa ni šlo. Bojevniki so na krilih Garyja Paytona za +20 v dobrih štirih minutah naredili delni izid 16:5. Na prejšnji tekmi so Sunsi odlično ustavili Stepha Curryja, ki je bil tokrat s 23 točkami prvi strelec tekme. Zadel je šest trojk. Andrew Wiggins je k 11. zaporedni domači zmagi pristavil 19 točk, Draymond Gren pa po devet točk, skokov in podaj. Pri Phoenixu je Deandre Ayton prav tako vpisal 23 točk.

Mestni obračun Clippersom

Losangeleški dvoboj so s 119:115 dobili Clippersi, ki so bili tokrat v Staples Centru v gostujoči vlogi. Luke Kennard je 17 od svojih 19 točk prispeval v drugem polčasu, v zadnji minuti in 12 sekundah pa zadel dve pomembni trojki, ko je odgovoril na zadet met izza črte Carmela Anthonyja, ki je Lakerse približal na točko zaostanka. Marcus Morris je bil z 21 prvi strelec gostov. Zadel je šest trojk. 19 točk je dodal tudi Paul George, Clippersi pa so ves čas vodili, a nikoli z občutno prednostjo. LeBron James se je po tekmi, ki jo je izpustil zaradi pozitivnega izvida testa na okužbo s koronavirusom, po več negativnih testih lahko hitro vrnil. Dosegel je 23 točk in 11 skokov. Prvi mož Jezernikov je bil s 27 točkami in desetimi ujetimi odbitimi žogami Anthony Davis. Malik Monk je vseh svojih 20 točk dal v drugem delu.

Tekme 3. decembra:
DALLAS – NEW ORLEANS
91:107 (19:14, 29:30, 20:35, 23:28)
Dončić 21 (7/20 iz igre, 0/6 za tri, 7/9 PM), 10 skokov in 7 podaj v 35 min, Brunson 16, Kleber 13, Hardaway 12, Finney-Smith 8, Powell 5, Marjanović in Bullock po 4, Burke, Green, S. Brown in M. Brown po 2; Ingram 24 in 12 podaj, Valančiunas 14 in 11 skokov, Jones in Graham po 13, Hernangomez 12 in 14 skokov, Alexander-Walker in Murphy po 9, Temple in Lewis po 5, Satoransky 3.

INDIANA – MIAMI 104:113
LeVert 27, Turner 20, Duarte 15, Brogdon 14; Lowry 26, Robinson 24, Herro 18, Yurtseven in Vincent po 12.

WASHINGTON – CLEVELAND 101:116
Avdija 16, Beal 14, Neto 13, Kuzma 12, Holiday 11; Garland 32 (11/17 iz igre), Allen 28 in 13 skokov, Markkanen 15, Love 13.

ATLANTA – PHILADELPHIA 96:98
Young 25 in 10 podaj, Collins in Gallinari po 18, Huerter 12, Williams 11; Embiid 28 in 12 skokov, Curry 18, Niang 13, Maxey 11, Green 10.

BROOKLYN – MINNESOTA 110:105
Durant 30 (9/18 iz igre) in 10 skokov, Mills 23, Harden 20, Aldridge 13, Johnson 11; Russell 21 in 11 podaj, Edwards in Reid po 19, Beasley 18, Prince 11, Vanderbilt 10 in 15 skokov.

HOUSTON – ORLANDO 118:116
Gordon 24, Wood 20 in 14 skokov, Matthews 16, Tate 15, Sengun 13; Anthony 26, Ross 18, F. Wagner 17, Bamba 15, Harris 11, Carter 10 in 16 skokov.

UTAH – BOSTON 137:130
Mitchell 34 (12:22 iz igre), Conley 29, Gobert 18 in 12 skokov, Bogdanović 16, O'Neale 12 in 10 skokov, Clarkson 11; Tatum 37 (12/25 iz igre), Schröder 26, Horford 21, Smart 15, Richardson 11.

GOLDEN STATE – PHOENIX 118:96
Curry 23, Wiggins in Payton po 19, Toscano-Anderson 17, Poole 14; Ayton 23, Paul in Johnson po 12, Crowder 11.

LA LAKERS – LA CLIPPERS 115:119
Davis 27 in 10 skokov, James 23 in 11 skokov, Monk 20, Anthony 13, Westbrook 10; Morris 21, George in Kennard po 19, Jackson 16, Zubac 12, Hartenstein 11.