Luka Dončić je zgrešil 15 metov iz igre. Knicksi so ga zelo dobro pokrivali, njegovi soigralci pa so bili razglašeni. Dallas je imel le 21-odstoten met izza črte (8/37). Foto: Reuters

22-letni Ljubljančan je zadel le eno trojko iz devetih poskusov, tudi iz bližine je bil nekajkrat nenatančen, izgubil je pet žog. Dallas ni imel razigranega košarkarja. Jalen Brunson je prispeval 14 točk, Tim Hardaway pa 13. Znova je manjkal Kristaps Porzingis, ki je še vedno v izolaciji.

Julius Randle je bil dve podaji oddaljen od trojnega dvojčka. Foto: Reuters

Mavericksi niso bili blizu sedmi zaporedni zmagi. Tak podvig jim je zadnjič uspel med 2. februarjem in 4. marcem 2011, ko so nanizali osem zmag in se tri mesece zatem veselili tudi edinega naslova prvaka v Ligi NBA.

Knicksi so dobili vse četrtine, imeli so precej več energije. Celotna prva peterka je dosegla dvomestno število točk. Poleg Barretta, ki je bil štirikrat natančen izza črte, se je izkazal tudi Mitchell Robinson. Center je z 19 točkami (9/10 iz igre) in 10 skoki kraljeval v raketi. Zbral je šest skokov v napadu, celotna ekipa Dallasa pa le pet. Julius Randle se je približal trojnemu dvojčku (17 točk, 12 skokov in 8 podaj).

Številni košarkarji Dallasa so že igrali na znamenitem parketu Madison Square Gardna. Porzingis, Hardaway, Frank Ntilikina, Reggie Bullock, Trey Burke in Theo Pinson so bili člani Knicksov.

Dallas je bil v igri četrt ure
V prvi četrtini so si Knicksi hitro priigrali dvomestno prednost, Randle je zadel trojko z leve strani za 24:14. Dončić je z dvema prostima metoma znižal na 30:21 po 12 minutah.

Na začetku druge četrtine sta Hardaway in Marquese Chriss s trojkama ujela priključek (32:30). Dončić je do odmora zbral 14 točk, poskušal je iz bližine, potem ko je zgrešil vse štiri mete za tri točke. V zadnji minuti prvega polčasa sta Evan Fournier s trojko in Alex Burks z dvema prostima metoma zagotovila Knicksom lepo prednost (56:45).

RJ Barrett je v ponedeljek nasul San Antoniu 31 točk, tokrat je dodal še točko več. Foto: Reuters

Robinson in Randle blestela v tretji četrtini
Knicksi so sijajno začeli tretjo četrtino, z delnim izidom 11:0 so povedli z 69:51. Sean Sweeney, ki je znova nadomeščal Jasona Kidda na klopi Dallasa, je vzel minuto odmora, a mu ni uspelo ustaviti naleta gostiteljev. Robinson je bil neustavljiv v raketi, tudi Randle je zlahka prodiral pod obroč. Dončić je z edino trojko na tekmi znižal na 72:55. Knicksi so si po treh četrtinah priigrali veliko prednost, Quentin Grimes je bil natančen izza črte za 84:66.

Prednost Knicksov še narasla v zadnjih minutah
Sredi zadnje četrtine se je Dallas z osmimi zaporednimi točkami po trojki Hardawaya približal na 90:76, vendar je nato Robinson nanizal pet točk, razigrani Barrett pa je s trojko povečal prednost na 98:76. Dončić in preostali člani prve peterke so parket zapustili šele minuto in 13 sekund pred koncem tekme.

Thibodeau: To je bila najboljša predstava prve peterke v tej sezoni
"Barrett in Robinson sta odigrala izjemno tekmo. To je bila najboljša predstava prve peterke v tej sezoni," je bil zadovoljen trener Knicksov Tom Thibodeau. Po četrti zmagi na zadnjih petih tekmah so njegovi izbranci znova pri 50-odstotnem izkupičku (21 zmag in 21 porazov).

"Popolnoma smo odpovedali pri metu za tri točke. Barretta nam ni uspelo ustaviti v drugem polčasu," je dodal trener gostov Sweeney.

Gladka zmaga Brooklyna v Chicagu
Na obračunu vodilnih ekip Vzhoda je Chicago izgubil proti Brooklynu s 112:138. Biki so izgubili v United Centru prvič po devetih zaporednih zmagah, a ostajajo na prvem mestu s 27 zmagami in 12 porazi.

James Harden je odlično razigral soigralce, zadel pa je tudi pet trojk v United Centru. Foto: Reuters

Kevin Durant je 17 od 27 točk dosegel v tretji četrtini, ki so jo Netsi dobili kar z 39:19. James Harden je zadel pet trojk in zbral 25 točk in 16 podaj (rekord sezone). Blestel je tudi Patty Mills. Avstralec je zadel šest trojk iz osmih poskusov. Kyrie Irving je odigral šele tretjo tekmo v tej sezoni, saj ni cepljen in ne sme igrati domačih tekem v Barclays Centru. Dosegel je devet točk.

Gordon s šestimi trojkami potopil Spurse
Zadnjeuvrščena ekipa Zahoda Houston je presenetila v San Antoniu. Spursi so doživeli hladno prho (124:128). Ostrostrelec Eric Gordon je zadel šest trojk iz sedmih poskusov. Spursi so izgubili četrtič zapored in že sedmič na zadnjih osmih tekmah. Dejounte Murray se je izkazal s trojnim dvojčkom, a tudi 32 točk (rekord kariere), 11 podaj in 10 skokov ni pomagalo.

Visoka zmaga Clevelanda v Salt Lake Cityju
Utah je bil presenetljivo nemočen proti Clevelandu (91:111). Lamar Stevens je 15 od 23 točk (rekord kariere) dosegel v tretji četrtini, ki so jo Cavaliersi dobili s 30:16. Darius Garland se je razveselil prvega trojnega dvojčka v karieri (11 točk, 15 podaj in 10 skokov). Lauri Markkanen je zadel štiri trojke. Pri gostiteljih, ki so izgubili četrtič zapored, je Jordan Clarkson prispeval 22 točk.

Zelo se je poznalo, da imajo gostitelji težave pod obročem. Manjkali so Rudy Gobert, Hassan Whiteside, Udoka Azubuike in Rudy Gay. Cleveland je dobil skok s 50:32, kar 60 točk so gostje dosegli v raketi.

De'Aaron Fox in Tyrese Haliburton se veselita prestižne zmage nad Lakersi. Foto: Reuters

Lakersi nikakor ne ujamejo pravega ritma
Sacramento je premagal LA Lakerse s 125:116. Kralji so blesteli v tretji četrtini, v kateri so popolnoma nadigrali razglašene Jezernike (40:23).

LeBron James, ki je bil najboljši strelec tekme s 34 točkami, je minuto in pol pred koncem znižal na 118:116. De'Aaron Fox (29 točk) je nato zadel iz štirih metrov, zmago pa je potrdil Chimezie Metu s trojko 46 sekund pred zadnjim piskom sirene.

Trener Lakersov Frank Vogel nestrpno čaka, da se bo vrnil Anthony Davis, ki ima poškodovano koleno. Tokrat je zaradi bolečin v hrbtu manjkal še Carmelo Anthony. Popolnoma raztresen je bil (znova) Russell Westbrook, ki je dosegel 8 točk (2/14 iz igre, 0/5 za tri) in 12 skokov. Malik Monk je zadel šest trojk, novinec Austin Reaves pa štiri.

Tekme 12. januarja:
NEW YORK - DALLAS
108:85 (30:21, 26:24, 28:21, 24:19)
Barrett 32 (13/22 iz igre, 4/7 za tri) in 7 skokov, Robinson 19 (9/10 iz igre) in 10 skokov, Randle 17 (6/17 iz igre), 12 skokov in 8 podaj, Fournier 13, Burks 10, Grimes 9, Noel 4, Toppin in Quickley po 2; Dončić 21 (8/23 iz igre, 1/9 za tri, prosti meti 4/6), 11 skokov in 5 podaj v 36 minutah, Brunson 14, Hardaway 13 (1/7 za tri), Kleber 9 (3/8 za tri), Finney Smith 7, Chriss 6, S. Brown 5, Powell 4, Bullock 3, Ntilikina 2, Green 1.

INDIANA - BOSTON 100:119
Turner 18 (8/14 iz igre), Sabonis 17 (7/11 iz igre), LeVert 16; Brown 34 (7/11 za tri), Tatum 33 (11/19 iz igre, 4/9 za tri), Schröder 23 (4/5 za tri).

PHILADELPHIA - CHARLOTTE 98:109
Embiid 31 (10/17 iz igre), Harris 17 in 8 skokov, Korkmaz 14; Hayward 30 (4/4 za tri), Rozier 22, Bridges 21 in 8 skokov.

WASHINGTON - ORLANDO 112:106
Kuzma 19 (7/11 iz igre), 10 skokov in 9 podaj, Dinwiddie 17, Harrell 16; Anthony 19 (6/17 iz igre), 11 skokov in 9 podaj, Ross 17, R. Lopez 16 in 11 skokov.

ATLANTA - MIAMI 91:115
Collins 16 in 11 skokov, Young (4/15 iz igre), Bogdanović in Hunter po 15; Herro 21 (9/19 iz igre, 11 podaj in 9 skokov, Martin 18 in 10 skokov, Vincent (4/7 za tri) in Robinson po 14.

SAN ANTONIO - HOUSTON 124:128
Murray 32 (12/26 iz igre, 4/9 za tri), 11 podaj in 10 skokov, Forbes 21 (6/11 za tri), Johnson 18; Gordon 31 (6/7 za tri), Wood 23 in 11 skokov, Porter 18 (3/5 za tri).

UTAH - CLEVELAND 91:111
Clarkson 22 (4/1 za tri), Paschall 18, Mitchell 17 (6/16 iz igre); Stevens 23 (10/15 iz igre), Markkanen 20 (4/5 za tri), Love 16, Mobley 15, 10 skokov in 7 podaj.

CHICAGO - BROOKLYN 112:138
LaVine 33 (8/13 iz igre), DeRozan 19, White 16, Vučević 14; Durant 27 (3/4 za tri) in 9 podaj, Harden 25 (5/8 za tri), 16 podaj in 7 skokov, Mills 21 (6/8 za tri), Sharpe 20 (10/14 iz igre), Irving 9 (4/10 iz igre, 1/3 za tri).

SACRAMENTO - LA LAKERS 125:116
Fox 29 (11/21 iz igre), Barnes 23 (9/14 iz igre), Bagley 16, Metu 14; James 34 (13/29 iz igre, 3/12 za tri), Monk 22 (6/9 za tri), Reaves 19 (4/7 za tri).