Shai Gilgeous-Alexander je bil najboljši strelec tekme s 33 točkami. Oklahoma z njegovimi odličnimi predstavami ostaja v boju za 10. mesto na Zahodu. Foto: AP

Mavsi so v noči na nedeljo premagali New Orleans s 127:117, na tej tekmi se je Dončić izkazal že z devetim trojnim dvojčkom v sezoni (34 točk, 10 skokov in 10 podaj). Nekaj ur pred tekmo so Mavericksi sporočili, da bo ob že prej poškodovani trojki Dorian Finney-Smith, Josh Green in Maxi Kleber tokrat odsoten še Dončić, ker ima težave z levim gležnjem. Podrobni spremljevalci niso presenečeni in menijo, da je to bolj počitek po napornem koledarju kot pa prava poškodba.

Dončić je letos izpustil četrto tekmo in vsakič, ko ni igral, je Dallas ostal brez zmage. Ko Dončič igra, ima ekipa razmerje 23:14 (62,2-odstotna uspešnost).

Ostrostrelec Gilgeous-Alexander neustavljiv
Četrti strelec lige Shai Gilgeous-Alexander je tako ostal brez obračuna s 23-letnim Ljubljančanom. Zanesljivo je bil najboljši strelec tekme s 33 točkami, od tega jih je 17 zbral v tretji četrtini. Gostitelji so kar 56 točk dosegli iz rakete, skok so dobili s 47:39.

Christian Wood je prispeval 27 točk in 16 skokov, Spencer Dinwiddie je dosegel 21 točk, Tim Hardaway pa je zadel štiri trojke.

Christian Wood se je izkazal z dvojnim dvojčkom, met za tri točke pa mu ni stekel. Foto: Reuters

Dallas po odličnem startu popustil ob koncu prve četrtine
Mavericksi so pravi specialisti za mete izza črte in začeli so sijajno. Hardaway, Wood in Reggie Bullock so bili natančni in že po treh minutah in pol je moral trener gostiteljev Mark Daigneault vzeti minuto odmora (3:12). Jaden Hardy, ki se je izkazal na zadnjih dveh tekmah, je bil prav tako natančen za tri točke in štiri minute pred koncem prve četrtine je imel Dallas 11 točk naskoka (20:31). Gilgeous-Alexander je s prodori v raketo zlahka dosegal točke in Oklahoma je z delnim izidom 13:3 znižala na 33:34 po 12 minutah.

Oklahoma blestela v drugi četrtini
Gostje so zadnjič na srečanju vodili sredi druge četrtine (48:49), nato pa so gostitelji z desetimi zaporednimi točkami prevzeli nadzor. Luguentz Dort je zadel trojko z desne strani za vodstvo s 56:48. Obramba Dallasa je bila zelo slaba in Isaiah Joe je končal sijajno drugo četrtino za gostitelje s tremi prostimi meti. Ob odmoru je Oklahoma vodila z 69:55.

V tretji četrtini je Gilgeous-Alexander zadeval z vseh položajev. Ko se je Dallas približal, je imel vedno pripravljen odgovor. S košem ob pisku sirene za konec tretje četrtine je povišal na 96:83.

Sorodna novica Dončić s trojnim dvojčkom popeljal Maverickse do zmage nad oslabljenimi Pelikani

Giddey zadel ključni trojki v zadnji četrtini
Dallas je odlično začel zadnjo četrtino, Frank Ntilikina je znižal na 97:91 in obetalo se je napetih zadnjih devetih minut. Sredi zadnje četrtine je Hardaway zadel trojko z levega kota za 103:96, bližje pa gostom ni uspelo priti. Josh Giddey je bil dvakrat zapored natančen izza črte, nato pa je Dort z zabijanjem dvignil navijače na noge. Z delnim izidom 13:2 si je Oklahoma priigrala najvišjo prednost na tekmi (116:98). V zadnjih treh minutah so rezervisti Dallasa malce omilili poraz.

Kidda najbolj jezi, ker niso zaprli rakete
"Oklahoma je odlična, če ne zapreš rakete. Gilgeous-Alexander je izjemen, verjetno bo igral na tekmi All Star. Ni nam ga uspelo ustaviti. Vseeno smo v zadnji četrtini zaostajali le za šest točk, a nato nismo zadeli dveh trojk. Oklahoma je znova ušla in nismo imeli več možnosti za vrnitev," je na novinarski konferenci poudaril trener Dallasa Jason Kidd.

Nekdanji izjemni organizator igre je po polovici rednega dela sezone zadovoljen: "Dobili smo osem od zadnjih desetih tekem. Prebili smo se na četrto mesto na Zahodu. Vse ekipe imajo kakšno krizo med sezono. Prepričan sem, da bomo še boljši, če bomo zdravi."

Dallas je začel serijo petih zaporednih gostovanj, naslednjo tekmo bo igral v noči s torka na sredo v Los Angelesu proti Clippersom.

O'Neale zagotovil novo zmago Brooklynu tri sekunde pred koncem
Zelo napeto je bilo v Miamiju, kjer je Vročica izgubila proti Brooklynu s 101:102. Kyrie Irving je zgrešil trojko z devetih metrov, Royce O'Neale pa je ujel odbito žogo in dosegel ključni točki tri sekunde pred koncem. Po minuti odmora je skušal Jimmy Butler zadeti po prodoru, a ni bil natančen ob pisku sirene.

Kyrie Irving je odlično vodil igro Brooklyna. Foto: Reuters

Durant odšel v garderobo pred koncem tretje četrtine
Kevin Durant je zapustil igro 36 sekund pred koncem tretje četrtine zaradi poškodbe desnega kolena. Trener Jacque Vaughn je prepričan, da ni težja poškodba, slikanje bo v ponedeljek.

Netsi so dobili 18 od zadnjih 20 tekem. Kyrie Irving je bil najboljši strelec tekme z 29 točkami, zadel je šest trojk, Durant je v pol ure zbral 17 točk. Pri gostiteljih je Butler prispeval 26 točk, a met mu ni stekel (9/21 iz igre, 1/4 za tri).

Donovan Mitchell in soigralci so v zadnji četrtini popolnoma nadigrali Sunse. Foto: Reuters

Cavaliersi še poglobili krizo Phoenixa
Phoenix je v veliki krizi. Brez Chrisa Paula in Devina Bookerja je izgubil proti Cleverlandu z 98:112. Cavaliersi so zadnjo četrtino dobili z 32:19.

Sunsi so doživeli šesti zaporedni poraz, izgubili so devetkrat na zadnjih desetih tekmah in prvič v sezoni padli pod 50-odstotno uspešnost. Po polovici rednega dela imajo 20 zmag in 21 porazov.

Cleveland je po 36 minutah vodil le z 80:79, potem pa si je z delnim izidom 17:2 zagotovil odločilno prednost. Darius Garland in Donovan Mitchell sta dosegla po 22 točk.

Trae Young je v končnici prevesil tehtnico na stran Atlante. Foto: Reuters

Young zrežiral zmago Atlante v Los Angelesu
LA Clippersi so v napeti končnici izgubili proti Atlanti s 108:112. Ob odmoru so imeli Hawksi 14 točk naskoka (52:66), nato pa so gostitelji tretjo četrtino dobili s 35:19. Kawhi Leonard je s trojko povišal na 102:91 sredi zadnje četrtine. Še dve minuti pred koncem so vodili s 106:102, nato pa je v ospredje stopil Trae Young. V zadnji minuti in 16 sekundah je dosegel kar osem točk. Najprej je pol minute pred koncem zadel s treh metrov za vodstvo Atlante (108:110). Leonard in Marcus Morris nista bila natančna, Young pa je potrdil zmago s prostima metoma pet sekund pred zadnjim piskom sirene.

Zvezdnik Hawksov je 14 od 30 točk prispeval v zadnji četrtini. Pri Clippersih se je zelo poznalo, da je poškodovan Paul George, Kawhi Leonard je bil najboljši strelec z 29 točkami, Ivica Zubac je zbral 17 točk in 18 skokov.