Luka Dončić in soigralci so izgubili obe tekmi proti Washingtonu v letošnji sezoni. Foto: Reuters

Kristaps Porzingis je 10. februarja iz Dallasa odšel v Washington, v nasprotno smer pa sta se preselila Davis Bertans in Spencer Dinwiddie. Latvijec je bil tokrat zelo motiviran, prispeval je 24 točk in 9 skokov. Neustavljiv je bil Kentavious Caldwell-Pope, ki se je s 35 točkami zelo približal rekordu kariere, zadel je šest trojk.

Ko so pred tekmo predstavili vse košarkarje, je imel Caldwell-Pope posebno sporočilo za Porzingisa. "Zbrali smo se okoli njega in mu dejali: 'KP, ker so te kar tako izpustili iz rok, ti dali vedeti, da te ne potrebujejo, jih bomo premagali'. In potem smo naredili točno to, kar smo obljubili," je po tekmi razkril Caldwell-Pope, ki je blestel v finalu Lige NBA pred letom in pol, ko so LA Lakersi v mehurčku v Orlandu ugnali Miami.

Wizardsi, ki so na skromnem 12. mestu na Vzhodu, so vodili od začetka do konca srečanja. Dobili so vse štiri četrtine. Nosilca igre Bradley Beal in Kyle Kuzma sta poškodovana. Gostitelji so zadeli 17 trojk iz 33 poskusov, dobili so tudi skok s 45:36.

S porazom je Dallas na Zahodu v boju za tretje mesto zaostal za Golden Statom. Dončić je imel premalo pomoči. Jalen Brunson je prispeval 21 točk, vsi ostali igralci pa so bili daleč od prave forme.

Kentavious Caldwell-Pope je s predstavo sezono navdušil navijače v Capitol One Areni. Foto: Reuters

Caldwell Pope udarno odprl srečanje
V prvi četrtini je Caldwell Pope dosegel kar 16 točk, Washington je povedel z 41:30. Sredi druge četrtine je prednost narasla na 57:39. Dončić je z 19 točkami v prvem polčasu uspel malce znižati zaostanek ob koncu druge četrtine. Ob odmoru so imeli Wizardsi 14 točk naskoka (67:53).

Kratek preblisk v tretji četrtini ni zadostoval
Tudi drugi polčas je Dallas začel zelo slabo. Porzingis je s trojko povišal na 88:62. Mavericksi so odgovorili z delnim izidom 11:0, Dončić je zadel dve trojki in še podal do Maxija Kleberja, ki je bil bil prav tako natančen izza črte. Gostitelji štiri minute niso dosegli točke, nato pa je Deni Avdija zadel trojko ob koncu tretje četrtine (94:78).

Kidd izključen v zadnji četrtini
Na začetku zadnje četrtine je Washington z delnim izidom 10:0 povedel že s 112:85. Caldwell Pope je bil nezgrešljiv. Trener Jason Kidd je prejel dve tehnični napaki in devet minut pred koncem tekme je bil izključen.

Presenetljivo je prva peterka Dallasa ostala na parketu vse do zadnjih treh minut. Dončić je parket zapustil, ko so Wizardsi vodili s 127:99.

"Tony Brothers me je izključil, ko sem bil še igralec in zdaj me je izključil, ko sem trener. Le vprašal sem ga, kdo ima žogo. Žal je mojo pripombo vzel zelo osebno in me izključil. Tudi to se zgodi," je povedal Kidd.

Trener Mavericksov ni bil zadovoljen s predstavo: "Ko smo si zagotovili nastop v končnici, smo se sprostili. Nismo igrali dobro, čeprav je Luka dosegel veliko točk. Pričakujem, da bomo kmalu ujeli formo, ki smo jo imeli pred tekmo All Star."

Porzingis zelo motiviran
"Zelo sem se veselil tekme proti nekdanjim soigralcem. Nobenih zamer ni, motiv pa je bil vsekakor velik. Zelo sem srečen, da smo zmagali. Vsi smo bili pripravljeni in motivirani. Nimamo več možnosti za končnico, a lahko se še izboljšamo in pripravimo temelje za naslednjo sezono," je povedal Porzingis.

Covington zadel enajst trojk v Milwaukeeju
V nedeljo ob 19.00 bo Dallas gostoval v Milwukeeju. Prvaki so izgubili proti LA Clippersom s 119:153. Robert Covington je zadel 11 trojk (rekord kluba) in prispeval 43 točk. Amir Coffey je z 32 točkami postavil rekord kariere.

Obe ekipi sta v četrtek igrali podaljšek, zato sta se trenerja Mike Budenholzere in Tyronn Lue odločila, da vsem nosilcem igre namenita počitek. Le center Ivica Zubac je na obeh tekmah igral v začetni peterki. Clippersi so v četrtek izgubili v Chicagu (135:130 po podaljšku), Milwaukee pa je ugnal Brooklyn s 120:119 po podaljšku.

Giannis Antetokounmpo, Khris Middleton in Jrue Holiday so počivali pri Bucksih, Paul George, Reggie Jackson in Marcus Morris pa pri gostih iz Los Angelesa.

Dillon Brooks in Devin Booker sta blestela v FedEx Forumu, kjer je bilo vzdušje že na ravni končnice. Foto: Reuters

Oslabljeni Grizliji končali zmagoviti niz Phoenixa
V FedEx Forumu je Memphis premagal Phoenix s 122:114 v obračunu vodilnih ekip zahodne konference. Obe najboljši moštvi lige sta zaigrali sproščeno, saj sta že potrdili prvo in drugo mesto na Zahodu. Grizliji so s sedmo zaporedno zmago končali niz devetih zmag Sunsov, ki bodo morali še malce počakati na 63. zmago sezone, kar bi pomenilo rekord franšize.

Ja Morant, Desmond Bane, Steven Adams, Tyus Jones in Jaren Jackson Jr. so manjkali pri Grizlijih, ki pa so vseeno odigrali odlično tekmo. Blestel je Dillon Brooks, ki je nasul 30 točk, pol minute pred koncem je s košem in dodatnim prostim metom povišal na 114:106 in Sunsi so bili v izgubljenem položaju.

Williams: Pristop ni bil pravi
Najboljši strelec tekme je bil Devin Booker z 41 točkami. "Pristop ni bil pravi. Popolnoma so nas nadigrali, mi pa smo bili ležerni," je bil razočaran trener Phoenixa Monty Williams.

Lakersi zelo verjetno že kmalu na dopust
V zelo neugodnem položaju so LA Lakersi, ki so izgubili proti New Orleansu s 111:114. Jezerniki so padli na 11. mesto in čaka jih zares zahteven spored do konca rednega dela. LeBron James in Anthony Davis sta stisnila zobe, saj je lahko naslednjo nedeljo že konec sezone za zvezdniško zasedbo iz Los Angelesa.

Anthony Davis je ob vrnitvi na parket doživel grenek poraz proti nekdanjim soigralcem. Lakersi imajo do konca sezone še pet tekem in zelo težko se bodo prebili v dodatne kvalifikacije za končnico. Foto: Reuters

Grenka vrnitev Davisa
Jezerniki so izgubili pet tekem zapored, na zadnjih 19 tekmah so se veselili le štirikrat. Najboljši strelec lige James je 21 od 38 točk dosegel v tretji četrtini, nato je počival več kot štiri minute in izgubil ritem v napadu. V zadnji četrtini je zbral le še dve točki, grdo je zgrešil trojko za podaljšek ob pisku sirene. Gostje so ga odlično pokrili in z leve strani ni zadel obroča.

Davis se je vrnil s 23 točkami in 12 skoki. Zaigral je prvič po 16. februarju, ko si je poškodoval stopalo. Davis, James in Russell Westbrook so v tej sezoni skupaj odigrali le 21 tekem.

McCollum preporodil Pelikane
Pet minut pred koncem so Lakersi vodili s 104:99, nato pa so popolnoma popustili in dosegli le še sedem točk. CJ McCollum je prispeval 32 točk, Brandon Ingram, ki so ga Lakersi izbrali na naboru pred petimi leti, pa 29. Pelikani so dobili vse tri medsebojne tekme v tej sezoni in so v odličnem položaju v boju za deveto mesto. Sezono so začeli s tremi zmagami in 16 porazi, po prihodu McColluma iz Portlanda pa so se razigrali, čeprav zvezdnik Zion Williamson v tej sezoni ni odigral še niti minute.

Tekme 1. aprila:
WASHINGTON – DALLAS
135:103 (41:30, 26:23, 27:25, 41:25)
Caldwell Pope 35 (13/19 iz igre, 6/9 za tri), Porzingis 24 (8/18 iz igre), Hačimura 21 (3/4 za tri), Avdija 14 (3/5 za tri), Smith 12, Gill 10, Gafford in Kispert po 6, Bryant 5, Satoransky 2; Dončić 36 (11/22 iz igre, 4/9 za tri, prosti meti 10/10), 7 skokov in 6 podaj v 36 minutah, Brunson 21 (9/13 iz igre), Dinwiddie, Finney Smith, Bullock in Powell po 8, Kleber 6, Green 4, Chriss in Ntilikina po 2.

ORLANDO – TORONTO 89:102
Bamba 15 in 10 skokov, Brazdeikis 13 (3/5 za tri), Fultz 12; Barnes in VanVleet (5/16 za tri) po 19, Trent 17, Siakam 16 in 11 skokov, Anunoby 14.

BOSTON – INDIANA 128:123
Brown 32 (12/18 iz igre), Tatum 31 (10/24 iz igre), Horford 17 (7/8 iz igre); Haliburton 30 (6/6 za tri), Brissett (4/7 za tri) in Smith po 17.

HOUSTON – SACRAMENTO 117:122
Green 33 (6/14 za tri) in 8 skokov, Porter 27 in 11 podaj, Mathews 22 (6/10 za tri), Tate 15; Barnes 25 (4/6 za tri), DiVincenzo 19 (3/6 za tri), Metu 18, Jones 17 in 17 skokov.

MEMPHIS – PHOENIX 122:114
Brooks 30 (11/28 iz igre), Williams 19, Melton 17, Konchar 14, Morant in Bane nista igrala; Booker 41 (17/28 iz igre, 3/6 za tri), Bridges 18, Payne 11, Ayton 9 in 12 skokov, Paul 8 in 11 podaj.

MILWAUKEE – LA CLIPPERS 119:153
Nwora 28 (10/16 iz igre, 3/5 za tri), Portis 25 (12/20 iz igre), Carter 18, T. Antetokounmpo 12, G. Antetokounmpo, Middleton in Holiday niso igrali; Covington 43 (15/24 iz igre, 11/18 za tri) in 8 skokov, Coffey 32 (5/9 za tri), Kennard 23, Mann 18, Hartenstein 14 in 10 skokov, George, Jackson in Morris niso igrali.

OKLAHOMA CITY – DETROIT 101:110
Maledon 28 (10/22 iz igre), Roby in Waiters po 16; Jackson (4/10 za tri) in Hayes po 26, Livers 17 (4/5 za tri) in 11 skokov.

SAN ANTONIO – PORTLAND 130:111
Vassell 22 (4/8 za tri), Johnson 21 (5/8 za tri), Collins 15; Ke. Johnson 20 (4/6 za tri), Williams 17.

DENVER – MINNESOTA 130:136
Jokić 38 (14/21 iz igre), 19 skokov in 8 podaj, Gordon 24 (4/6 za tri), Morris 25 (4/5 za tri); Towns 32 (11/18 iz igre) in 9 skokov, Russell 24, Edwards 18.