Stephen Curry je bil s košarkarskega parketa odsoten vse od 30. oktobra lani, ko si je poškodoval roko na obračunu s Phoenixom. Foto: Reuters

"V marsičem je videti, da se ne vrača samo Steph. Zdi se, da smo že v prejšnjem tednu ali dveh zaigrali nekoliko bolje samo zaradi tega, ker smo vedeli, da se bo vrnil na parket," je po tekmi dejal trener Golden Stata Steve Kerr.

Dodal je: "Ima zares velik vpliv na našo ekipo. Navdihne vse okoli sebe, danes smo bili vsi navdušeni, ker smo lahko videli, koliko truda je vložil v vse skupaj. Presrečni smo, da ga znova vidimo na parketu."

Z delnim izidom 7:0 do zmage v končnici
Prvi zvezdnik Warriorsov tekme sicer ni najbolje začel, v prvi četrtini, ki jo je sklenil brez dosežene točke, je zgrešil oba meta za tri, je pa s podajami razigraval soigralce. Šele po 14 minutah je zadel iz polrazdalje za 31:39. Večji del tekme so gostitelji sicer zaostajali, v prvem polčasu za 14 točk. V tretji četrtini so se nato vrnili, za prvo vodstvo po uvodnih minutah obračuna je v 33. minuti s trojko poskrbel Eric Paschall (85:83), a kaj več šestkratnim prvakom Lige NBA ni uspelo. Toronto je imel vsakič odgovor, z delnimi izidi so Kanadčani lomili nasprotnika, nazadnje v končnici, ko jim je po izidu 113:115 na krilih Normana Powlla in Pascala Siakama uspelo doseči sedem točk zapored za 44. zmago v sezoni, s katero so si že zagotovili mesto v letošnji končnici.

Powell je bil sicer tudi prvo ime srečanja, dosegel je 37 točk, Kyle Lowry jih je pristavil 26. Pri Golden Statu sta bila najučinkovitejša Damion Lee in Curry, oba sta zbrala po 23 točk, Curry je svojo statistiko oplemenitil še s po 7 skoki in podajami.

Kawhi Leonard je bil prvi strelec Clippersov v Teksasu. Foto: Reuters

Clippersi dobili derbi Zahoda
V noči na petek je bilo vroče predvsem v Houstonu, kjer so Rocketsi gostili Los Angeles Clipperse. Derbi Zahoda so dobili Kalifornijci (105:120), ki so glavnino dela proti nizkorasli prvi peterki opravili v prvem polčasu (44:67), vodili so že s +26. Za najvišjo prednost je slabih šest minut in pol pred koncem poskrbel Paul George, ki je s 'floaterjem' zadel za +30 (77:107). Do zadnje sirene je uspelo gostiteljem, ki so zadeli le 7 od 42 metov za tri, poraz le še malce ublažiti. "Preprosto nismo bili kos nalogi, in sicer na obeh straneh parketa. Nasprotniku je uspevalo vse, zadeli so nekaj težkih metov. V naši obrambi je bilo preveč lukenj, nismo se držali načrta igre," je po tekmi priznal prvi mož Houstona James Harden, s 16 točkami drugi strelec svoje ekipe. Največ jih je zbral Russell Westbrook (29 točk), pri gostih je bil najbolj razpoložen Kawhi Leonard (25).

Liga NBA, tekme 5. marca

Jamal Murray (desno) je šest sekund pred koncem odločil obračun v Charlottu. Foto: AP

HOUSTON – LA CLIPPERS 105:120
Westbrook 29 (11/27 iz igre) in 15 skokov, Green 17, Harden 16 (4/17 iz igre, 0/8 za tri), House 14; Leonard 25 (8/15 iz igre, 4/7 za tri), Harrell 19 in 10 skokov, Zubac 17 (6/6 iz igre) in 12 skokov, George 13, 9 skokov in 7 podaj.

CHARLOTTE – DENVER 112:114
Graham 24 (8/15 iz igre), Washington 20, Rozier 19 (5/9 iz igre); Murray 18, Barton 16, Morris 15, Jokić (11 skokov in 8 podaj) in Harris po 14.
Jamal Murray je odločil šest sekund pred koncem. Terry Rozier je zgrešil trojko za zmago Sršenov ob pisku sirene.

SACRAMENTO – PHILADELPHIA 108:125
Fox 23 in 7 podaj, Hield 22 (6/10 za tri), Barnes 15, Bazemore 14; Harris 28 (11/22 iz igre) in 14 skokov, Milton 20, Horford 18, Burks 17, Neto 16.