Luka Dončić je samo v prvi četrtini dosegel 15 točk. Foto: Reuters

Mavsi so s tem končali niz osmih zmag Netsov. Pri zmagovalcih je spet izstopal Luka Dončić, ki je dan pred 22. rojstnim dnevom dosegel 27 točk. Glavnino svojega prometa je opravil že v prvi četrtini, ko je zbral kar 15 točk.

James Harden je do polčasa dosegel 25 točk, zadel je tudi štiri trojke. Foto: Reuters

Harden v nadaljevanju dal le 4 točke
Ob polčasu je Dallas sicer vodil le s štirimi točkami razlike (68:64), v tem delu je gostitelje v igri držal James Harden (25 od svojih 29 točk), ki je bil edini od velike trojke Netsov, ki je zaigral. Ko je Bradi v drugem polčasu pošla sapa, roka pa nekoliko zadrhtela, je Dallas hitro pobegnil in spet splezal na 50-odstotno razmerje zmag in porazov (16-16).

Kristaps Porzingis se je vrnil po treh tekmah neigranja zaradi težav s hrbtom, ob solidnem metu 7/13 je dosegel 18 točk, zbral je tudi tri blokade. Jalen Brunson je dosegel 14 točk, ukradel pa je tri žoge. Trener Rick Carlisle je po tekmi razmišljal: "Dončić in Brunson igrata skupaj že tretje leto. Imata slog igre, ki si ustrezata, oziroma se dopolnjujeta. Čutiti je, da imata med seboj veliko spoštovanje. V prihodnosti bosta še skupaj na parketu."

Zadovoljni z drugim polčasom
Slavljenec in prvi strelec Dallasa se je zavedal pomembnih odsotnosti na strani gostiteljev: "Da, res sta manjkala dva odlična igralca, a tudi Harden je izjemen košarkar, res ga je težko ustaviti. Vseeno smo v drugem polčasu igrali res dobro." Dončića je z isto mislijo dopolnil tudi Carlisle: "Vem, da sta manjkala dva superzvezdnika, ampak v zadnjih dveh četrtinah smo jih omejili na 18 in 16 točk, kar je izjemen podatek."

Film tekme

Hardaway končal z zabijanjem
Mavsi so začeli poletno, saj so že v 5. minuti povedli z 21:10, v tem obdobju so dosegli tri trojke, Luka Dončić pa je prispeval 8 točk. Pri gostiteljih se je nato razigral Harden (v nekaj minutah je dosegel 11 točk) in Netsi so se približali na 21:20, po novi trojki Hardna pa izenačili na 24:24. Sledil je hitri niz Dallasa, ki je ušel s serijo 10:0, v tej je Dončić sodeloval pri vseh štirih zadetih metih (tri podaje, enkrat pa je bil sam natančen). Za piko na i je Tim Hardaway ob izteku uvodne četrtine ukradel žogo in zabil za izid uvodnih 12 minut – 38:26. Dončić je v tem delu dosegel kar 15 točk.

Spet je bil izjemen pri metu za 2 točki. Foto: Reuters

Dončić blestel za dve točki
Slovenski reprezentant je drugo četrtino kot po običaju začel na klopi. Črni so v prvih treh napadih zadeli prav toliko trojk in znižali na 41:35. Dončić se je po štirih minutah vrnil na parket, a do konca polčasa ni bil najbolj razpoložen, saj je dosegel le štiri točke, najbolj je v oči bodel podatek, da je zgrešil kar štiri zaporedne proste mete. Na drugi strani so se gostitelji po zaslugi Hardna dobri dve minuti pred koncem polčasa približali na 62:60. Dallas je na odmor odšel s prednostjo štirih točk (68:64). Obe ekipi sta v prvem polčasu dosegli po deset trojk. Dončić je bil v tej prvini skromen (2/7), zato pa je bil nenadkriljiv pri metu za dve točki (6/6).

Harden z izbranimi besedami o Dončiću

Odločila serija 17:4
Uvodne minute drugega polčasa so bile še izenačene, Bruce Brown je tako znižal na 74:72. Sledile so magične minute Dallasa, ki je s serijo 17:4 spet pobegnil v občutno vodstvo (91:76). V teh odločilnih minutah je Josh Richardson dosegel sedem točk, Kristaps Porzingis pa šest. Dončić je ob koncu tretje četrtine pod prekrškom imenitno zadel dvojko, nato pa končno še prosti met. Dallas si je tako pred začetkom zadnje četrtine zagotovil prednost 12 točk (94:82).

Ob koncu igrali rezervisti
Gostje so zadnjo četrtino začeli z 12:2, s čimer so ušli v vodstvo 106:84 in zmagovalec je bil praktično odločen. Kar je pomenilo, da sta oba trenerja svoje glavne zvezdnike za sam zaključek posedla na klop, Dončić je tekmo tako končal s 27 točkami.

Liga NBA

Porzingis je podelil tri blokade. Foto: Reuters

Tekme 27. februarja:
BROOKLYN – DALLAS
98:115 (26:38, 38:30, 18:26, 16:21)
Harden 29, Green in Brown po 12; Dončić 27, 6 skokov in 7 podaj, Porzingis 18, Hardaway 13.

OKLAHOMA CITY – DENVER 96:126
Bazley 22, Roby in Jerome po 15; Murray 26, Porter 20 in 10 skokov, Jokić 19, 11 skokov in 13 podaj, Barton 15, Čančar skok in podaja v 6 minutah igre.

PHILADELPHIA – CLEVELAND 109:112 (podaljšek)
Embiid 42 in 13 skokov, Simmons 24, Milton 11; Sexton 28, Garland 25, Okoro 15.

WASHINGTON – MINNESOTA 128:112
Beal 34, Westbrook 19, 14 skokov in 12 podaj, Bertans 19, Mathews 18; Towns 23 in 11 skokov, Edwards 21.

SAN ANTONIO – NEW ORLEANS 117:114
DeRozan 32 in 11 podaj, Aldridge 21, Murray 18; Ingram 29, Williamson 23 in 15 skokov, Bledsoe 19.

NEW YORK – INDIANA 110:107
Randle 28 in 10 skokov, Barrett 24; McDermott 20, McConnell 17 in 12 podaj.

ORLANDO – UTAH 109:124
Vučević 34, Fournier 16; Mitchell 31, Clarkson 18, Ingles 17, Niang 13, Gobert 12 in 16 skokov.